Kuidas targalt vintage asju osta?

Kuidas targalt vintage asju osta?

Sulle meeldivad põnevad vintage riided, aksessuaarid ja muud esemed? Jagame sinuga nippe, kuidas neid endale targalt soetada.

Sulle meeldivad põnevad vintage riided, aksessuaarid ja muud esemed? Jagame sinuga nippe, kuidas neid endale targalt soetada.

1. Kust otsida?
Küsi tuttavatelt, kas neil on midagi, mis pärineb 20ndatest 90ndate alguseni. Samuti otsi inimesi, kes müüvad vintage esemeid ja võta nendega ühendust. Ära karda neilt palju küsimusi küsida, sest nad on sellel alal ühed parimad asjatundjad.

2. Tee taustauuring
Alati on parim teha põhjalik kaubamärkide uuring. Enne, kui ostma tormad, tee kindlaks, missugused kaubamärgid on tõeline vintage. Kui sul on ka oma lemmikajastu, siis uuri välja, missugused brändid sellest ajajärgust pärinevad.

3. Kuidas osta vintage’it internetist
Internetis ostlemine on üks mugavamaid variante. Vali usaldusväärne veebileht ja uuri põhjalikult nii nende tagasisidet kui ka lehel müüdavaid esemeid. Jälgi nii mõõtmeid, pilte kui tagastamise võimalusi ja maksmise viisi.

4. Kuidas osta vintage’it poest
Nädalavahetused on poodides alati kõige rahvarohkemad. Planeeri vintage poodide külastus nädala algusesse või keskpaika, sest just siis tuleb uus kaup. Suurte rahvahulkade vältimiseks mine näiteks hommikul või lõunapausi ajal.

5. Kuidas osta vintage’it laadalt ja turult
Varu piisavalt sularaha. Ära karda tingida. Jõua kohale võimalikult vara.

6. Ebameeldivast lõhnast vabanemine
Ära karda riideid nuusutada. Pole midagi hullemat kui imeline vintage ese, mille halvast lõhnast aga kuidagi lahti ei saa.

7. Kontrolli eseme seisukorda
Uuri eset korralikult, tõsta see üles ja vaata vastu valgust. Nii näed kohe ära kõik vead, augud ja plekid. Vaata üle nii õmblused kui ka krae.

8. Suurus tõesti loeb
Tavaliselt erinevad vintage riiete suurusnumbrid praegustest numbritest. Seega kõige kindlam on seda endale selga proovida, et hilisemaid ebameeldivusi vältida.

9. Suurused internetis
Internetis on suuruste üle otsustamine riskantsem, nii et uuri enne veebilehel põhjalikult eset ja suurusi. Võrdle seda ka näiteks juba olemasoleva sarnase riideesemega.

10. Kanna, mida ostad
Vali sellised riided, mis on hea kvaliteediga ja mida on võimalik tihti kanda. Väldi esemeid, mis on nii haprad, et sobiksid pigem muuseumisse.

11. Kehakuju
See on tõsi, et erinevate ajastute riided sobivad erinevatele kehakujudele. Näiteks 50ndate kleidid sobivad suurepäraselt kurvikatele kehadele, kuid 20ndate kleidid näevad paremad välja hoopis poisilikel kehadel. 70ndate hõljuvad esemed sobivad aga kõigile kehatüüpidele.

12. Investeeri tulevikku
Hoia silmad lahti piiratud koguses esemete suhtes, mille väärtus ajaga suureneb. Tihtipeale on juba meie seast lahkunud disainerite looming enim hinnatud just seetõttu, et need moekunstnikud lihtsalt ei saa enam midagi uut luua. Näiteks Alexander McQueeni riiete nõudlus ja ka hind on viimaste aastatega hüppeliselt tõusnud.

Allikas: marieclaire.co.uk