Reklaam sulgub sekundi pärast

KERGEKAALU RINNAIMPLANTAADID – kas on oma kallimat hinda väärt?

B-Lite kergekaalu implantaadid erinevad kõikidest teistest silikoonimplantaatidest selle poolest, et nad on kuni 30% kergemad. Sellega kaasnevate hüvede hulka kuuluvad nii kauem kestev kaunis tulemus, vähem valusid selja- ja kaelapiirkonnas, kiirem taastumine operatsioonist, mugavam sportimine jne. Kas seda räägivad ka patsiendid?

Naturaalne välimus ja tunnetus

Patsiendid on kinnitanud, et B-Lite implantaatidel on loomulik välimus ja ka tunnetus. Seda tõestavad ka faktid – uurimuses, mis viidi läbi inimeste hulgas, kellele on paigaldatud B-Lite kergekaalu implantaadid, hindas enam kui 95% inimestest rindade välimust ja tunnetust positiivselt!

Mis on aga professionaalide arvamus?

Selle väite kinnitamiseks testiti ka kirurgide arvamust. Selleks korraldati pimetest kolme juhtiva plastikakirurgi ja 30 patsiendiga, kus 15-le patsiendile paigaldati traditsioonilised silikoonimplantaadid ja 15-le patsiendile B-Lite kergekaalu implantaadid. Kirurgid pidid rindade välimuse ja nende katsumise järgi ära arvama, millised patsiendid olid traditsiooniliste implantaatidega ja millised B-Lite implantaatidega. Nende äraarvamise täpsus oli täiesti juhuslik (35% juhtudel arvati valesti), mis kinnitab, et välimuse ja tunnetuse poolest ei erine B-Lite implantaadid traditsioonilistest implantaatidest.

Vähem valu ja kiirem taastumine

Üheks suurimaks hüveks B-Lite implantaatide puhul on mugavam taastumine koos võimalusega naaseda kiiremini tööle. Võrdlevas uuringus, kus osales 100 inimest, kinnitasid patsiendid, et B-Lite implantaatidega oli operatsioonijärgne valulikkus oluliselt väiksem ja taastumise aeg lühem kui tavaliste silikoonimplantaatidega. Sama kehtib ka naiste puhul, kes on oma tavalised implantaadid välja vahetanud B-Lite implantaatide vastu – korduva operatsiooni läbinud naised on kinnitanud, et nende igapäevaelu B-Lite implantaatidega on mugavam ning neil vähenesid selja- ja kaelavalud.

Kas B-Lite hüved kehtivad ka väiksemate implantaatide puhul?

Üldiselt lasevad naised endale paigaldada ca 250-400 ml implantaadid. Kui võtta aluseks näiteks 260 ml implantaadid, siis B-Lite 260 ml implantaat kaalub 195 g, mis on 65 g vähem kui traditsiooniline implantaat. Mida see aga päriselus tähendab? 65 g võib ju tunduda vähe, aga see on võrdne kuue AAA patareiga, mida võib kodus leida näiteks telekapuldi seest. Samuti on see võrdne kaheksa üheeurose mündiga. Tehke lihtne test ja pange kaheksa üheeurost münti endale mõlema rinnahoidja sisse, kokku siis 16 üheeurost münti. Kas tõesti ei ole kaaluvahet tunda? Ja see on juba suhteliselt väikese implantaadi puhul. Suuremate implantaatide puhul suureneb kaaluvõit ja mugavustunne veelgi.

Seda lisaraskust kantakse kaasas iga päev ja igal pool. Kuna gravitatsioon mõjub meie kehale 24/7 ja kuna rinda ei toeta ükski suurem lihas ega tugevam sidekude, siis on rinnad eriti vastuvõtlikud allavajumisele. Seega, igasugune kaaluvõit pikendab rinna eluiga ja suurendab oluliselt igapäevast mugavustunnet. See on ka põhjus, miks B-Lite implantaadid on just parim valik ka aktiivsele ja sportlike eluviisidega inimesele.

Tekstuuriga või tekstuurita – kumb siis parem on?

Enamus Euroopa kirurgidest kasutab peamiselt tekstureeritud ehk karedapinnalist implantaati. Miks? Tekstureeritud pind loodi selleks, et vähendada kapslikontraktuuri ehk nii-öelda kapseldumise halva vormi tekkimist (Bakeri skaalal III või IV aste), kus implantaadi ümber kasvanud loomulik kude hakkab implantaati kokku suruma, moonutades seejuures nii implantaati kui ka rinda ning tekitades patsiendile valu ja ebamugavustunnet.

Tänapäeva kirjanduses ja meditsiinis on see ka tõeks osutunud – tekstureeritud pinnaga implantaat tekitab statistiliselt vähem kapslit kui siledapinnaline implantaat või n-ö nanotekstuuriga implantaat, mille tekstuur on nii väikese läbimõõduga, et sisuliselt on see sile. Keha ei kasvata kudet sellise implantaadi külge kinni ja implantaat liigub kehas pidevalt, tekitades stressi seesmistele kudedele ja kiirendades ka allavajumise protsessi.

Kas see pole siis aga hea, kui kude implantaadi külge ei kasva?

Keha toimib automaatselt ja ilma eelistusteta. Tema jaoks ei ole vahet, kas kehasse paigaldatakse ortopeediline protees, südamestimulaator või rinnaimplantaat – tema reaktsioon on sama ehk “võõrkeha” ümber kasvatatakse peentest kollageenikiududest kude ja n-ö kapsel, et see “võõrkeha” eraldada – see on täiesti normaalne nähtus ja ei tekita mingeid probleeme. Seesama kude või kapsel, mida hinnatakse Bakeri I või II skaalal, ei põhjusta mingisuguseid probleeme ja see tekib kõikide implantaatide puhul. Alles siis, kui see kapsel hakkab kokku tõmbuma, tekivad probleemid. Seda ei saa aga kunagi ette ennustada ja tihtipeale ei sõltu see kirurgi oskustest, vaid pigem väga mitmekülgsest anatoomiast ja selle erinevatest faktoritest, mille poolest me kõik erineme.

Oluline on aga see, et rinnaimplantaatide puhul kasutuses olevad materjalid oleksid turvalised ja pikaaegselt testitud. Sellepärast on B-Lite implantaatidel kest ja tekstuur, mida toodab 25-aastase kogemusega antud valdkonna liider Saksamaal – sellesama kesta, tekstuuri ning tavalise silikoongeeli kombinatsiooniga implantaate on paigaldatud sadadele tuhandetele naistele ning selle kohta on kümme aastat kliinilisi andmeid ning neil on suurepärane turvalisusprofiil. Vaid B-Lite’i patenteeritud mikrosfääridega geel tagab need hüved, mis eristab B-Lite implantaadid teistest silikoonimplantaatidest.

Seega on igapäevane oluliselt mugavam elu, vähem kõrvalmõjusid ja kauem kestev kaunis tulemus argumendid, miks naised otsustavad Premium klassi kergema implantaadi kasuks.

Rohkem infot: www.b-lite.eu

 

[gallery ids="2061222,2061231"]