KUIDAS LUGEDA KOSMEETIKATOODETE säilivusaega?

KUIDAS LUGEDA KOSMEETIKATOODETE säilivusaega?

Kui toiduainete pakendil oleme harjunud parim enne ehk säilivusaega lugema täpse kuupäeva järgi, siis kosmeetikatoodete puhul saame aimu sellest, kui kaua konkreetne toode kasutuskõlblik on, teiste numbrikombinatsioonide järgi. Kui teadlik oled sina sellest, mitu kuud peale pakendi avamist kosmeetikatoode kasutuskõlblikuna säilib?

Säilivusajast kinnipidamine on tervislikel põhjustel kahtlemata väga oluline, seega on tähtis teada, kui kaua on soovitatav huulepulka, ripsmetušši või mis iganes muud toodet peale avamist kasutada. 

Selleks, et leida kosmeetikatoote säilivusaeg, on vaja heita pilk toote tagaküljele või teatud toodete puhul, näiteks huulepulgad, põhja alla. Sealt leiad avatud pakendi sümboli, mille juurde on märgitud kuude arv, mis näitab, kui kaua toode peale avamist säilib. Vastavalt konkreetsele tootele on säilivusaja numbriks kas 6, 12, 24 või 36. Seega tasub järge pidada, millal oled oma huulepulga esmakordselt avanud. 

Oluline on meeles pidada, et toode hakkab oma säilivust kaotama hetkest, mil toimub kokkupuude õhuga, seega võib juhtuda, et kord avatud ripsmedušš, mida võibolla vaid paaril korral oled kasutanud, ununeb sahtlipõhja ning mõne aja möödudes, mil ta uuesti avastad, on ta juba kuivama hakanud ning ei ole enam nii kvaliteetne, kui võiks konkreetselt brändilt oodata. Üksikutel kosmeetikatoodetel on ka kuupäevaliselt märgitud säilivusaeg, kuid  need on pigem odavama klassi tooted, mida võib esile tuua näiteks mitmetelt Poola brändidelt. 

Seda, kas ja kui palju kuupäevade järgimisest kinni peetakse, on igaühe enda vastutada ning olenemata sellest, mis täpsed kuupäevad pakendil näitavad võib juhtuda, et mõni toode säilib ka veidi kauem. Küll aga ei saa kuupäevadest mitte kinnipidamises ning seeläbi tootes pettudes süüdistada kosmeetikabrände, vaid üksnes iseennast. 

 

Kas sina järgid kosmeetikatoodete säilivusaega nii täpselt?