KOLLAGEENITERAAPIA TAASTAB naha loomuliku nooruse

5 kommentaari
KOLLAGEENITERAAPIA TAASTAB naha loomuliku nooruse

KOLLAGEENITERAAPIA TAASTAB NAHA LOOMULIKU NOORUSE  Derma Kliiniku punase valguse spektrumiga kollageeniteraapia fotonoorendus aitab taastada naha loomuliku elastuse, nooruse ja sära, mis on aastate möödudes või nahaprobleemide tõttu kaduma läinud. Teraapia abil võimenduvad nii naha hapniku imendumisvõime kui ka naha naturaalsed puhastusprotsessid. Samuti tõuseb naha suutlikkus säilitada niiskust ning kogu keha kollageenivõrgustik – liigesekapslid, sidemed ja kõõlused – muutuvad tugevamaks ning elastsemaks. 

Derma Kliiniku punase valguse spektrumiga kollageeniteraapia fotonoorendus aitab taastada naha loomuliku elastuse, nooruse ja sära, mis on aastate möödudes või nahaprobleemide tõttu kaduma läinud. Teraapia abil võimenduvad nii naha hapniku imendumisvõime kui ka naha naturaalsed puhastus- protsessid. Samuti tõuseb naha suutlikkus säilitada niiskust ning kogu keha kollageenivõrgustik muutub tugevamaks ning elastsemaks. 

Kollageeniteraapia abiga vähenevad nii kortsud, häirivad nahajooned kui ka kuivus. Erinevad uuringud toetavad ka kollageeni valgusteraapia potentsiaalset võimet vähendada nahavaevuseid nagu näiteks aknet, psoriaasi ja isegi tselluliiti. Olgugi et eksisteerib ka vastuoluliste tulemustega uuringuid, on üksikutele klientidele just nimelt dermatoloogid soovitanud punase valguse teraapiat proovida.

Derma Kliiniku Mon-Amie kollageenikamber väljastab punast valgust, mille valgusspektrum jääb infrapuna- ja ultraviolettkiirguse ohutusse vahemikku. Tungides läbi naha esimese kihi, stimuleerib antud spektrumi valgus naha alumistes kihtides kollageeni- ja elastiinirakke, sundides keha rohkem kollageeni, elastiini ja teisi proteiine tootma. Toodetud kollageenirakud liiguvad alumistest kihtidest ülespoole, vähendades kortse ja taastades naha sitkuse, sära ning ilu.

Liina, 55aastane naisterahvas, käis kollageeni valgusteraapias kümme korda. Keskeltläbi kaks korda nädalas, kuid tema töökohustuste tõttu jäi tal sisse ka ligi kümnepäevane paus, seega tulemused pole nii head, kui potentsiaalselt võimalik oleks.

„Enne” pildil on Liinal minimaalselt meiki ja „pärast” pildil mitte. 

Samuti pole tulemuste parandamiseks tehtud muid naha tervist soodustavaid elustiilimuutusi, näiteks nagu suurema koguse vedeliku tarbimine, kollageenikreemide aplikeerimine, kosmeetika kasutamine või isegi tervislik toitumine. Kõik võimalikud elukeskkonna tegurid jäid valgusteraapia kuuri ajal samaks. Liina sõnul tunneb ta kõige suuremat muutust lõuajoonel, väites, et nahk on kindlasti muutunud siledamaks ning on pingule tõmbunud, vähendades rippuva lõua tunnet. Lisaks kõigele on minimaalne UV-kasutamine (iga 15minutilise valgusteraapia sessiooniga kaasnes Liina puhul enamikul kordadel ka kaks minutit UV-kiirgust) taganud kliendile hea enesetunde ning piisava D-vitamiini sisalduse, võitlemaks Eesti pimeda talvega. Pärast kümmet kasutuskorda on Liina nüüd n-ö säilitamisperioodil. Nüüdsest ei ole enam vajalik 2–3 külastuskorda nädalas, vaid esialgu on soovitatav käia kord nädalas ja siis kord kahe nädala tagant, et seni saavutatud tulemus säiliks.

Rohkem infot: www.dermakliinik.ee