KUIDAS JÕUDIS TERJE TELLING oma tänase hea stiilitunnetuse juurde?

Eesti seltskonnaüritustel alati stiilselt silmapaistev ja igapäevaselt Eesti disainiga toimetav Terje Telling (36) järgib enda sõnul moodi nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik. Mida see aga täpsemalt tähendab?

Eesti seltskonnaüritustel alati stiilselt silmapaistev ja igapäevaselt Eesti disainiga toimetav Terje Telling (36) järgib enda sõnul moodi nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik. Mida see aga täpsemalt tähendab?

Tänase hea stiilitunnetuse juurde jõudis Terje Zaras, kus ta viis aastat naisteosakonna juhatajana kiirmoekeerises tuhises. „Kui seda perioodi poleks olnud, siis ei oskaks ma ilmselt hinnata neid asju, mida täna oluliseks pean,” räägib Terje ja lisab, et sel perioodil oli tal kodus kappides riideid, mis sageli selga ei jõudnudki. „Zara perioodil oli mu riidekapis palju lillemustrit, sitsi ja satsi.” Nüüd on otse vastupidi Terje garderoobi ilmunud monokroomsed värvid, lihtsad lõiked ja head materjalid. „Olen muutunud palju valivamaks, enne ostmist mõtlen ikka pikalt, et kas mul üldse on seda asja vaja.” 

Brändinimesid naine ostude sooritamisel ei jälgi. „Mul on allergia kõikvõimalike suurte brändikirjade, logosärkide, sallide ja vööde vastu. See tapab inimese isikupära ja ei anna seda loodetud staatust, mida paljud ekslikult arvavad nende logodega kaasnevat. Küll aga omab bränd kui selline minu jaoks tähtsust kui sümbol, mis tähistab kvaliteeti, häid materjale ja lõikeid.” Kui palun Terjel oma garderoobist välja tuua kõige lemmikuma eseme, peab ta seda lausa võimatuks ülesandeks. „Üht asja on keeruline välja tuua. See on sama küsimus, nagu kumba rohkem armastad, kas ema või isa?” naerab ta. „Mu kapis on head ja kindlad valikud. Põhirõhk on baasesemetel – nendega saab hõlpsalt ja kiiresti uusi outfit’e kombineerida ega peagi palju oma pead vaevama sellega, mida selga panna.”

Sama hoolikalt kui riideid, valib Terje ka ehteid. „Enam ei kuhja ma kokku suvalisi kulinaid, vaid tunnetan pikalt, kas see mulle sobib ja kas mul on seda ka millegagi kanda.” Kuna Terje toimetab igapäevaselt osta.ee-s Eesti disaini lehega, siis šoppab ta sageli ka töö käigus. Nii tulevadki tema ehtekarpidest üksteise järel välja Eesti disaini paremikud: Tanel Veenre kuulsad kõrvamarjad, Birgit Skolimowski pusletükid ja Tõnis Malkovi imepisikesed Miki Hiired. Tõeline kunst!

Ei hooli teiste arvamusest

Riideid sobitades, ostes või valides ei lähtu Terje kunagi sellest, mida teised arvavad. „Minul puudub see kiiks, et ma mõtleks, mida teised nüüd minust arvavad, kui ma seda või teist kannan,” ütleb Terje naerdes ja toob nähtavale oma hetke ühe lemmikkomplekti – 70ndate stiilis Max Mara sügavsinise kostüümi, mis oma lihtsuses on samas ka uudne ning mida igapäevaselt tänaval ei kohta.

„Tellisin selle netist,” räägib Terje, kes staažika netišoppajana ei pea enam ostude saabumisel pettuma. „Olen internetist ostnud julgelt juba üle kümne aasta. Alguses tuli möödapanekuid ja valesid oste ikka ette, kuid nüüd, aastatega, on internetist ostmise kogemus nii suur, et ostukorvi lisatud asjaga naljalt mööda ei pane.”

Terje sobitab sädeleva kostüümi peale ühe oma lemmikdisaineri Ülle Suurhans Pohjanheimo kasuka, mis on naise garderoobis ühtlasi ka üks hinnalisemaid esemeid. „Kui norida, siis sellel komplektil on üks viga – sellel pole taskuid,” naerab Terje, kes on suur taskufänn. On juhtunud sedagi, et taskute puudumisel on Terje lasknud need disaineril juurde lisada. Seda hetkel muidugi Max Mara komplektiga teha ei saa. „Aga taskud peavad olema – need on praktilised ning lisavad riideesemele omapära!”

Terje muudab moeka komplekti täiuslikuks, pannes ette suured päikeseprillid ja kogu komplekt lubaks nüüd vabalt astuda koos kaaslasega mõnele glamuuriüritusele. Nimelt ei ole peres suurepärase stiilitajuga mitte ainult Terje, vaid ka tema elukaaslane Mait. „Tänud nende sõnade eest!” ütleb Terje, kui ütlen, et tema ja Maidu näol on tegemist kindlasti Eesti ühe stiilseima paariga. „Kuna oleme üksteise garderoobide sisuga hästi kursis, siis pigem enne mingit üritust klapitame, et oleks stiili osas omavaheline harmoneerumine,” räägib Terje. „Maidul on väga hea stiilitunnetus, lisaks on ta ääretult otsekohene ja läbi lillede ei räägi. Seega võtan tema öeldut vägagi kuulda. Mait kuulab mind ka! Isegi kui ta seda kõva häälega ei tunnista,” naerab naine.


Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar märts-aprill 2017.