Kuidas kasutada kuivšampooni

3 kommentaari
Kuidas kasutada kuivšampooni

Nüüd, mil aeg on mütsid pähe tõmmata, võid nii mõnegi “halbade juuste päeva” üle elada ilma suurema paanikata.  Ent suure mütsihooajaga algab ka see aeg, mil juustesse rohkem rasu tekib.

Kui juhtub nii, et juukseid pesta ei jõua või külmal perioodil nii tihedalt ei soovi, siis tasub proovida kuivšampooni.

Kuivšampooni kantakse eelkõige juustejuurtele, kust šampooni osakesed imevad endasse niiskuse ja mustuse. Selleks, et šampooni õigesti kasutada, tuleb teha järgmist:

  • Kammi juuksed harjaga läbi. Pane natuke kuivšampooni harjale. See aitab vältida rasu uuesti juustesse toomise edasise kammimise käigus. Puhtad juuksed – puhas kamm.
  • Kalluta pea ette (soovitavalt vannitoas) ja pane kuivšampooni umbes ühe supilusika jagu võimalikult juuste juurte lähedale. Tööta sõrmede abil toode juuste vahele. Hoia kuivšampooni peas u 5-10 minutit. Võid kasutada ka kuivšampooni eelmisel õhtul. Öö jooksul imeb kuivšampoon rasu veelgi enam ja pea hõõrdumisega padja vastu saad juustesse kohevust.
  • Raputa pead, kammi hoolikalt juuksed läbi, et puru peast maha pudeneks.
  • Soovi korral kanna natuke läikeseerumit ainult juuste otstesse.
  • Kuivšampooni võid ka köögis leiduvast teha. Selleks sobib: maisijahu, talk, kuivsavi jne. Kui soovid aroomi juustesse, võid lisada ka kuivatatud lilli ja ürte.
  • Soovi korral kasuta šampooni vaid üksikutele juukseosadele parema ilme andmiseks, näiteks tuka puhul.

 

Hea lugeja, kas oled proovinud pesta juukseid ilma veeta? 

 

Mari Ojasaar

Sarnased artiklid