IRIS JANVIER AVAS ESIMESE elustiilipoe uksed ja esitles uut kollektsiooni

Kolmapäeval, 20. märtsil avas Eesti moemaja IRIS JANVIER oma esimese elustiilipoe uksed. Õhtul toimus ka uue kevadsuvise ready-to-wear kollektsiooni esitlus Tallinn Fashion Week raames.

IRIS JANVIER kevadhooaeg 2019 on jätkuvalt truu minimalismile ja täiuslikele lõigetele, mida seekord inspireerivad pakatava looduse hunnitu lihtsus, tärkamise tulivärske energia ning imetabane korrapära. Moelava vallutanud täidlaselt kollased mimoosiõied kõnetasid oma lõunaprantsuse aktsendiga ning jutustasid päikeseliselt särades igatsevast armastusest, sensuaalsusest ning hingerahu leidmisest. 

Kollektsioonist leiab huvitava lõikega pükse ja seelikuid, militaarsetest vormirõivastest inspireeritud jõulise õlajoonega suvemantleid, ning kontrastina ka voogavaid drapeeritud detaile. Justkui maalikunstniku stuudios vaarikapunase ning taevasinise värviga pritsitud mustritega kleitide kõrval annavad endast murtud sinkjate toonide taustal märku ka võised kaameli- ning sügavad tubakakarva toonid ja puhas mitmekülgne valge. 

Siluettides mängleb vabadus, kuid säilib IRIS JANVIER moemajale niivõrd iseloomulik geomeetrilisus. Kõigis kollektsiooni esemetes tuksleb 1970ndatele iseloomulik sensuaalne kergus, mis loob šiki kontrasti vormirõivastest tuletatud distantseerituse tundega.

Selle hooaja unikaalse IRIS JANVIER mimoosi kangaprindi loojaks on disainer Erin Tooma