Reklaam sulgub sekundi pärast

Kuidas oma nahka pakase eest kaitsta?

Käes on tõeline talv ja ilmad on jäiselt külmad. Kui keha on talvel paksude kampsunite ja jopede all kaitstud, siis nägu jääb enamasti kaitseta, mistõttu vajab näonahk talveperioodil eriti palju tähelepanu ja hoolitsust.

Käes on tõeline talv ja ilmad on jäiselt külmad. Kui keha on talvel paksude kampsunite ja jopede all kaitstud, siis nägu jääb enamasti kaitseta, mistõttu vajab näonahk talveperioodil eriti palju tähelepanu ja hoolitsust.


Kreemita, kreemita, kreemita!

Talveperioodil võiks päevakreem olla tummisem ja öökreem kergem. Vali kreemid, mis sisaldavad aaloed, glütseriini ja E-vitamiini. Glütseriin ja E-vitamiin lukustavad niiskuse nahka, aaloe rahustab ja pehmendab nahka.

Külmal ajal tuleb nägu kreemitada vähemalt pool tundi enne kodunt väljumist. Selle aja jooksul jõuab kreem korralikult imenduda. Vältida tuleks ka tugevatoimelisi näokoorijaid, maske ja alkoholi sisaldavaid näopuhastajaid, sest need eemaldavad naha pinnalt viimsegi rasukihi. Igapäevast kreemitamist võiks täiendada ka seerumi kasutamine, mis kantakse päevakreemi alla. Seerum niisutab ka kõige sügavamaid naharakke ning tänu sellele saab nahk kauni ja särava välimuse.


Kaitse nahka päikese eest ka talvel

Ka talvel tuleks kasutada vähemalt 15 SPF päikesekaitsekreemi. Lumi peegeldab päikesevalgust tagasi rohkem kui 80%  ning seega tuleb end päikese eest kaitsta ka talvel. Vali olenevalt oma naha tundlikkuse tüübist sobiv päikesekaitsekreem ning kanna see nahale vähemalt 30 minutit enne lume- ja päikesevalguse kätte minemist. Eriti hoolsad kreemitajad peaksid olema kõik talisportlased, kuid kõige tõsisemad päikesepõletusarmid võivad tekkida mägedes suusatades.

 

Veeprotseduurid talvel

Kuigi on suur kiusatus külma eest kuuma duši alla sooja saada, on siiski soovitatav pesta end leige veega, sest kuum vesi kuivatab liigselt nahka. Kel meeldib vannis käia, võiks täiendavaks niisutuseks lisada vanniveele erinevaid õlisid, sest mida kauem sa vees oled, seda õhemaks kulub lipiidikiht sinu naharakkudel. Pesemiseks kasuta õrnasid pesuvahendeid, mis ei kuivataks nahka. Näiteks seep asenda kreemja dušigeeli või puhastusõliga. Kindlasti tuleks talveperioodil vältida antibakteriaalsete seepide kasutamist, sest ka need kuivatavad nahka ja imevad endasse naha loomuliku niiskuse. 

Ja muidugi ei saa me üle ega ümber kreemitamisest, mis on parim, mida talvel oma naha jaoks teha saad. Niisutavat kreemi tuleks nahale kanda kohe pärast duši alt tulekut (hiljemalt 3 minutit pärast pesemist), kuna see aitab niiskust naha sisse lukustada enne, kui see kuivalt nahapinnalt aurustub. 

 

Maga piisavalt

Magamise ajal noorendab keha ennast ise, väike beauty sleep on sel pimedal ja külmal perioodil lausa hädavajalik. Kui sa piisavalt ei maga, ei saa sinu keha ja rakud (ka naharakud) uueneda ning nahk vananeb enneaegselt. Ideaalne on 8 tundi ööund. 

 

Niisuta õhku

Keskküte mõjub nahale halvasti. Mõttekas on osta koju õhuniisuti, et hoida toas kõrgemat niiskust. Kui suhteline õhuniiskus langeb alla 60 protsendi, hakkab nahk niiskust kaotama ja kuivaks muutuma. Asja ajab ära ka radiaatorile asetatud veeanum, kus vesi soojuse mõjul aurustub. Soovituslik on panna see magamistuppa voodi lähedale. 

 

Meigi ennast

Jah, lugesid õigesti. Talvel on kasulik end jumestada, sest jumestuskreemi ja puudri kihid kaitsevad nahka külma ja tuule eest. Tihedad ja katvad jumestuskreemid toimivad paremini talvel ja õhemad, õli baasil kreemid jällegi suvel. Kindlasti peaksid talvel enne õueminekut end hoolikalt meikima ja spetsiaalseid talvekreeme kasutama kuiva nahaga inimesed.

 

Suu siidiseks!

Kindlasti ei tohiks tähelepanuta jääda huuled, sest temperatuuri ja niiskuse muutumine mõjutavad kohe ka tundlikku huulenahka.

Esiteks püüa huuli mitte limpsida. Tuuline ilm kuivatab huulenahka, seepärast kanna alati kaasas niisutavat huulepalsamit. Hea palsam on looduslik, sisaldades jojobaõli, E-vitamiini ja mesilasvaha. Nii suvel kui talvel vali huulepalsam, millel on SPF 15 päikesekaitse. Ka regulaarne koorimine aitab huuli siidisena hoida. Parima tulemuse saamiseks võid koorimisel appi võtta pehme hambaharja. 

 

Tekst: Keit Laisaar

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar Shopping talv 2014