Iluvead, mida vältida vanemas eas

Iluvead, mida vältida vanemas eas

Iluvead, mis võivad sulle mitu head aastat maksma minna… .

Iluvead, mis võivad sulle mitu head aastat maksma minna… .

Naha mitte koorimine. Iga küünlaga, mis su sünnipäevatordile lisandub, muutub naha uuenemine aeglasemkas. Mida vanemaks saad, seda enam on vaja naha koorimisele kaasa aidata. Vastasel juhul on nahk halli tooni ja ilmetu. Kortsud tunduvad sügavamad ja peagi nad ongi sügavamad. Koori nägu regulaarselt.

Vähene niisutus. Soovid kiiresti vananemismärke nahal näha? Väldi niisutust! Ent saavutamaks elujõust ja noorusest pakatavat nahka, alusta ja lõpeta igat päeva korraliku naha niisutamisega. Investeeri kreemidesse, seerumitesse ja maskidesse. Ülitõhus silmakreem on alati kasuks.

SPF kreemide vältimine. Pole olemas päeva, mil astud õue ja sa ei vaja SPF kreemi naha kaitsmiskes. Mitte ükski vabandus ei ole piisav, SPF kreemid ja nooruslik välimus käivad väsimatult käsikäes. Kanna nahale päevakreem, lase sel sisse imbuda. Nüüd kanna SPF 30 või kõrgema faktoriga kreem näole, kaelale ja dekolteele. 

Unustatud käed, kael ja dekoltee. Igapäevasest iluhooldusest välja jäänud käed, kael ja dekoltee on ühel heal päeval nagu häirekell veatu näonaha kõrval. Kreemita, niisuta ja kaitse ka neid.

Vale jumestuskreemi valik. Mida vanemaks saad, seda vähem meiki kanna või õigemini, kanna meiki, ent õigesti. Väikesed kortsud ja naha kuivus võivad justkui luubi alla sattuda, kui vale jumestukreemi näkku kannad. Vali jumestukreem, milles on silikoone sees. Siis saad noorusliku jume, silikoonid jumestukreemis ei lase tootel pooridesse vajuda. Hajuta kreem korralikult nahal.

Pärlmutter lauvärvid. Sära jumel on õige valik. Sära väikestel kortsukestel silmalaugudel on kortsukeste pillerkaar. Pärlmuttersära toob kortsupinna silmalaugudel eriti esile. Kui soovid silmalaugusid siiski esile tuua, vali õrna läbikumava läikega lauvärvid. Kuidas valida? Kanna lauvärvi sõrmenukile, nii et sõrm on ette painutatud. Nüüd lükka sõrm sirgeks, kas tulid nukikortsud esile? Kui jah, siis pole lauvärvivalik õige.

Silmapliiatsi vältimine. Eaga kaasneb see, et silmalaud vajuvad allapoole. Kui kasutad silmapliiatsit, siis annad laule uuesti piirjooned. Kasuta maalähedast tooni ja hajuta silmapliiats loomulikumaks.

Vale huulepulgatoon. Pärlmutter huultel, kui oled üle neljakümne aasta, on selge hoiatus teistele – nii ei tohi. Liiga tumedad toonid muudavad niigi kitseneva huulejoone olematuks. Kasuta pigem pehme tekstuuriga, õrna säraga huulepulka. Sobivad ka toonitud huuleläiked. Nüüd on aeg investeerida valgetesse hammastesse.

Liigne päevitus nahal. Pole vaja selgitada, miks päevitunud jume vananemismärke esile toob. Ent ka valesti kantud päikesepuuder võib aastaid pintslitõmbega juurde lisada. Proovi järgmist: peida iluvead ja kanna peale jumestuskreem. Ühele poolele näost kanna peale päikesepuudrit. Kerge käega sinna, kuhu päike tavaliselt kõige enam peale hakkab. Võrdle erinevust. Nüüd kanna samale näopoolele päikesepuudrit vaba käega üle terve näopoole. Ja võrdle, kumb näopool tundub noorem ja värskem… .

Vale soengulõige. Oled märganud, et staaridel on tihtipeale järgulise lõikega soengud? See pole juhus. Soengud, milles on liikuvus, muudavad su nooruslikumaks ja toovad esile näo parimad osad. Kui soeng on “välja veninud” ja järsu lõikega, toob see esile ka muid “väljavenimisi” ja maa külgejõutõmmet meeldetuletavaid detaile.

 

Millise nipiga sina nooruslik püsid?

 

Mari Ojasaar