ILUSA NAHA ja hea tervise saladus – aaloe

ILUSA NAHA ja hea tervise saladus – aaloe

Esimesed tõendid selle uskumatute raviomadustega vitamiinirikka taime kasutamisest on pärit Egiptusest ning nii mitmedki kultuurid on kasutanud seda juba iidsetest aegadest peale ja andnud seda tarkust edasi põlvest põlve. See endas igavese nooruse saladust peitev taim on muidugi meile kõigile teada-tuntud aloe vera ehk aaloe.

Esimesed tõendid selle uskumatute raviomadustega vitamiinirikka taime kasutamisest on pärit Egiptusest ning nii mitmedki kultuurid on kasutanud seda juba iidsetest aegadest peale ja andnud seda tarkust edasi põlvest põlve. See endas igavese nooruse saladust peitev taim on muidugi meile kõigile teada-tuntud aloe vera ehk aaloe.

Üks tuntumaid müüte aaloe kohta on, et Egiptuse kuningannad Nefertiti ja Cleopatra kasutasid seda osana oma ilurituaalidest. Nüüd, sajandeid hiljem, oleme ka meie aaloe lummuses, sest selles taimes on üle 200 bioloogiliselt aktiivse naturaalse komponendi, mis sisaldavad endas vitamiine, aminohappeid, ensüüme, polüsahhariide ja mineraale, mis stimuleerivad toitainete omastamist.

Erinevad uuringud on tõestanud, et aaloel on viirusevastased ja antibakteriaalsed omadused, mis tugevdavad immuunsüsteemi ja puhastavad keha mürkidest, hävitades patogeene.

Aaloe on eriti kasulik taimetoitlastele, sest selles peitub vitamiini B12, mida nad oma toitumisest tingituna niisama lihtsalt ei saa. Aaloe on ka vitamiinide A, C, E, B1, B2, B3 ja B6 allikas ning sisaldab endas ka foolhapet ja koliini.

Selles imetaimes on ka kõrge mineraalide tase – see sisaldab kaltsiumi, magneesiumi, rauda, tsinki, mangaani, kaaliumi, naatriumi ja vaske, mis kõik koos parandavad ainevahetuse tööd.

Aaloes on palju olulisi ensüüme nagu amülaas ja lipaas, mis toetavad seedimist, lõhkudes rasva- ja suhkrumolekule.

Aaloe sisaldab umbes 20 vajalikku aminohapet, mis on inimese kehale õigesti toimimiseks vajalikud. Lisaks on aaloes ka salitsüülhapet, mis aitab võidelda põletikega ja ravib muuhulgas kiiresti mädaseid mandleid.

Lisaks aaloe imelistele keha puhastavatele toimetele aitab see taim ka kõhukinnisuse, seedeprobleemide, haavandite ja kõhus olevate põletike vastu. On leitud ka seda, et aaloemahl on efektiivne vahend hammastelt katu eemaldamiseks. See on väga hea alternatiiv erinevatele keemilistele vahenditele, mida oled harjunud kasutama, sest see on täiesti naturaalne. Aaloe sobib suurepäraselt ka päikesest põlenud naha puhul, seega teinekord rannast tulles on alati hea määrida kehale just aaloed, sest see rahustab ja niisutab nahka.

Puhtaimad aaloetooted – Lanzaloe.ee

Aaloe-Vera Eesti OÜ on Lanzaloe ja koostööpartnerite esindaja Balti riikides ning Skandinaavias.

Lanzaloe on Lanzarote vulkaanilistel pindadel (Kanaari saartel, Hispaanias) orgaanilist aaloet kasvatav, seda sealsamas töötlev ning sellest erinevaid produkte tootev ettevõte. Lisaks müüb Lanzaloe oma põldudelt korjatud aaloest toodetud mahla ka koostööpartneritele.

Lanzaloe poolt kasvatatav ning tootmises kasutatav aaloe on mitmes mõttes eriline. Esiteks on istanduste asukoht ideaalne ja eripärane: Lanzarote kliima on aasta läbi ühtlane ja ideaalne aaloe kasvatamiseks. Teiseks on sealne vulkaaniline pinnas täis mineraale ja muid kasulikke ühendeid, mida taimed pinnasest omastavad ja seeläbi omale kasulikke omadusi saavad. Kolmandaks on kogu põllumajandus 100% mahe, mis tähendab, et maapinda ega taimi ei töödelda keemiliselt.

Lisaks eelnevale on Lanzaloe aaloe eriline veel selle poolest, et kui tavaliselt viiakse aaloe toorainena lüofilisatsiooni teel säilitamise ja transpordi lihtsuse ning odavuse huvides pulbrilisse olekusse, siis Lanzaloe toodang seda protsessi ei läbi – tooteid tehakse mahlast, mis tähendab, et orgaanilises aaloes sisalduvad suurepärased omadused säilivad mahlast tooteid valmistades maksimaalselt.

Lanzaloe pakub tooteid viies sarjas.

Kolm lihtsamat on: NutrALOE, SuperALOE ja VolcanicALOE, mis kõik põhinevad Lanzaloe poolt kasvatatud orgaanilisel aaloel ning viimase kahe koostis on lisaks aaloele rikastatud veel ka vastavalt siis Mosqueta roosiõli või shea-võiga.

Kaks põhilist sarja on Lanzaloe-nimeline sari ning VINOterapia Malvasia Volcanica.

Lanzaloe-nimeline sari on kõikidest sarjadest kõige puhtam aaloel põhinev sari, mille tooted on suuremas osas 100% orgaanilised ja ülejäänud sellele lähedal.

Lisaks pakutakse Lanzaloe koostööpartneri, Aloe Excellence’i poolt Barcelonas suuremas tehases pikaajalistele kosmeetikatootmise kogemustele tuginedes toodetavat valikut.

Lanzaloe VINOterapia Malvasia Volcanica sari on lisaks aaloele rikastatud sealsamas vulkaanilistel pindadel kasvatatud Malvaasia viinamarjaseemneõli ekstraktiga, mis annab kogu sarjale iseloomuliku mõnusa magusa lõhna ning omakorda lisaks erinevaid suurepäraseid omadusi.

Lanzaloe tooteid saab soetada nii www.lanzaloe.ee veebilehel kui ka Lootsi 8 asuvas poes. Väike valik (Aloe Excellence’i tooteid) on saadaval ka Selverites ning Alexela pood-tanklates.