KAS SINUL ON PINDKUIV NÄONAHK – loe, mida siis tegema peab!

Paljusid naisi kimbutab kuiv nahk, ent tegelikult on olemas ka selline nahatüüp nagu pindkuiv nahk ning sageli aetakse need kaks omavahel segamini. Kuivas nahas on liiga vähe rasu, pindkuivas nahas on liiga vähe vett ning sageli võib pindkuiv nahk olla ka rasune! Raamatu "Ausalt ilust" autor Sali Hughes toob oma raamatus välja mõlema nahatüübi tunnusjooned ja soovitused, kuidas oma nahka hooldada.

Nahatüüpe on erinevaid ning sel korral keskendume me kahele kindlale tüübile – kuivale ja pindkuivale. Paljusid naisi kimbutab kuiv nahk, ent tegelikult on olemas ka selline nahatüüp nagu pindkuiv nahk ning sageli aetakse need kaks omavahel segamini. Kuivas nahas on liiga vähe rasu, pindkuivas nahas on liiga vähe vett ning sageli võib pindkuiv nahk olla ka rasune!

Raamatu “Ausalt ilust” autor Sali Hughes toob oma raamatus välja mõlema nahatüübi tunnusjooned ja soovitused, kuidas oma nahka hooldada.

Kas sinu nahk on kuiv või hoopis pindkuiv – loe läbi mõlema nahatüübi tunnusjooned ja saad vastuse!

Kuiva naha tunnusjooned:

Peale näo puhastamist või duši all käimist hakkab nahk ebameeldivalt kiskuma ja vajab hädasti niisutust.

Päeva lõpuks on nahk kuiv, ehkki hommikul sai seda korralikult niisutatud. Jumestus on muutunud ebaühtlaseks.

Külma ilmaga on nahk hell.

Peened kortsud ilmuvad nähtavale varem kui su eakaaslastel.

Nahk kipub olema tuhm ja ketendama, eriti talvel – peamiselt nina, silmalaugude ja põskede piirkonnas.

Kui enne magamaminekut pole kasutatud toitvat öökreemi, tundub nahk hommikul kuiv.

Väikesed poorid.

Nahale kipuvad tekkima miiliumid – väikesed valged mügarikud, mida esineb eriti silmade ümbruses ning mis võivad püsida mitu kuud.

Pindkuiva naha tunnusjooned:

Nahk kipub olema tuhm ja näeb tihti elutu välja.

Peened kortsud, millest mõned pärast ilmumist justkui jälle kaovad.

Kohe pärast dušši (aga enne kuivatamist) on nahk roosam. 

Aurusaun mõjub nahale hästi, niiske ilmaga näeb nahk parem välja ja on heas seisundis.

Pärast dušši vajab nahk hädasti niisutavaid tooteid.

Meigi all hakkab nahk mõnikord kooruma ja ketendama, eriti silmade ja nina ümbruses.

Huuled tunduvad olevat kuivad.

Kui sinu nahk on kuiv ehk siis nahas on liiga vähe rasu, siis sobivad sulle õlibaasil tehtud nahahooldusvahendid ja sügavalt niisutavad ning toitvad kreemid. Nahka koorides eelista õrna konsistentsiga tooteid. Kuiv nahk vajab pidevalt turgutust ning talvisel ajal tuleks kindlasti ka toitvaid näomaske teha. 

Kui sinu nahk on aga pindkuiv ehk siis selles on liiga vähe vett, siis tasuks eelistada tooteid, mis sisaldavad niisutavaid koostisosi, mis omakorda seovad vee nahapinnale. Sellega saavad väga hästi hakkama glütseriin ja hüaluroonhape ehk siis tuleks kreemitada oma nägu just neid koostisosi sisaldavate kreemidega. Hüaluroonhape muudab naha pringimaks ja annab sellele särava jume.

Mõnel inimesel säilitab nahk endas veevarusid paremini kui teisel – teaduslikult ei ole tõestatud, et vee joomine muudab naha niiskemaks, ehkki seda kinnitavad jutud on laialt levinud. Tõde on see, et organism kontrollib, kuidas temas vett tarbitakse ja kannab hoolt, et esmalt saaksid seda elutähtsad organid. Kui kehas tekib veepuudus, näppab ta seda nahalt.

Allikas: raamat “Ausalt ilust” (autor Sali Hughes)