Kuidas suvel taskuraha teenida?

Kuidas suvel taskuraha teenida?

Noor ja ambitsioonikas, aga raha napib? Suvel leiad eriti palju mängulisi võimalusi olukorda parandada. Siin on sulle viis ideed suve ajal lisaraha teenimiseks.

Noor ja ambitsioonikas, aga raha napib? Suvel leiad eriti palju mängulisi võimalusi olukorda parandada. Siin on sulle viis ideed suve ajal lisaraha teenimiseks.

1. Suveülikool

Olid aasta jooksul eeskujulik ja tubli õpilane? Proovi end õpetaja rollis! Paljud lapsevanemad ei jõua kodus koos lastega õppida ning sinu pakkumine tulla peretuttavale või naabrilapsele nn koduõpetajaks võib nende jaoks olla tõeline õnnistus. Samuti käivad suvel paljud noored järelõppes ning ka sul endal jääb rohkem aega teistega tegeleda. Pealegi jääb sel viisil varasemalt õpitu palju paremini meelde. Win-win?

2. Chill babysitter

Järgmine, mis tekitab lastevanematele peavalu, on lapsehoidja leidmine väikelastele. Kui oled vastutustundlik, sõbralik ja hooliv, võid end selles rollis proovile panna ja teenida nii korralikku lisaraha aastaringselt. Samuti on tööajad ilmselt piisavalt paindlikud, et saaksid töö kõrvalt ka suve nautida. Siiski tuleb arvestada, et lapsehoidmine on keeruline ülesanne ja see ei pruugi sobida igaühele.

3. Suvised tööotsad

Paljud ettevõtted pakuvad hooajatöid noortele. Alates jäätise müümisest suvises rannas kuni maasikate korjamiseni ja flaierite jagamiseni. Need tööotsad on üldiselt päris hästi tasustatud, kuigi üldjuhul pikemat töösuhet sellest välja ei arene. Samas on minevikus tehtud hooajatööd väga hea trump tuleviku tööintervjuudel. Sellisel moel saad end proovile panna erinevates rollides ja oled hiljem enda tugevatest ja nõrkadest kohtadest enam teadlik. 

4. Hakka käsitöömeistriks

Käsitöö on popp! Kui armastad õmmelda, heegeldada, tikkida, punuda, kududa või midagi muud ägedat kätega teha, proovi enda võimeid teiste kasuks rakendada. Toodete müügiks on tänapäeval mitmeid võimalusi – alustades kirbukatest ja laatadest kuni netipoodideni välja. Samuti saad seda teha nii suvises rannas kui ka pargipingil sõbrannade seltskonnas.

5. Hakka Avoni müügiesindajaks

Oled sõbralik, jagad soovitusi oma sõbrannadele ja sulle meeldib kosmeetika? Siis oled sündinud Avoni müügiesindajaks. Paljud otsemüügi firmad, nende hulgas ka Avon, otsivad endale esindajaid terve aasta jooksul. Lisaboonusena saad häid kosmeetikatooteid osta palju odavamalt. Sissetulek sõltub sinu enda panusest ning saad töömahtu planeerida vastavalt oma vajadustele. Uuri lähemalt: www.avon.ee