KAS SAUNALAVALE TOHIB minna palsam juustes?

Saunas meie meel lõõgastub ning soojuse käes on mõnus ka igasuguseid erinevaid kehahoolitsusi teha, näiteks juukseid palsamiga hellitada. Sellel ajal kui leili võtad, jõuab ka palsam juustesse imenduda. Üks hetk! Teinekord kuuleb aga hoiatusi selle kohta, et sauna pole hea minna, kui palsam juustes on. Vastab see tõele?

“See ei vasta tõele. Sauna tohib minna palsam juustes, sest soojus vaid suurendab palsami mõju,” sõnas juuksur Marja Liimatainen. 

Kui aga saunas on liiga kõva leil, võib palsami mõju nõrgaks muutuda. “Kuumuse käes võivad märjad juuksed ja niisutav palsam omavahel kiharate seisukohast mitte just kõige paremini reageerida,” lisas ta. 

Seetõttu tasuks oma juukseid liigse kuumuse eest kaitsa. See õnnestub näiteks traditsioonilise saunamütsiga või ka tavalise rätikuga, mis juuste ümber mässitud on. 

Teine võimalus on visata leili mõõdukalt, siis ei saa kuumus juukseid ja palsamit liiga soojaks muuta. Ühtlasi rõhutab Liimatainen, et palsamid ja ka kõik teised juuksehooldustooted tasuks säilitada nii, et saunast tulev kuumus neile liiga ei teeks. “Sauna leiliruum pole õige koht šampoonide ja palsamite säilitamiseks, sest kuumus mõjutab toodete säilivus, koostis ja toimeainet.”

Pärast lõõgastavat sauna ei saaks olla midagi paremat, kui mässida rätik ümber oma juuste ning diivanile puhkama minna. Ole aga ettevaatlik, et sa rätikut liiga kõvasti ümber juuste ei keera. “Kui rätik keeratakse liiga kõvasti ümber juuste, jäävad juuksed rätiku vahele ja neisse tuleb sõlm sisse. Samuti kui kiharad kuivavad sõlme keeratud rätiku sees ära, muutuvad need hapraks,” sõnas juuksur. 

Seetõttu tasuks rätik ümber juuste mässida väga nõrgalt ning võtta ära kohe, kui liigne niiskus on rätikusse imendunud. 

 

allikas: Ilta Sanomat