KUIDAS TOIMIDA, ET HAMBAD säiliks säravad ja terved?

2 kommentaari
KUIDAS TOIMIDA, ET HAMBAD säiliks säravad ja terved?

Puhtad ja terved hambad on ilmeka ja esindusliku välimuse üheks suurimaks eeliseks. Täisväärtuslik  toitumine, magusaga mitte liialdamine ja geneetika on need tegurid, millest pärlirivi kvaliteet suuresti sõltub.

Puhtad ja terved hambad on ilmeka ja esindusliku välimuse üheks suurimaks eeliseks. Täisväärtuslik toitumine, magusaga mitte liialdamine ja geneetika on need tegurid, millest pärlirivi kvaliteet suuresti sõltub.

Kuid lisaks sellele mängib hammaste olukorra juures mõistagi väga suurt rolli ka see, kui efektiivselt neid hooldada. Kui sageli peaksime külastama hambaarsti ning mitu korda päevas ja kui kaua tuleks oma hambaid pesta, selleks et nad oleksid säravad ja terved? Need on küsimused, millele näime õiget vastust teadvat, kuid mis sellegipoolest aeg-ajalt päevakorrale kerkivad. 

Hambaarstide sõnul on soovituslik oma hambaid pesta päevas kaks kuni kolm korda, ent kui seda arvu ületada, võib see nii hammastele kui ka igemetele hoopis kahjulikult mõjuda. Üks pesukord päevas jääks aga kahtlemata liiga väheseks. Kuigi paljud inimesed on harjunud hommikuti oma hambaid pesema alles peale sööki, siis tegelikkuses tuleks toimida hoopis vastupidiselt. Hammaste pesemisele võiks kulutada keskmiselt kaks minutit ning selle toimingu käigus tuleks olla hoolas ja õrn. Soovituslikult võiks hambahari olla soft, kuid kõige efektiivsemaks peetakse siiski elektrilist hambaharja, kuna need eemaldavad hambakattu kordades paremini kui tavalised hambaharjad. Hammaste hooldamise juures ei tasuks välja jätta ka hambaniiti, millega oma hambavahesid puhastada, kuna see vähendab oluliselt hambakaariese teket. Selleks et hambad saaksid puhastatud, piisab, kui kanda harjale herneterasuurune kogus pastat, rohkemaks ei näe hambaarstid põhjust. 

Lisaks kodusele hammaste hooldusele on olulised ka professionaalsed puhastused hambaarsti juures, mida on soovituslik lasta teha paar korda aastas. Mida rohkem oma hammaste tervisele panustada, seda tervemad nad on. 

Kui sageli külastad sina hambaarsti? 

colgate.com