Reklaam sulgub sekundi pärast

Päike teeb liiga, kaitse oma nahka!

Buduaar

Küsisime D’DIFFERENCE brändijuhilt Carmen Kiburilt, kuidas suvel enda nahka päikese eest kaitsta.

Juunis käib päike nii kõrgelt, et igaüks tahab toast välja. Nägu ja teised katmata kehaosad satuvad seega päikese ja tuule kätte. Mida võiks teha, et nahka ette valmistada senisest pikemaks väljas viibimiseks?

„Kindlasti peab nahka kaitsma. See on meie suurim organ ja vägagi tundlik. Nahk on puhver sisemiste elundite ning väliskeskkonna vahel, sellel on oma loomulik kaitsebarjäär, mida päike, tuul, temperatuurimuutused rikkuma kipuvad. Kui naha kaitsebarjäär saab kannatada või kahjustada, siis tekivad erinevad mured – nahk muutub kuivaks ja karedaks või vastupidi rasuseks. Oluline on, et me ei kaitseks me oma nahka ainult suvel, vaid aastaringselt. Päike võib olla agressiivne peegeldudes tagasi klaasilt ja teistelt pindadelt. UVA kiirgus neeldub sügavale ja põhjustab naha enneaegset vananemist, elastsuse kadu ja kudede nõrgenemist. UVB kiirgus põhjustab nahapõletusi, kui nahk on kaitsmata. Läbi klaasi neeldub just UVA kiirgus ning spordiklubide suurte akende ees trenažööril harjutades või kontoris akna lähedal päikese käes istudes, tasuks seda meeles pidada!“ räägib naine.

„Nahahooldusega on nii, et kohe kevade saabudes ei pea ostma uusi ja kergeid tooteid. Tasub jälgida naha seisundit. Kui see imab kõik tooted kiiresti sisse, kipub punetama ja on kare, siis kasutage ikkagi kõigepealt oma toitev kreem lõpuni, enne kui uue järgi haarate. Kui olemasolev kreem naha läikima paneb ja tundub liiga raske ja paks, siis on õige aeg kergema kreemi järgi haarata.“

Milline päevakreem oleks parim? Kas see peaks või ei peaks sisaldama SPF-i, ja miks?
„Päevakreem valige vastavalt oma naha vajadustele. Kõige tähtsam naha jaoks on niisutamine. Varasuvel muutuvad igapäevaseks klientide küsimused päevakreemi ja SPF faktori sümbioosi ja sobivuse kohta. Mina ütlen selle teema kohta selgelt ja kõlavalt nii – palun hoidke lemmikkreem ja päikesekaitsetoode eraldi!

Päikesekaitset pakkuvad ja nahka kaitsevad keemilised komponendid „söövad ära“ kallite ja efektiivsete näokreemide koostisainete mõju. Samuti kahaneb SPF-i toime ajaga. Las näohooldustooted teevad oma tööd: niisutavad, toidavad, pinguldavad, muudavad naha klaariks jms. Päikesekaitsetoodete puhul tuleb jälgida, et nendes sisalduks UVA (kaitseb vananemise ja radiatsiooni eest) kui UVB kaitse (kaitseb põletuse eest), ning et UVA-märgistuse ümber oleks pakendile märgitud ring.“

Kui tugevat päikesekaitsekreemi peaks kasutama linnas liikuja, rattal sõitja või aiatööde tegija?

„Kõige õrnemad on peanahk, kogu nägu, õlad, käte siseküljed ja jalapealsed. Olen ise kogenud seda, millist põrguvalu põhjustab peanaha põletus, mis jäi kaitsekreemita kui lõunamaal üle pea punutud peenikeste patsidega eputasin. Ei soovita vaenlasele ka!“

„Päikese kohta võin kindlasti öelda veel seda, et kõige tundlikum on nahk just esimestel ranna-või sportimispäevadel. Seda seepärast, et melaniin, mis asub naha ülemises kihis epidermises, ja tagab pruuni värviga nahale kaitsevõimekuse, pole veel nahapinnale tõusnud. Olenevalt nahatüübist, võtab melaniini tõusmine naha pinnale aega 2-7 päeva. Silmaga näeme me seda nii, et osad inimesed muutuvad pruuniks kiiresti ja teistel võtab see kauem aega. Kui nahk on juba jumekas, siis ei põle me enam kergesti ära. Seega, kaitsekreeme peaks olema mitu – suurema faktoriga hooaja alguses ja väiksemaga keskel. Nahka kaitseb ka mineraalmeik, linnas liikuja puhul võib see olla piisav.“
„Kui teha õues sporti on müts ja sobivad riided parim kaitse. Kuna päike on meie kehale nii energia kui ka D-vitamiini allikana väga vajalik, siis üleni ennast katta pole ka vaja. Õrnadele piirkondadele on sportijatel hea kaasas kanda päikesekaitsepulka, see mahub taskusse. Riiete alt välja ulatuvad osad tuleks enne sportima minemist kodus päikesekaitsekreemiga kokku määrida, sest kreemi tõhus toime saabub 20-30 minuti pärast. Kes veesporti harrastab, nendel on muidugi oluline kreemi sageli uuendada. Eesti tingimustes on SPF 30 suve algul paras.“

Milline võiks olla nahahooldusrituaal kui nahk on saanud suuremas koguses päikest ja tuult?

„Rahustav näovesi või näosprei, selle peale niisutav ja rahustav seerum ja hea niiskus-ning toitainete tasakaaluga kreem. Kui aega on palju, siis võib esimesena teha näomaski. Aaloet, vetikaekstrakti ja hüaluroonhapet sisaldavad maskid on mõnusad. Mulle meeldib suvisel perioodil aiamaalt kurgi järele haarata ja sellega nägu värskendada.“
Parimad soovitused D’DIFFERENCE valikust:

D’DIFFERENCE 5D White Beauty Face Cream – Nahatooni ühtlustav ja pigmendilaike ennetav ning nende olemasolul pigmendilaike vähendav 24 h kreem, mida võib kasutada ka suvel. Hoiab jume ühtlase ja kaunina. https://ddifference.com/tooted/whitening-face-cream-2/

D’DIFFERENCE 4D Care & Fix Face Mist (Buduaari ilulemmik 2021 tiitli pälvija)– Näoudu, mida võiks kindlasti käekotis kaasas kanda. See uduloorina nahale pihustuv sprei niisutab ja rahustab nahka. Lisaks kinnitab kenasti meigi ja hoiab selle ilusana. https://ddifference.com/tooted/4d-carefix-face-mist-naoudu-30-ml/

D´DIFFERENCE 5D Rejuvenating Mask – Üks maskidoos toimib naha sees kuni 3 päeva. See värskendab ja rahustab, muudab jume värskeks, ühtlaseks ja kauniks. Mask sobib igale nahatüübile ja selle geelist vahuks muutuv tekstuur on väärt proovimist! https://ddifference.com/tooted/rejuvenating-mask-7ml/

Vaata ka videot:

Jälgi D’DIFFERENCE brändi ja meie tegemisi:
www.ddifference.com
FB – @ddifferencebrand
IG – @ddifference_brand
Youtube – https://www.youtube.com/channel/UCe1IWEe6VtIBJAE74UeQdKA