KUI TIHTI PEAKS rinnahoidjat vahetama?

Rinnahoidjate ostmisel, kasutamisel ja hooldamisel tundub olevat lugematul hulgal reegleid. Näiteks leiduvad omad nipid selle jaoks, kuidas teada õiget rinnahoidja suurust, kui tihti peaks seda pesema ja kui mitu sõrme peaks rinnaümbermõõdu sisse mahtuma. Kas igapäevase riietuseseme selgapanemine on tõesti nii keeruline?

Reeglid pole siiski asjatud, sest sinu jaoks sobiv ja hästi istuv rinnahoidja peaks seljas tunduma selliselt, nagu sul polekski rinnahoidjat seljas.

Nüüd aga tuletab Good Housekeeping veebileht meelde veel ühe rinnahoidjaga seotud tähtsa asja, mida tuleks kindlasti arvesse võtta. Nimelt pole rinnahoidjad igavesed, isegi väga kvaliteetsed mitte. Artikli jaoks intervjueeritud ekspertide sõnul on pidevas kasutuses olevate rinnahoidjate kasutusiga umbes 6-8 kuud ning seejärel peaks rinnahoidjad ära viskama ning uued asemele ostma. 

Keskmiselt ostavad naised ühed või kahed rinnahoidjad aastas. Seda on aga ilmselgelt liiga vähe, sest elastaan kulub kasutades ja pesukordadel. Aluspesu tasuks välja vahetada niipea, kui elastsus ja toetavus hakkavad kaduma.

Rinnahoidjate eluiga mõjutab loomulikult asjaolu, kui tihti need kasutuses on. Aeg-ajalt kasutuses või ainult pidulikel puhkudel seljas olevaid rinnahoidjaid ei pea vahetama nii tihti kui igapäevaselt seljas olevat aluspesu. 

 

allikas: Good Housekeeping