Reklaam sulgub sekundi pärast

ILUTOOTED, MIS omavahel kokku ei sobi

Meie kosmeetikakotti ja vannitoakappi kuulub kümneid erinevaid ilutooteid. „Mida rohkem, seda uhkem” põhimõte võib kõlada küll hästi, kuid ei kehti mitte igas olukorras. Leidub komponente ja tooteid, mida mitte kunagi koos kasutada ei tasuks. 

 

Näosprei ja matistav aluskreem 

Matistava toimega koostisosad tõrjuvad vett, seega ei tohiks neid lisada märjale nahale, kui soovid oma nahka niisutada. Peale seda, kui oled lisanud niisutava näosprei või eriti vedela tekstuuriga seerumi, peaksid ootama, kuni see on täielikult naha sisse imendunud, enne kui aluskreemi näole hakkad kandma. 

Niisutav šampoon ja toitev palsam või juuksemask 

Sellel on oma kindel põhjus, miks soovitatakse kasutada ühest sarjast šampooni, palsamit ja juuksemaski. Isegi kui juuksed on kurnatud, kuivad ning vajavad nii niisutust kui toitaineid, ei tule kasuks erinevate toimeainete omavaheline miksimine, kuna nende koostoime tekitab vastupidiselt soovitule hoopiski juustele lisastressi. 

Parfüüm ja päikesekreem 

Kui kasutada parfüümi ja päikesekreemi koos, muutub päikesekreemi toime tunduvalt väiksemaks. Nende kahe koos kasutamist peetakse ka üheks põhjuseks, miks tekivad naistel sageli pigmendilaigud kaelale ja rinnapiirkonda. Lahendus on lihtne – lihtsalt hoia parfüüm õhtusöögiks ning piirdu randa ja päikese kätte minekul üksnes päikesekreemi lõhnaga, mis on enamasti juba ise piisavalt magus ja hõrk. 

Tsitruselised ja päikesepaiste

Võime nii päikest kui erinevaid tsitruselisi pidada ilutoodeteks ehk siis õigemini ilu allikateks. Nende kahe kooslus võib paraku aga täielikuks ilu hävitajaks osutuda. Päikese kätte minnes tuleks  eriti ettevaatlikult suhtuda kõikidesse kreemidesse, õlidesse ja parfüümidesse, milles on kasutatud eeterlikke tsitrusõlisid, kuna nende kokkupuutel UV-kiirtega võib tagajärjeks olla fotodermatiit või naha ülitundlikkus. 

Kreemjas põsepuna ja matistav jumestuskreem 

Kui mõlemad nimetatud tooted on loodud silikooni baasil, on nende toime lühiajalisem ning hajub kergemini. Kuigi nende kahe kooslus ei ole ideaalseim variant, leidub olukorrale lahendus. Kui kasutad matistavat jumestuskreemi, siis jää kreemja põsepuna osas väga minimalistlikuks ning oota kindlasti vähemalt viis minutit, kuni jumestuskreem on täielikult nahka imendunud ning kuiv. 

Isepruunistajad ja vee baasil kreemid 

Kui soovid enne isepruunistava kreemi kandmist oma keha tavalise kreemiga niisutada, vali selleks kindlasti paksema tekstuuriga kreem. Mineraalõlid, parafiin ja vaseliin on koostisosad, mis aitavad küll peatada niiskuse, kuid võivad jätta ebaühtlase tulemuse nahatoonile. Isepruunistajatega sobivad kokku shea-või ja teised taimse õli baasil loodud niisutajad. 

Ilmunud ajakirjas Buduaar