KUI VÄRVID JA NAHAHOOLDUS ulatavad teineteisele käe

KUI VÄRVID JA NAHAHOOLDUS ulatavad teineteisele käe

Dr. Hauschka loojate poole sajandi eest revolutsioonilisena tundunud ideest luua ühtaegu nahka hooldavad ja kaunistavad looduslikud jumestustooted on arenenud inspireeriva värvivaliku ja muljetavaldavate tekstuuridega meigisari.

 

„Rudolf Hauschka rõõmustas iga kord, kui ma värvitud huultega WALA-sse tulin,“ on öelnud Elisabeth Sigmund, Dr. Hauschka looduskosmeetika üks loojaid. Nahka hooldavate omadustega meigisari mõlkus tegijatel mõtetes juba 1960ndatel, kui saabusid müügile 16 esimest nahahooldustoodet. Ajal, kui ilma tegid sünteetilised koostisained ja tänu sellele üha soodsama hinnaga kosmeetikatooted, oli idee luua nahahooldustooted, milles oleks alles taimede vägi, aga ei peaks kasutama säilitusaineid, lausa revolutsiooniline.

 „Tundsime end nagu mässajad, kui me seda ebatavalist kosmeetikat välja töötasime,“ on Sigmund algusaegadele tagasi mõeldes märkinud. Sama oli lugu loodusliku meigisarjaga. Seda enam, et sõjajärgsel ajal polnud meigitoodete kasutamine eriti populaarne ja punaseid huuli peeti heast perest pärit daamidele sobimatuks. Esimeste huule- ja lauvärvide loomiseks sai Sigmund inspiratsiooni teatrist. Proffide tagasisidest julgustatuna kinkis Dr. Hauschka tootjatehas WALA 1999. aastal naistele meigisarja, mille aluseks oli firma hooldustoodete valmistamisel kehtivad põhimõtted – kasutada looduslikke koostisaineid, mis mitte ainult ei kaunista, vaid ka hoolitsevad naha eest. Sel kevadel tutvustab looduskosmeetika suunanäitaja uut, varasemast värvikamat ja modernsemat meigisarja.

Nahahooldusest inspireeritud meigisari

Jumestustoodete hoolikalt väljatöötatud retseptides on hinnalised koostisained – ravimtaimetõmmised, väärtuslikud taimeõlid ja vahad ning looduslikud värvipigmendid. Iga üksik koostisaine mõjutab kogu terviku toimet. Ravimtaimed puudris, silmalaineris või huuleläikes pole just ootuspärased koostisained. „Tõsi ta on, ent just see teebki meie dekoratiivkosmeetika eriliseks,“ sõnab Dr. Hauschka arendusjuht Marie Calas ning lisab, „oleme erinevate näopiirkondade joaks valinud välja erinevad nn võtmetaimed. Nii on jumestuskreemide ja peitepliiatsite puhul selleks koldrohi – imeliste võimetega silmatorkamatu taim, mida hindas kõrgelt juba Elisabeth Sigmund. Kõikide silmameigitoodete südames on silmarohutõmmis – see on puhastavate ja korrastavate omadustega taim. Kõikides huulekaunistajates kasutame me ühtaegu nii tugeva kui pehme iseloomuga roosi.“

Brändi tooteid iseloomustab koostisainete kontrollitud kvaliteet. Seda kinnitab toodetel rahvusvaheline loodus- ja mahekosmeetika kvaliteedimärk NATRUE. Tänu hooldavale koostisele ja mineraalsetele värvipigmentidele on Dr. Hauschka meigisari kõrgelt hinnatud teatri ja kino tipptegijate hulgas nii Hollywoodis kui Eestis. Tootesari on kasutusel Tallinna Linnateatris, Von Krahli Teatris, Tartu Uues Teatris, NUKU teatris ja rea mängufilmide ning telesaadete loomisel.

Rõhuta seda, mis teeb su kordumatuks

Dr. Hauschka vaade ilule keskendub enamale kui pelgalt välisele. Need tooted aitavad kasutajal tuua esile nii oma isikupära kui ka sisemise ja välise ilu, olemust rõhutades, mitte seda varjates. Tänu hoolikalt läbimõeldud retseptidele ja kvaliteetsetele koostisainetele on jumestustoodete tekstuur eriti peen ja sulandub kasutaja enda nahatooniga tulemuseks on vaid sinu nahale omane värvinüanss.

Dr. Hauschka rahvusvaheline jumestuskunstnik Karim Sattar märgib: „See, kas me peame ennast ilusaks või mitte, sõltub eelkõige rahulolust iseendaga. Oma peegelpilti liiga kriitiliselt takseerides jääb meil tegelikkus kahe silma vahele.“ Ta lisab, et mõistlik on keskenduda jumestuse abil oma tugevuste esiletoomisele, mitte vigade varjamisele. Julge olla sina ise. Rahulolu iseendaga peegeldub su kordumatus välises ilus. Dr. Hauschka jumestustooted aitavad seda maailmale näidata.

*Fotod Dr. Hauschka

Rohkem infot: SIIT