Reklaam sulgub sekundi pärast

Juukseõliseerumi müüt ja tegelikkus

Juukseõliseerum on tõhus juuksehooldusvahend, mis kaitseb ja ravib juukseid. Ometigi on nii, et kui spetsialist juuksehoolduseks õliseerumit soovitab, ei kipu me seda ostma või juustesse kandma. Uurisimegi juuksed.ee kaudu lähemalt Salon+ stilistilt Katrin Raiglalt, millised on õliseerumi head ja vead.

 

Juukseõliseerum on tõhus juuksehooldusvahend, mis kaitseb ja ravib juukseid. Ometigi on nii, et kui spetsialist juuksehoolduseks õliseerumit soovitab, ei kipu me seda ostma või juustesse kandma. Uurisimegi juuksed.ee kaudu lähemalt Salon+ stilistilt Katrin Raiglalt, millised on õliseerumi head ja vead.

Mis see õliseerum õigupoolest on ja millised on selle hooldusvahendi suurimad plussid?
Juukseõliseerum on hooldusvahend juuste niisutamiseks, ravimiseks ja kaitseks ning õrnaks viimistluseks kahususe vähendamiseks, et saavutada siledad ja läikivad juuksed. Õliseerum on tänuväärne hooldusvahend, mis kaitseb ja ravib juukseotsi.

Aga ometigi väga paljud pelgavad õliseerumi kasutamist. Millest see tuleb?
Vastuseks on seerumi vale kasutamine. Tihti juhtub, et kui hakata kliendile soovitama õliseerumit, siis paljud krimpsutavad nina, öeldes, et õli teeb ju juuksed rasuseks, raskeks ja luduks. Jah, kõik see võib tõepoolest juhtuda kui õliseerumiga üle doseerida ja seerumit peanahale kanda. Õige kasutamise juures on õliseerum just eriti pikale juuksele täiesti möödapääsmatu juuksehooldusvahend. Ainuke reegel, mis tuleb seerumit kasutades meelde jätta, on õigete koguste kasutamine. Kui õliseerumit kasutada õigesti, ei ole kindlasti ohtu, et juuksed muutuvad rasuseks ja raskeks. 1-2 tilka on täiesti piisav kogus hea tulemuse saavutamiseks. Paar tilka õliseerumit tuleb tilgutada peopessa, hõõruda käte vahel laiali ning kanda seejärel juukse otstesse ja kogu pikkusesse. Kui juuksed on ülikuivad, tihedad või väga pikad, saab alati pudelist õli juurde võtta, kuid keerulisem on olukord, kui juba alguses seerumiga üle doseerida, sest siis aitab vaid juuksepesu. Kindlasti tuleb meeles pidada, et õliseerum ei ole mõeldud peanahale, vaid pigem juukseotsale.

Millistele juuksetüüpidele õliseerum eelkõige mõeldud on?
Pikad juuksed on otstest kõige kuivemad ja nõrgemad. Värvimine, föönitamine, sirgendamine ja kammimine- kõik need tegevused on juuksekarva töötlemine, mille käigus kaotab juus proteiini ja niiskust. Seerumid sisaldavad niiskust ja proteiini, mis töötavad kui kaitsefaktorina, et kaitsta juukseotsa rikkumise ja lõhenemise eest. Eriti sobilik on õliseerum kuivadele lokkis juustele, mis oma struktuuri poolest on kahusemad ja kuivemad ning mille puhul muutub juukseots kiiresti hapraks. Õliseerum mitte ainult ei kaitse juukseid, vaid ka silub lendlevad juuksekarvad ning annab juustele läike ja terve väljanägemise. Neile, kes muidu viimistlusaineid kasutada ei armasta, sobib juukseõli siluva ja tekstuuri andva viimistlusena.

Milliseid on erinevad kasutamisvõimalused ja tulemused õliseerumi puhul?
Kandes õliseerumit niisketesse juustesse lisab see kammitavust. Samuti jääb niiskel juuksel efekt kergem ja üledoseerimise võimalus on väiksem. Kuival juuksel töötab seerum siluva ja läiget andva vahendina. Seerumeid saab kasutada ka koos teiste toodetega, et lisada viimistlusse ravivaid omadusi, läiget ja saavutada veidi pehmem tulemus. Seerumit võib segada näiteks juuksevahuga - see toimib eriti hästi kui juuksed on rikutud ja vajavad hooldust. Veel võib kasutada seerumit koos vahaga, et lisada juuksevahale läiget ja pehmust. Teiste toodetega koos kasutamisel piisab paarist õlitilgast, mis tuleb käte vahel koos kasutatava tootega ühtlaseks hõõruda ja siis juustele kanda.

Valiku erinevatest juukseõliseerumitest leiad Juuksed.ee lehel oleva artikli lõpust klikates siia!