Kas sind ohustab šoppamise sõltuvus? 11 sümptomit

Kas sind ohustab šoppamise sõltuvus? 11 sümptomit

Oled sa kunagi mõelnud sellele, et sul võib olla sõltuvus šoppamisest? Suure tõenäosusega ohustab see paljusid naisi, sest kellele siis ei meeldiks uued seksikad kingad, pidulik siidkleit, soe ja mõnus kampsun ja muidugi kõik need kaunid ja säravad aksessuaarid, meigitoodetest ja parfüümidest rääkimata.  Loe läbi allpool olevad punktid ehk teisisõnu sümptomid ja saa teada, kas sind ohustab ostusõltuvus:

Oled sa kunagi mõelnud sellele, et sul võib olla sõltuvus šoppamisest? Suure tõenäosusega ohustab see paljusid naisi, sest kellele siis ei meeldiks uued seksikad kingad, pidulik siidkleit, soe ja mõnus kampsun ning muidugi kõik need kaunid ja säravad aksessuaarid, meigitoodetest ja parfüümidest rääkimata. 

Loe läbi allpool olevad punktid ehk teisisõnu sümptomid ja saa teada, kas sind ohustab ostusõltuvus:

1. Isegi kui sa oled paar klaasi kihisevat alla kulistanud, võid sa oma krediitkaardinumbrid tagurpidises järjekorras ette vuristada. Sinu jaoks on see numbrikombinatsioon sama oluline kui sinu isikukood.

2. Sinu koti põhjas on piisavalt palju tšekke, et nendest saaks oma kodus vähemalt ühe toa seinad ära tapeerida. 

3. Sa külastad oma lemmikinternetikauplusi vähemalt korra päevas.

4. Sinu lemmikviis, kuidas oma reede õhtut mööda saata, on istuda internetis ja jälgida, kui kaugel on kaup, mille sa viimati endale mõnest online poest tellisid. 

5. Kui sulle tuuakse koju uus kaup, mille endale ostnud olid, unustad õhtusöögi sootuks, sest sinu jaoks on olulisem pühendada oma aeg uue kauba imetlemisele. 

6. Sa oskad igal võimalusel ja igas olukorras raha raisata. See tuleb sul lausa iseenesest.

7. Kui sa kuuled, et kusagil jagatakse tasuta testreid, oled sa kohal. Isegi kui sa peaksid samal ajal tööl olema, sa lihtsalt mõtled mingi vabanduse välja, sest sa ei saa ju keelduda tasuta näidistest.

8. Kui kusagil räägitakse lähenevatest pühadest, mõtled sa esimese asjana kingituste ostmisest – iseendale muidugi. Sa pead ju pühade ajal hea välja nägema ja selleks on uusi riideid vaja. 

9. Sa oled endale leidnud palju uusi tuttavaid tänu šoppamisele, enamik neist on kas mõne poe juhatajad või omanikud. 

10. Sinu kodu on riideid täis, ent sellegipoolest tundub sulle liigagi tihti, et sul pole midagi selga panna. 

11. Sa oled nõus loobuma kõigest muust peale võimaluse šopata. Kui sa näiteks näed poes pluusi, mida sa väga tahad, aga sa tead, et peaksid oma raha kokku hoidma, siis loobud pigem korralikust söögist. Sööd nädal aega odavaid makarone, peaasi, et pluus ostetud saaks.

Allikas: marieclaire.co.uk