KAS KAUNEID JUUKSEID on võimalik osta?

Paljudele Buduaari lugejatele juba vägagi hästi tuntud brändi Macadamia Natural Oil tootjatel on suurepäraseid uudiseid neile, kes on mures oma juuste väljalangemise pärast või sooviksid endale lihtsalt kaunimaid ja elujõulisemaid juukseid. 

Kuna ka mina kuulun selle seltskonna ridadesse, siis oli mul suur rõõm vastu võtta kutse osaleda uue brändi Éprouvage pressiüritusel Telliskivi kvartali restoranis Lendav Taldrik. 

Oi, milline kergendus oli juba esimestel minutitel, kui Éprouvage’i tootejuht Katrin Piirisalu esitas meile nn äraarvamismänguna küsimuse „Mis te arvate, kui suur protsent naisi alla 50aastasena puutub kokku juuste hõrenemise ja väljalangemise murega”. Kui esmalt kohusetundlikult kaasamõtleva inimesena tulid silme ette šampoonide ja juuksevärvide telereklaamide tõeliselt kaunite juustega naised ja seejärel veel ka erinevatel üritusel silma jäänud peeaegu maani ulatuvate juustega mittemaistena tunduvad olevused, siis oleksin pakkunud, et 10%! Veel kord oma mälusoppidesse laskudes tulid meelde ka lood ja küsimused oma tutvusringkonnast, kes olid oma elu erinevates eluetappides väljalangevate juuste pärast muret tundnud. Õige vastus oli 40% ja seda üllatusena eelkõige vanusegrupis 25–35 eluaastat. Üle 50aastaste osas on see number juba 50% ja üleüldiselt tunneb juuste väljalangemise pärast muret 70% naistest. 

 

Esinema oli kutsutud ka tunnustatud nahaarst dermatoveneroloog Karine Siiak, kelle sõnavõttu teemal „Juuste väljalangemine – kas ainult geneetiline probleem?” oli vägagi silmaringi arendav kuulata. Dr Siiaki sõnavõtt oli akadeemilist laadi ning kogu probleemide statistikast tooksin esile mõtte, et arsti juurde pöörduvad oma juuste väljalangemismurega peamiselt meesterahvad. Ja ka võimalused nii ennetamiseks kui raviks olid varasemalt suunatud just meessoo esindajatele. Geneetiliselt kannavad nõrka juuksekasvu edasi aga just naissoo esindajad X kromosoomiga. 

Lisaks geneetilistele teguritele on juuste väljalangemise põhjusteks veel:

*hormonaalsed muutused / rasedus ja menopaus *vananemine *ebapiisavad igapäevase toidulaua valikud *stress * madala kvaliteediga juuksehooldusvahendid ja -juuksevärvid ning kuumtöötlemine

Nüüdseks juba aasta jagu edukalt USAs oma uuenduslikku lähenemist tõestanud Éprouvage on antud probleemi osas õnneks lahendusi pakkumas ka naisterahvastele. Kuigi ilusad paksud ja kaunilt läikivad juuksed ei ole eluks püsimise eelduseks ning ka mees võib juuksed ära ajada ja see ongi ehk seksikas, on meile, naistele, ilusad juuksed justkui ehteks. Kui pakutakse võimalust olla ehitud, siis kasutagem seda!

Uuringute tulemused on saadud õrna kohevust andva šampooni ja palsami, taastava peanahaseeerumi ning juukseid tihendava sprei kasutamise põhjal ühe kasutuskorra järel.

82% tundis, et tooted vastasid ootustele või ületasid neid.

77% naistest täheldas, et Éprouvage kasutamisel langes juukseid välja vähem või üldse mitte.

85% naistest vastas, et juuksed ei murdunud enam nii kergesti kui varem.

Naised tundsid, et nende juuksed on 17% paksemad.

Éprouvage sarja kuuluvad juuksehooldustooted ennetavad juuksekarva murdumist.

*Õrna toimega ja kohevust andev šampooni ja palsami duo, mis niisutab peene struktuuriga juukseid ja soodustab paksemate täidlasemate juuste kasvu. 

*Tugevdav šampoon ja palsam, mis tugevdab stressis juukseid, täiendades ühtlasi ka niiskusevarusid.

*Taastav juuksemask, mis tugevdab juukseid seestpoolt sügavuti hooldades. 

*Juukseid tihendav sprei.

*Kostutav juustesse jäetav palsam.

*Võimas taastav peanahaseerum, mis rahustab ja kaitseb, luues peanahale parimad tingimused juuste kasvuks. 

Tooted on müügil Tallinna ja Tartu Kaubamaja, I.L.U. kauplused, Stockmanni Kaubamaja, Tradehouse kauplused, Hairline kauplus, Hairlook Salong Sikupilli Keskuses ning teistes parimates salongides üle Eesti, www.mgbeauty.ee e-poes.

Krista Maldur