Kuidas talveperioodil oma käte eest hoolitseda?

Kaunid küüned ja hoolitsetud käed on iga endast lugu pidava naise visiitkaart. Tihtipeale ei ole meil aga kiire elutempo juures aega nende eest nii täiuslikult hoolitseda kui võiks. Kuna käed on keha osa, mis on kõige rohkem mõjutatud välisteguritest, on nüüd, talveperioodil, lausa kohustuslik nende eest vääriliselt hoolt kanda.

Kaunid küüned ja hoolitsetud käed on iga endast lugu pidava naise visiitkaart. Tihtipeale ei ole meil aga kiire elutempo juures aega nende eest nii täiuslikult hoolitseda kui võiks. Kuna käed on keha osa, mis on kõige rohkem mõjutatud välisteguritest, on nüüd, talveperioodil, lausa kohustuslik nende eest vääriliselt hoolt kanda.

 

Käe­ ja küünenaha eest hoolitsemine ja kreemitamine, eriti talvisel ajal, on väga tähtis, sest käte nahk on õhem kui mujal kehal ning sellel on vähem rasunäärmeid. Igaõhtune kreemitamine ja küünenaha õlitamine võiks saada sinu talviseks ilurituaaliks – aseta kreem ja õli öökapile, nii ei unusta sa käsi enne magamaminekut korralikult sisse kreemitada. Ka käekotis võiks leiduda väike kätekreem – nii ei saa vajalik toiming ära ununeda!

 

Küüned vajavad vitamiine

Selleks et nahk ja küüned oleksid terved ja kaunid, peaksid sinu toidulauale jõudma küüntele kasulikud vitamiinid ja mineraalained: kaltsium, raud, räni, väävel, tsink, jood, A­, B­, C­, D­ ja E­ vitamiinid. Eriti oluline on C­vitamiin, mis suurendab kollageeni tootmist ning aitab küüntel püsida tugevate ja tervetena.

 

Koori käed kauniks

Koori oma käsi vähemalt kord nädalas, see parandab vereringet. Oluline on ka masseerida küüneümbrust, mis aitab parandada vereringet küüne all ja on vajalik tervete ja kaunite küünte kasvuks. Koorimiseks on palju variante, leia endale sobiv poelettidelt või sega sobiv toode valmis koduköögis.

 

Kodune kätekoorija

Leia kodust võimalikult naturaalne abrasiivne aine, selleks võib olla nii sool, suhkur, kohv, peenestatud pähklid kui mistahes teraline aine. Järgmisena tuleks lisada mõnd niisutavat koostisosa, milleks sobib ideaalselt taimne õli. Täiendavaks hoolduseks võib lisada ka mett ning essentsi saamiseks essentsõli või lillevett. Kui soovid paksemat ja vähem rasvasemat koostist, tuleks lisada hulka ka maisitärklist.

 

Kanna kindaid

Talvisel ajal on kindad sinu käte parimad sõbrad. Karge ja tuuline talveilm muudab küüned hapraks. Kindad tuleks kätte panna juba enne, kui uksest välja astud. Tegelikult võiks kindaid kanda ka ruumis – nimelt kummikindaid ning seda nõudepesemisel ja majapidamistöid tehes. Käed on talvisel perioodil kuivemad kui tavaliselt ja veega kokkupuutumine kuivatab neid veelgi.

 

Proovi parafiiniprotseduuri

Imeline talvine protseduur kätele on parafiinimask. See parandab käte verevarustust, sügavniisutab kuivi käsi ning muudab naha pehmemaks ja siidisemaks. Parafiinihooldus on eriti kasulik neile, kelle käed sageli külmetavad või kes kannatavad liigesevalu käes.

 

Kuidas küüneplaati hoida?

Talveperioodil leidub mandariine pea igal toidulaual ning on raske leida kedagi, kellele need ei maitseks. Kuid sagedane mandariinide koorimine muudab küüneplaadi ja küünenahad kollaseks. Selle vastu aitavad aga spetsiaalsed küünevalgendajad või kel aega ja viitsimist, saab kodustes tingimustes oma küüntele lihtsalt sidrunivanni pakkuda. Selleks ei ole sul vaja teha muud, kui valda kaussi soe vesi ja lisada sinna mõned sidruniviilud. Pane sõrmed kaussi ja leota neid seal mõni minut, samal ajal võid sidruniviiluga ka kergelt küüsi hõõruda. Neid nippe teades võid julgelt mandariine edasi süüa! Ka sage küünte lakkimine või tumedate lakkide kasutamine võib muuta küüneplaadi kollaseks. Selle vältimiseks võiksid pealislaki alla kanda aluslaki.

 

Lihtsad tõed kaunite küünteni

* Küünenahka ei tohiks lõigata, kuna see kasvab paksemana tagasi.

* Küünenahkade pehmendamiseks õlita neid.

* Viili küüsi, mitte ära lõika neid.

* Anna küüntele vahepeal värvilakist puhkust ning kasuta vitamiine sisaldavaid ravilakke. Nii saavad küüned kõige vahetumalt häid aineid kasvu kiirendamiseks.

* Hoia külmaga käed soojas ja ära unusta neid kreemitamast!

 

 

Tekst: Gaida Talu, Keit Laisaar

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar Shopping talv 2014