KUIDAS SAADA ILUPROBLEEMIDEST priiks?

Üha enam hakatakse hindama ilukliinikute tähtsust, kvaliteeti ja professionaalset lahendust igale probleemile. Ilu on meie igapäevaelu oluliseks aspektiks ning selleks, et omada perfektset näonahka või siledaid sääri, ei piisa paraku mitte alati üksnes kodustest protseduuridest. Just kosmeetiline meditsiin on see, millele saame loota ja mida võime usaldada, kui seisame silmitsi mõne ilumurega.

Üheks kõige levinumaks nahaprobleemiks, mis paljusid naisi morjendab, võime pidada aknet. Lõppude lõpuks loeb aga see, et tänapäeva kosmeetiline meditsiin on tõepoolest leidnud tõhusad võimalused sellest probleemist vabanemiseks. Selleks, et selgitada välja, milline on täpselt sinu isiklik probleem ning kui pikaajaline ravi sellele järgnema peaks, on oluline esmalt professionaaliga konsulteerida. 

Üheks mitte nii levinud, kuid siiski mitteolematuks ja väga tüütuks ilumureks on psoriaas. Kuigi paljud ei ole sellest nahahaigusest kuulnudki, põeb seda Eestis tegelikult 2-3% rahvastikust ehk umbes 41 000 inimest. 

Peatselt saabuv suvehooaeg paneb kõiki naisi üha enam unistama ka siledatest säärtest. Et see aga pelgalt unistuseks ei jääks, on olemas laserepilatsioon, mis on ohutu ja mugav viis eemaldada soovimatud karvad, mis omakorda aitab ka vältida või vähendada nahaärritust.

Uurisime selle tunnustatud karvaeemaldusmeetodi kohta Decus kliiniku spetsialistilt Ilona Sinskajalt.

Millised on laserepilatsiooni erinevused võrreldes tavalise epilatsiooniga?

Seade Alma Lasers Soprano XL on teinud tehnoloogilise läbimurde, võites klientide armastuse ja konkurentide austuse. Selle peamine erinevus seisneb selles, et selle abil on võimalik märkimisväärselt vähendada safiirklaasi jahutustemperatuuri, mis puutub kokku patsiendi nahaga. See muudab epileerimisprotseduuri mugavamaks. Teine peamine erinevus on see, et laserkiirgust saab suurendada, mis avaldab positiivset mõju protseduuri kiirusele. Seega on protseduuri mugavus suurenenud, selle aeg samas vähenenud. See protseduur sobib ka kõikidele nahatüüpidele, sealhulgas õhukesete ja jämedate karvade puhul.

Mida peaks naine teadma ja silmas pidama, enne kui ta sellele protseduurile tuleb?

Enne protseduuri läbiviimist ei tohiks ühe kuu jooksul eemaldada karvu vahaga. Protseduurile peaks tulema puhta nahaga, karvad tuleks 24 tundi enne protseduuri raseerida.

Kas laserepilatsioonil on ka mingisugused ohud või kõrvalnähud?

Laserepilatsiooni vastunäidustused on vitiligo, neurodermatiit, dermatoos, herpes ägedas faasis; rasedus ja imetamine; onkoloogilised haigused igas etapis; epilepsia.

Kui pikk on sellise karvaeemaldusmeetodi toime ja kui sageli peab protseduuri kordama?

Nõutavate protseduuride arv sõltub patsiendi karvaeemalduse tsoonist, asukohast, karvade värvist ja individuaalsetest omadustest. Igal juhul valitakse see individuaalselt. Optimaalse tulemuse saavutamiseks soovitatakse läbida keskmiselt seitse kuni kümme protseduuri, mis tehakse iga nelja kuni kaheksa nädala tagant. Selleks, et säilitada pärast protseduuride läbiviimist järjekindel tulemus, soovitatakse aeg-ajalt läbi viia järelprotseduure.

Sütiste tee 19a

Tallinn, Estonia

@decustallinn

5193 7000

 

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar märts-aprill 2018.