Kaamos teeb Eesti moeajalugu

Kaamos on eriline aeg sügisel ja talvel – hämar ja rahulik aeg sisevaatlusteks, mõtlikkuseks, melanhooliaks ning vaikuseks. Hämaras joonistub reaalsus teisiti kui lauspäikeses; paistavad pooltoonid, kuulda on vaiksemaidki helisid. Just sellise meelelisuse toob teieni moeprojekt KAAMOS koostöös Eesti parimate moedisainerite, fotograafide ja teiste iluloojatega.

“Raamat fotolavastustega ning Disaini- ja Tarbekunsti muuseumis esitletav disain annavad unikaalse läbilõike ideedest, mis köidavad Eesti disainereid siin ja praegu,” selgitab Kaamose kuraator Tanel Veenre. “Tegu on mahukaima ülevaatega tänapäeva Eesti moeväljast, koondades ühe vihmavarju alla palju erinevaid moe-, naha- ja ehtedisainereid.” KAAMOS viib ellu ülla missiooni – tuua läbi erinevate meediumite Eesti moekunst tarbijale lähemale. 

Näitusesaali jagu Eesti moodi saab nautida Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis 28. septembrist kuni 24. novembrini. Muuseumi esimese korruse saalides esitletakse ligi sada komplekti eri põlvkondade ja disainiesteetika loojatelt. Väljapaneku teostuse jaoks vajalik summa koguti läbi Hooandja toetusplatvormi, projekti toetas 103 inimest.

Näitusel osalevad moekunstnikud: Anu Lensment, Aldo Järvsoo, Britt Samoson, Eve Hanson, Hanna Korsar, Juta Piirlaid, Kai Saar, Karolin Kuusik, Katrin Kuldma, Ketlin Bachmann, Kirill Safonov, Kristel Kuslapuu, Kristina Viirpalu, Liisi Eesmaa, Liivia Leškin, Lilli jahilo, Marit Ilison, Marin Sild, Laivi Suurväli, Liina-Mai Püüa, Oksana Tandit, Piret Ilves, Piret Puppart, Riina Põldroos, Zoja Järg, Taavi Turk, Tiina Talumees, Triinu Pungits, Ülle Pohjanheimo, Vassilissa, Xenia Joost, Vilve Unt, Jo Nurm, Marta Moorats, Ruta Tepp, Vera Lustina, Dmitri Knut.

Satelliitnäitusena eksponeeritakse moehuvilistele ETDM-i trepigaleriis Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti ning ehte- ja sepakunsti osakonna magistrantide korraldatud lava-aksessuaaride näitust „VIRVATULED“.

 

Enam kui 200 leheküljeline moealmanahh „Kaamos: Eesti mood täna. Fashion Now: Estonia,” on laiaulatuslik ülevaade tänapäeva Eesti moeväljast ning kajastab rohkem kui 70 disaineri loomingut. Teos on müügil raamatupoodides alates 1. oktoobrist.