Reklaam sulgub sekundi pärast

Ilu ja Mood

toob sinuni Stockmann

Julia Aiste – tõeline luksus naistele!

Julia Aiste
Julia Aiste — FOTO: Erakogu

Buduaari kevadpeol saab eksklusiivselt ja esmakordselt nautida Julia Aiste „Empress“ ehk keisrinna kollektsiooni, pakkumaks külalistele kuninglikku ilu.
Saame disaineri Julia Aistega lähemalt tuttavaks.

Kes on Julia Aiste? Millal ja kuidas Sa jõudsid riiete disainimiseni?

Kõigepealt, ma olen väga suur unistaja ja olen sügavalt armunud ilusse igas väljendusvormis. Mul on väga leidlik aju ja mulle meeldib uusi ideid genereerida. Minu südame suurim unistus on alati olnud saada moedisaineriks ja kaunistada naisi oma loominguga. Ma hakkasin juba kuueaastaselt õmblema – looma kleite ja erinevaid kostüüme oma lemmik Barbie-nukkudele. Kõik see juhtus minu vanaema kõrvalt õppides ja tema oskustest inspiratsiooni saades. Ta oli ja jätkuvalt on minu jaoks suur eeskuju ja inspiratsiooni allikas. Minu vanaema on rätsep, konstruktor (tal on kõikvõimalikud kõrged diplomid sellel alal), ja ta on samamoodi loonud ja disaininud ise riideid nii enda klientide, pere, kui ka tuttavate jaoks. Kunsti ja loomingu pisik on mulle päritud tegelikult kahe suguvõsa poolt: emapoolt (minu vana vanaisa oli väga kuulus ja tähtis isiksus oma linnas. Ta valmistas ja disainis mööblit ning õmbles isegi nahksaapaid, mis tol ajal, 1900. aastate alguses, oli väga muljetavaldav käsitööoskus). Minu isa tegi samuti ise mööblit ning ema on andnud enda panuse interjööri- ja maastikukujunduses, kuigi hobi tasemel.

Kooli- ja ülikooliaastate jooksul olen alati ise endale riideid disaininud ja õmmelnud ning aeg-ajalt ka sõbrannadele. Kooli lõpuaktusel kandsin enda disainitud minu lemmik fuksiavärvi asümmeetrilist kleiti. Kuigi läksin õppima ärijuhtimist (ärijuhtimise bakalauruse kraad) ja rahvusvahelist turundust (magistri kraad – international marketing) Concordia ja EBS ülikoolidesse, jätkus minu loominguline teekond käsikäes minuga. Osalesin Concordia Ülikooli missivõistlusel ning esitlesin seal ka oma esimest kollektsiooni, mis oli ca 20 aastat tagasi.

Ma olen asutanud oma brändi kolm aastat tagasi ja tänapäeval, ma olen lihtsalt veendunud, et see pidi just nii juhtuma. Mul ilmus üks planeerimata koostöö kohaliku moebrändiga, Marimo Fashion’iga, selle ajani ma olin koguaeg professionaalselt seotud finantssektoriga. Ma aitasin seda moebrändi arendamisega ning ekspordiga, olen loonud nende jaoks mitu edukat projekti. Üks neist on Kapselgarderoobi lahendus, mis sündis minu ideest aidata naisi alati kaunina välja näha, muutes riietumist lihtsaks ja nauditavaks protsessiks, et ei oleks enam seda situatsiooni – kapis on palju riideid, aga selga ei ole mitte midagi panna. Kuna mulle on omane stiili taju, see on mul lihtsalt kaasa sündinud ja minu sees on baromeeter mis ütleb, et need riided sobivad kokku – toonid, kangatekstuur ja stiil. Kõige olulisem on riiete omavaheline harmooniline sobivus, mitte nende suur hulk. Kõik minu kollektsioonid sünnivad kapsel garderoobi kontseptsiooni printsiibil ehk et kõik ideaalselt sobiks omavahel valmis JU Lookideks. Teine suur projekt selle brändi jaoks oli välisturgudele laienemine ehk eksport. See oli tõeliselt väga triumfaalne projekt, mis tõi aastal 2019 Marimole väga palju uusi välismaa kliente ja tellimusi – bränd sai tõeliselt rahvusvaheliseks. Peale neid edukaid tulemusi ma otsustasingi, et just nüüd on õige aeg keskenduda enda unistuse realiseerimisele ja arendada hoopis iseennast ja oma brändi.

Nii sündiski minu terve elu kõige suurim unistus – Julia Aiste Luxury Design luksuslik moebränd. Ühtlasi ma alustasin ka oma õpinguid Itaalia Moe- ja Stiilikoolis disainerina, kuna Itaalia moel ja Monica Beluccil on alati olnud eriline koht minu südames.

Millist sõnumit kannab Julia Aiste bränd? Kellele Sa seda lood?

Julia Aiste Luxury Design on kaunis lugu tõelisest naiselikkusest, sensuaalsusest ja ilu kehastusest. Julia Aiste Luxury Design bränd sai loodud tänu minu suurimale unistusele  luua ilusaid ja ülimalt naiselikke rõivaid naise jaoks, kes avastas enda eneseväärtuse ja ei karda olla tõeline tema – suurim brilliant, kes ta tegelikult sünnist saadi juba on. Ta teab täpselt mida ta soovib ja ta ei nõustu vähemaga.

Riided on alati minu jaoks tähendanud palju enamat kui lihtsalt tavaline kangatükk. Disaineri loodud riietel on oma eriline hing, sisemine tähendus ja sümbolism, sinna on kodeeritud brändi DNA ja sügavad tähendused. Minu jaoks on riided elusolendid ja igaüks on eriline ning oma unikaalse iseloomuga. Riided on meie suhtluskeel, viis ennast väljendada ja esitleda ning jutustada oma lugu: kes ma täna olen, kuhu ma lähen ning millised on minu valikud, eelistused ja eesmärgid.

Kuidas sünnib Sinu looming?

Väga erinevalt – looming ei allu reeglitele, sa ei saa käskida, millal peab sündima mingi kleidi disain. Ma olen sügavalt veendunud, et tõeline looming sünnib reeglite piiridest väljaspool. See tuleb lihtsalt seest ja vabalt, millal ta ise tahab tulla. Sa pead olema lihtsalt ülimalt tähelepanelik ja vastuvõtlik. Sa pead oskama vastu võtta inspiratsiooni, ja minul see kõige paremini juhtub siis, kui ma teen midagi täiesti muud – näiteks teen trenni. Minu pea ja aju on sel momendil puhkab ning siis ma lihtsalt kujutan ette valmis pilte disainidest oma peas, nii sünnibki fantaasia disainidest. Kõige tähtsam, et sel momendil oleks paber ja pastakas või harilik pliiats käepärast, et ma jõuaksin selle disaini kiiresti joonistada, muidu see ununeb pärast lihtsalt ära. Mõnikord ma näen mingit kangast ja kohe armun sellesse ning ostan selle, ja algul mul peas on mõni teine disain. Pärast läheb aeg mööda ja sünnib hoopis midagi muud. Probleem seisneb pigem selles, et mul on ideid liiga palju, ja, kahjuks, kõiki ei ole võimalik realiseerida.

Sa oled võitnud rohkelt auhindu ja tunnustust töö eest, mida Sa teed. Palun räägi neist auhindadest lähemalt.

Jah, see on tõesti nii. Need auhinnad tulid ootamatult ja kinnitasid taas, et olen õigel teel ning teen just seda, mida pean selles elus tegema – see on mu hinge kutsumus ning sellest tuleneb äärmiselt soe tunne. Esimene ja minu südamele kõige kallim tunnustus oli kaks aastat tagasi, aastal 2022, kui New Yorki ajakiri tituleeris ja valis mind maailma 30 parima disaineri hulka. New York on minu unistuste linn, seega oli see auhind minu jaoks äärmiselt oluline. Eelmisel aastal sain samuti mitmeid tunnustusi maailma tuntud ajakirjadelt, nagu The CIO Today ja Entrepreneurs Harold, kus mind nimetati kümne kõige dünaamilisema ja eeskujuliku liidri hulka, keda tasub jälgida. Selle aasta algus oli juba väga rikkalik auhindade poolest: kokku neli auhinda – olen saanud Anne & Stiili  TOP 10 stiilseimate jumalannade hulka Ilulemmikute Galal, kus kandsin eksklusiivset haute couture kleiti „JU Royal Sapphire Gown”, mis oli loodud spetsiaalselt Miss Intercontinental Estonia World Final 2023 iluvõistluse jaoks. Sama kleit võitis veel ühe auhinna Nordic Beauty Pageantry – Põhjamaade iluvõistluse poolt Parim õhtukleit Julia Aiste Luxury Design´ilt. Veebruarikuu on toonud mulle veel kahte auhinda LuxLife Magazine poolt –  „Põhja-Euroopa luksusdisainer 2023“ ja „Baltikumi parim luksusdisainer 2023“.

Seega, selle aasta algus on tõesti väga triumfaalne ja märkimisväärne.

Kas Sul on kangaste osas eelistusi?

Jah, ma töötan eksklusiivselt Itaalia luksus kangastega ja sel on mitmeid põhjusi: Itaalia luksuskangad on tuntud oma kvaliteedi, stiili ja ajatu elegantsuse poolest. Need kangad on valmistatud kõrgeima kvaliteediga materjalidest ning neil on sageli unikaalsed mustrid ja tekstuurid, mis annavad riietele erilise ilme. Lisaks sellele on Itaalia tuntud oma pikaajalise tekstiilitööstuse ja kudumisoskuste poolest, mis tagavad kangaste kvaliteedi ja vastupidavuse. Need omadused muudavad Itaalia luksuskangad ideaalseks valikuks kõrgetasemeliste moedisainide loomiseks, mis rõhutavad elegantsi ja stiili.

Sa oled esindatud mitmetes riikides. Kuidas Sa nende turgudeni jõudsid? Kus on Sinu suurim klientuur?

Aus vastus on, et selle taga on väga suur töö ja pühendumus. Et saavutada midagi suurt, pead alguses väga palju panustama oma aega ning energiat investeerima. Esimene aasta oli kõige raskem, ma tõesti töötasin 24/7 – see oli nagu olla ema väikesele beebile, kellega sa pead alati koos olema.

Minu sihtturg oligi välismaa, ja kui sa tead, kes sa oled, kuhu sa lähed ja sul on selged eesmärgid, siis suunad end sinna. Hetkel on minu kliendid peamiselt USA-st (New Yorgist), Prantsusmaalt (Pariisist), Monacost, Dubaist, Inglismaalt (Londonist), Šveitsist, Norrast ja Soomest. Praegu on meil kliente juba viieteistkümnest erinevast riigist :).

Kuidas Sa kirjeldaksid oma kollektsiooni, mis tuleb peagi esitlusele?

„Empress“ ehk keisrinna, see kollektsioon sündis äärmiselt spontaanselt ja Buduaari kevadpeo valguses, et pakkuda külalistele kuninglikku ilu. Buduaari kevadpeol saab seda  kollektsiooni eksklusiivselt ja esmakordselt näha. Kuigi aega oli kollektsiooni loomiseks suhteliselt vähe, oli huvitav, et see oli minu jaoks kõige kergem kollektsioon. See tulenes sellest, et ma lasin vabaks kõik piirangud ja klišeed – sellised mõtted nagu „kuidas peab olema“ või ”millises järjekorras”. Ma lasin lihtsalt oma fantaasial lennata vabalt ning see oli väga õige otsus. Tulemusena sündisid need riided väga loomulikul moel ja nagu alati, kollektsioon pakub lisaväärtust ehk valmis ready-to-go JU look'id. Iga detail on peensuseni läbimõeldud, millel on JU signatuur, pakkuva kontseptsiooniga 2 in 1 – kaunid luksuslikud rõivaid ja valmis ready-to-go look’id poleeritud perfektsuseni nagu oleksite äsja külastanud oma isiklikku imidž konsultandi ja stilisti. See lähenemine muutub äärmiselt aktuaalseks tänapäeva maailmas, kus aeg, kiirus, teadvus ja tark tarbimine mängivad olulist ja otsustavat rolli kogu meie planeedil. Kuninglik arhetüüp oli inspireerivaks jõuks. See kollektsioon tähistab iga naise sisemist keisrinnat, andes talle võimaluse omaks võtta oma elegants ja graatsia. Empress kollektsioon on loodud selleks, et äratada sinus sisemine keisrinna!

Kuidas peaks Sinuga ühendust võtma?

Minu bränd on aktiivne sotsiaalmeedia platvormidel: Instagramis https://www.instagram.com/juliaaisteofficial/ ja Facebookis https://m.facebook.com/juliaaisteluxurydesign/, onlinebutiik asub aadressil www.juliaaiste.com.

Eestis asuvate klientide jaoks on olemas eksklusiivne võimalus kohtuda disaineriga isiklikult. See võib toimuda minu stuudios Tallinnas või soovi korral võin külastada klienti tema enda valitud kohas – kas tema juures kodus või mõnusas kohvikus.

Ilu ja Mood

toob sinuni Stockmann