Reklaam sulgub sekundi pärast

JUMESTUSKUNSTNIK MERILI PIKK JAGAB perfektse fotomeigi nippe

Buduaar

Kersti Niglas

Jumestuskunstnik Merili Pikk on tänaseks meikariametit pidanud juba kuus imelist aastat ning selle aja jooksul on naine saanud ülevaate, millised on Eesti naiste suurimad iluvead, veidramad soovid ning õppinud seda, et heal jumestajal peab olema võime näha oma kliente ja osata täpselt hinnata, mis neile sobib ja mis mitte.

Merili sõnul on Eesti naised päris julged, kuigi lõviosa klientidest soovib siiski eeskätt soft glam jumestust ehk veatut põhja, keskmist suitsusilma ja nude huult. „See sobib peaaegu igaühele ja igasse olukorda ning on seega väga universaalne,“ täpsustab särasilmne jumestaja ning lisab, et ta ise valiks aga kindlasti julged värvid ja õnneks leidub tal ka palju püsikliente, kes end oma erilisemate soovidega naise kätesse usaldavad. Tihti istutakse Merili tooli ja öeldakse lihtsalt, et tee midagi ägedat, ja antakse talle vabad käed. „See paneb mul kohe loomemahlad jooksma,“ rõõmustab Merili, kes lisaks meigile seab ka imelisi soenguid. Karjääri jooksul on Merilil ette tulnud ka üksjagu huvitavaid seikasid.
Nii on jumestajal palutud kasutada kalorivabasid huuletooteid, teha seksikindel jumestus, varjata soenguga vistrikke ja küsitud isegi seda, et ta kõrvad peale lähemale meigiks.
Levinuimaks meigiveaks peab Merili vale kulmukuju joonistamist: kulme kiputakse kas liiga peenikeseks või paksuks tegema ja see paistab kaugele. „Peened kulmud muudavad näo visuaalselt suuremaks ja kandja vanemaks. Tuleb proovida leida kuldne kesktee,“ annab Merili tarka nõu ning mõtiskleb, et kui varem kippusid naised ka vale tooniga jumestuskreemi kasutama, siis seda viga pole ta viimasel ajal enam palju kohanud. MERILI 15 PERFEKTSE FOTOMEIGI NIPPI
 1. Enne jumestamist puhasta nahk põhjalikult mustusest ja rasust.
 2. Täiuslik lõuend – et jumestus jääks veatu ja püsiks kaua, selleks koori nahka paar päeva enne tähtsat sündmust ja seejärel niisuta hoolikalt.
 3. Niisuta nahka – alati ei pea seda just seerumite ja kreemidega tegema. Kasuta vahelduseks näiteks sheet mask’i ehk niisutavat riidemaski.
 4. Lopsakad ripsmed tolmpuudri abil – esmalt kanna ripsmetele kiht ripsmetušši ning seejärel tupsuta neile pintsliga õrnalt tolmpuudrit. Lisa veel viimane kiht ripsmetušši ja ongi valmis.
 5. Lopsakad huuled – harja huuli õrnalt hambaharjaga ja seejärel niisuta hoolikalt või tee huulemaski. See muudab huuled lopsakamaks ja huulevärv näeb kaunim välja. Eriti oluline on see matte tooteid kasutades.
 6. Rasuse naha ja suuremate pooride puhul kanna T-tsoonile matistavat aluskreemi praimerit ja masseeri see sõrmedega õrnalt naha sisse. Seejärel kata piirkond ringjate liigutustega läbikumava tolmpuudriga ning alles pärast seda kata kogu nägu jumestuskreemiga.
 7. Õige jumestuskreemi valik – loomulikuks jumestuseks tuleb leida endale sobiv toon. Selleks kanna erinevat tooni jumestuskreemid oma alalõua joonele ning vali selline, mis sinu kaelaga kõige paremini sulandub. Kuna käed on kehast tavaliselt mitu tooni heledamad, siis ei ole mõistlik nende peal jumestuskreemi tooni valida.
 8. Kauapüsiv ja kattev tulemus – kui tahad tugevamat põhja, siis „ehita“ see üles mitme jumestuskreemi kihina ja pihusta kihtide vahele fiksaatorit.
 9. Highlighter jumestuse all – kanna kreemjat highlighter’it jumestuskreemi alla kohtadele, mida soovid esile tuua, ning töötle see Beautyblenderi meigišvammiga õrnalt naha sisse.
 10. Highligter jumestuse peal – kui soovid, et tulemus jääks loomulik, siis kanna puuderjas highlighter nahale, võta lapik jumestuskreemi pintsel, niisuta seda fiksaatoriga ning tupsuta kergelt üle piirkonna.
 11. Kas sulle tundub vahel, et põsepuna lisamine jätaks nagu klouni mulje? Selle vältimiseks hajuta veidi põsepuna ka näo teistele osadele nagu otsaesine, lõuaots ja ninaots. Kindlasti ära sellega üle pinguta.
 12. Löö silm särama: kanna silma alumisele limaskestale elevandiluu tooni silmapliiatsit. See muudab silma värskeks ja visuaalselt suuremaks.
 13. Kui plaanid teha erksamat silma ja tahad, et toon jääks kohe eriti puhas ja ere, siis kanna laugudele esmalt pehmet valget silmapliiatsit ja alles siis lauvärv.
 14. Kui oled otsustanud erksama huuletooni kasuks, siis ära unusta lõppviimistlust. Võta sirge äärega peitekreemi pintsel, tupsuta seda kergelt peitekreemiga ja joonista puhas huulekontuur. Nii jääb tulemus perfektne.
 15. Kui kasutad fiksaatorit, siis ära unusta seda kuivaks lehvitada. Kui sul pole lehvikut, siis sobib selleks ka Buduaari ajakiri. Kinnilehvitamine tagab kauapüsiva tulemuse.