KUIDAS VALIDA ENDALE perfektselt sobiv dušigeel?

KUIDAS VALIDA ENDALE perfektselt sobiv dušigeel?

Poelettidel olevad dušigeelid võivad meil üpris lihtsalt silme eest virvendama võtta, kuna valik on lihtsalt ääretult lai. Reeglina erinevad nad üksteisest oma kvaliteedi, lõhna, koostisosade ja kasulike omaduste poolest. Teatud dušigeelid sobivad ühele nahatüübile paremini kui teisele, mõningatel juhtudel ei ole soovitatav konkreetset tüüpi toodet üldse kasutada. Mille põhjal peaksime langetama otsuse ja kuidas valida endale ideaalselt sobiv dušigeel? 


Tea oma nahatüüpi 

Erinevatel nahatüüpidel on erinevad vajadused, seega peaksid dušigeeli ostes meeles pidama, millisesse rühma kuulub sinu nahk. Kuiva naha puhul peaksid valima eelkõige niisutavate omadustega toote, lõhnaomadused võivad sel juhul jääda tagaplaanile või sootuks puududa. Kõik, keda on õnnistatud normaalse nahaga, võiksid teada, et kui valid toote, mis on mõeldud kuivale nahale, võib see sinu jaoks osutuda liigselt niisutavaks, rasusele nahale mõeldud toode jällegi liiga kuivaks. Põhimõtteliselt on oluline leida just sinu nahatüübile mõeldud toode. 

Leidub arvamusi, et tundliku naha puhul ei peakski dušigeeli üleüldse kasutama, kuid see ei pruugi olla ilmtingimata just ainuõige otsus. Allergilisi reaktsioone võivad esile kutsuda mitmed erinevad komponendid nagu näiteks lõhna- ja teatud kunstilised ained. Sel juhul peaks valima lõhnatu, orgaanilise, naturaalsetest komponentidest koosneva dušigeeli. 

Vali oma isiklik lemmiklõhn 

On ülimalt oluline valida endale meelepärane lõhn, kuna duši all käimine võib olla väga lõõgastav ja pingeid maandav tegevus ning suurt rolli mängib selle juures just see, millise meeleolu mingi aroom meile luua suudab. Kui sulle meeldivad jahedad ja värsked lõhnad, siis võiksid valida endale kas sidruni-, apelsini- või mõne muu tsitruselõhnalise dušigeeli, värskendavaks valikuks on ka need, mille koostises leiduvad kurk ning mentool. 

Kui sulle meeldivad pigem rahustavad lõhnad, siis võiksid proovida midagi, milles sisaldub kummelit, lavendlit või roosi. 

Magusaarmastajate pärusmaaks jäävad kookose- ja vaniljelõhnad, maasikas ja ülejäänud magusad viljad. 

Panusta mitmeotstarbelisele dušigeelile 

Teatud dušigeelid on mõeldud mitmekülgseks kasutamiseks, täites nii keha- kui ka peapesu funktsiooni. Kui soovid säästa raha, on see otstarbekas ja hea valik. Kaks ühes toodete eelis on ühtlasi ka see, et neid on märksa muretum näiteks trenni kaasa pakkida. Siinkohal on aga oluline kasutada dušigeeli šampoonina üksnes siis, kui leiad pakendilt vastava tähise, vastasel korral võib selle kasutamine juustele liialt kuivatavalt mõjuda. 

 

Buduaar sügis 2015