KÕNELEVATE KIVIDE AEG – Urblings ehted

Kui Urblings’i veebipoe looja Monika lapsepõlves kraavipervel tema arvates maailma kõige ilusamaid kive korjas, ei teadnud ta veel, et ta kive nii väga armastab.

Kui Urblingsi veebipoe looja Monika lapsepõlves kraavipervel tema arvates maailma kõige ilusamaid kive korjas, ei teadnud ta veel, et ta kive nii väga armastab.

Ta lihtsalt korjas neid, sest tundis need õiged ja väekad ära. Kui ta aga oma esimesel India reisil oli ning taas end rannast kive korjamas leidis ning mitmeid tunde ehtepoes poolvääriskive katsus ja seda tunnet tunnetas, ka siis ei teadnud ta veel, et sellest armastusest sünnib kalliskive müüv ehete veebipood urblings.ee.

See põnevus, mida reisija otsib iidsest spirituaalsest Indiast, on võrreldav Microsofti juhtiva töötajaga, kes külastab Indiat ärilisel eesmärgil. Mõlemad entusiastlikult kratsivad India sügelust, aga sajandi eri otsadest! See on unikaalne, kattuv ja takerdunud maastik – üks elab teises. India on ühelt poolt kinni ajaloos. Turistina minnakse sinna kogema seda elavat minevikku. Kaasaegne India aga loob võimalused lõpututeks meeliülendavateks vastuoludeks. See on kõige lihtsam selgitus sellele hüsteerilisele kaosele, mis Indias aset leiab. 

India ehk teisisõnu seletamatus

India jätab kustumatuid muljeid ja et tõesti kõike seda kogeda ja näha, pead sa jalutama ringi, hingama sama õhku nagu selle 14 miljonit elanikku, risti-rästi ületades nende radu, kõndima samu teid, tajuma vaateid, helisid ja lõhnu.

„Minu tõeline armastus on Goa – see on paradiis maa peal, pehme sissejuhatus meeliülendavasse India maailma,” on Monika veendunud. Goa on siiski ka parandamatult sarnane Indiaga – värviline nagu kalliskivid, särav, religioosne, eksootiline ja salapärane, ja ma ei saa eitada, et räpane. Goa on vaba ja liberaalne, see on koht, kus saab jääda iseendaks ning leida tee iseendani, armastuseni. „Indiaga ei ole lihtne tutvuda, aga ta väärib igat hetke. Indiat ei ole lihtne armastada, aga tõeline armastus ei peagi lihtne olema.”

See tõeline armastus India vastu tõi Monika pool aastat tagasi selleni, et väljahõigatud vajadus poe järele, kus tahaks müüa Indiast toodud ehteid, oli just tema kutsung ning äratundmine. Nii sündiski URBLINGS – (esialgu vaid) e-pood, mis müüb Indiast toodud poolvääriskividega ehteid ja annab kaubale kaasa ka killukese seda India tunnet ja armastust. Selleks, et kõik oleks eriliselt täiuslik, sai loodud ka Erilise Ehte ehk Eesti ehtekunstnike autoriehete valikuga leht. Killukese Eesti armastust toob teieni näiteks Kai Kubja, E4 disaini, Kristiina Vaariku ja paljude teiste looming. Kõik hingega ja hinnatud tegijad ühise loomeväega.

India disain

India ehte ja selle disaini ajalugu on sama vana kui riik ise. Ehete stiil ja disain on omapärane, mitmekülgne ja kohati isegi ebatavaline, peegeldades kohalike naiste stiili ja kultuuri sügavust. Ja kuna India ehte disain on rikas, materjali valik lai ning kalliskividel on oma kindel koht ehtel, leiab iga naine endale midagi oma maitse järgi. 

Rohkem infot ehete kohta leiad SIIT.
www.urblings.ee