Juuksehoolduse 7 müüti

Juuksehoolduse 7 müüti

Kes siis ei sooviks endal pikki, kohavaid ja läikivaid kiharaid! Läbi aegade on liikvel palju nippe, kuidas selliseid juukseid saada. Mõned neist on aga vaid müüdid. Toome teieni seitse müüti, mille pärast sa enam oma pead vaevama ei pea.

Kes siis ei sooviks endal pikki, kohavaid ja läikivaid kiharaid! Läbi aegade on liikvel palju nippe, kuidas selliseid juukseid saada. Mõned neist on aga vaid müüdid. Toome teieni seitse müüti, mille pärast sa enam oma pead vaevama ei pea.

1. Regulaarne juukseotste lõikamine tagab kiirema juuksekasvu.

Juukseotste lõikamine aitab küll hoida juuksed terved ja aitab ära hoida juukseotse lõhenemise, kuid see ei mõjuta juuksekasvu. Juuksed kasvavad juurtest, mitte otstest! See ei tähenda, et sa ei peaks oma juukseotsi aeg-ajalt lõikama, palun tee seda kindlasti! Tea lihtsalt, et see ei mõjuta juukse pikkust ega kasvu. 

2. Koguaeg sama šampooni kasutamine vähendab selle efektiivsust. 

Kui kasutada pikalt ühte šampooni, siis mõne aja pärast kaotab see oma mõju. Kõlab loogiliselt? Ei, see on vale! Võtmetegur selleks, et šampoon mõjuks ja täidaks oma ülesandeid, on see, et tuleb leida endale sobiv šampooni, mis on just sinu juuste jaoks täiuslik. Sama šampooni kasutamisel pikka aega ja katkistel juustel omavahel seost pole. Seega võid julgelt oma lemmikšampooni edasi kasutada!

3. Halli juuksekarva väljakiskumisel kasvab neid veelgi rohkem juurde.

Halli juuksekarva peast ära tõmbamine ei pane neid rohkem juurde kasvama. Kuid juuksekarva väljatõmbamine ärritab peanahka ja selle tulemusel ka juuste üldist väljanägemist. Püüa sellest halvast harjumusest vabaneda!

4. Juukseid tuleb alati šampooniga kaks korda pesta.

Ühest korrast šampooniga pesemisest piisab täiesti. Sa ei pea seda kaks korda tegema, tegelikult on isegi parem, kui sa seda ei tee. Sellega võidad ka viis minutit peapesu ajast. 

5. Kammi juukseid ülevalt alla.

Juukseid ülevalt alla kammides võid põhjustada palju katkiseid juukseid, eriti kui juuksed on märjad. Proovi alustada juukseotstest ja liigu vaikselt ülespoole. 

6. Kui soovid juukseid heledamaks saada, siis kõige parem on selleks neid päikese käes pleegitada.

Juuksed pleegivad küll päikese käes ise, kuid see ei ole kindlasti kõige parem selle jaoks. Peanahk on väga tundlik päikesepõletuse suhtes. Peanahk saab kahjustada ning see jätab juuksed kuivaks ja läiketa. Seega, kui soovid oma juukseid heledamaks saada, proovi naturaalsemaid vahendeid ning ära unusta pikalt päikese käes olles kasutada peavarju!

7. Spetsiaalsed juuksehooldusvahendid aitavad parandada katkiseid juukseotsi.

Katkiste otstega juuksekarvad on lõhenenud, rabedad ja halvasti niisutatud. Katkisi otsi ei ole võimalik päästa, kuid neid on võimalik teatud vahendite ja palsamiga vältida. 

 

Allikas: allwomenstalk.com