Kuidas lokisoeng kauem püsib

Kuidas lokisoeng kauem püsib

Kaua veedetud aeg peegli ees soengusse lokke tehes võib olla üks suur ajaraiskamine, kui esimese viietestkümne minuti jooksul need lokid jälle rõõmsalt sirgeks lähevad. Ehkki parima tulemuse oskavad luua juuksurid, saab ka kodus üht-teist ära teha, et soengule pikem eluiga anda.

Kaua veedetud aeg peegli ees soengusse lokke tehes võib olla üks suur ajaraiskamine, kui esimese viieteistkümne minuti jooksul need lokid jälle rõõmsalt sirgeks lähevad. Ehkki parima tulemuse oskavad luua juuksurid, saab ka kodus üht-teist ära teha, et soengule pikem eluiga anda.

·         Sirgete ja äsja pestud juuste puhul on oluline õigete toodete kasutamine. Kui soovid, et lokid kauem püsiksid, uuri oma juuksuri käest järele, mida tema kasutab soengule kestvuse andmiseks. See on koht, kuhu tasub investeerida. Sa ju ometi ei taha kodus kaks tundi oma juustega vaeva näha, et need siis esimese poole tunni jooksul oma loomuliku oleku võtaksid.

·         Uskumatu, ent sirgendajatega tehtud kodulokid püsivad enamjaolt kauem. Esmalt võib nendega lokitamine olla päris keeruline. Kui juustesse jäävad sirgendajaga ebaühtlused sisse, siis kammi esmalt juuksesalk hoolega ja hoia sirgendajaid kõvemini koos.

·         Kui kasutad lokitange, siis tee nii. Pihusta salgule lakki. Lase sel kuivada nii, et kuumutamisel see ei särise. Peale lokitamist kammi õrnalt salk üle. Juukselakk annab püsivuse, ja kammimine annab tagasi salgule loomuliku pehmuse.

·         Proovi lokkis salgud kinnitada väiksesse krunni. Nii kinnitub lokk juustesse paremini.

·         Kui lokisoeng on valmis, kanna veel viimane kiht lakki juustese ja siis föönita neid õrnalt. Juukselakk ja kuumus koos toimivad nagu liim lokkidele.

·         Kui juukseotsad ei allu kuidagi lokitamisele, on see märk sellest, et aeg on otsi lõigata. Kahjustunud juukseotsad ei võta loki kuju.

·         Investeeri headesse tööriistadesse. Nii saad parema tulemuse, rikud juukseid vähem ja mis peamine, hoiad hulga närve kokku!

 

Milline on sinu nipp selle jaoks, et lokisoeng kauem ja kenam püsib?

Mari Ojasaar