Kuidas teha fotojumestust

Kuidas teha fotojumestust

Meik, mida kasutada igapäevaselt, ei pruugi olla parim lahendus fotodel. Selleks, et piltidel kaunis jääda, proovi teha meik, mis fotodele loodud.

Meik, mida kasutad igapäevaselt, ei pruugi olla parim lahendus fotodel. Selleks, et piltidel kaunis jääda, proovi teha meik, mis fotodele loodud.

Kasuta matte toone. Läige õiges kohas annab jumestusele kena nüansi. Ent kui sa pole päris kindel, kus seda kasutada, eelista matte toone. Matid toonid ei peegelda valgust, neid on kerge peale kanda ja kerge “pildistada”.

Tooni kulmud. Kui sa igapäevaselt jumestuses kulme ei värvi, siis tee seda siiski fotomeigi puhul. Täida kulmu-augud matti ja loomulikku tooni lauvärviga. Eriti heledapäised vajavad selle punkti täitmist, muidu kaovad fotol kulmud täitsa ära. Kena kujuga kulmud annavad näole ja silmadele kontuuri.

Foto “sööb” meiki. Just, fotode jaoks võid alati julgema jumestuse teha. Piltide peal ei jää värvid kunagi nii tugevad ja erksad, kui need silmale tunduvad. Fotol kaob u 75% meigist. Seega, kasuta julgemalt põsepuna, silmavärve ja huuletooni. Hea efekti annavad väikesed ripsmetutikud silmanurgas. Nii saad loomuliku lainerjoone ripsmete abil.

Puuderda! Perfektselt kantud meik võib pildil siiski inetu näida, kui nägu läigib. Seega, kasuta puudrit meigi kinnitamiseks ning võta puuder pildistamisele kaasa. Eriti jälgi, et nägu oleks matt nina ümbert, lõual ning otsmikul. Soovitavalt kasuta võimalikult peenikese tekstuuriga puudrit, nii saad loomulikuma tulemuse.

Vaata meiki kaugemalt. Fotojumestus võib tihtipeale ülepakutud näida, kui vaatad end 5 cm kauguselt peeglist. Ent astu paar sammu peeglist eemale ja anna oma jumestusele siis hinnang.

Meigi õige valgusega. Parima tulemuse saad, kui teed jumestuse naturaalse valgusega. Selleks kanna meik peale akna all. Nii näed end valguses, mis toob esile kõik iluvead. Neid soovid sa ju ometi enne pildistamist lihvida.

Kui on tegemist lähikaadriga portree puhul, siis vahata näokarvad. Ehkki sa seda võib-olla pole enne teinud, siis nüüd on see koht, kus tasub sellele mõelda. Karvad ja puuder ning lähikaader on iga fotograafi peavalu. Kui soovid perfektset tulemust, vahata 48 tundi enne pildistamist. Kindlasti anna aega, et nahal jõuaks punetus taanduda.

Viimaseks soovituseks – meigitegemise käigus harjuta oma imeilusat naeratust!

 

Millist nippi sina kasutad selleks, et fotol kena välja näha?
Mari Ojasaar