KUS ASUVAD Euroopa parimad outlet’id?

Plaanid reisi Euroopasse, eelarve on napp ning lisaks vaatamisväärsuste külastamisele tahaksid ju šopata ka veel… Kuidas šopata nii, et pärast ostlemist ei haigutaks rahakotis tühjus ning samas ei peaks tühjade kätega koju tagasi minema?

Nutikas poodleja käib outlet’ides, kuna sealt saab kvaliteetset kaupa soetada märkimisväärse allahindlusega isegi siis, kui pole parajasti hooaja lõpumüügid.

Buduaar uuris, kus asuvad parimad outlet-šopingukohad üle Euroopa.

 

Kristi soovitab külastada Šveitsi, Itaaliat ja Tšehhit.

FoxTown Factory Stores

Šveitsi ja Itaalia piiril on üks minu lemmikšopingukohti. Huvitav on see, et kuigi Šveitsi peetakse kalliks kohaks, siis allahindlused on seal suured ja võrreldes Itaalia outlet’idega on mõned asjad isegi soodsamad. Esindatud on ka väga paljud erinevas hinnaklassis brändid. Lemmikpoeks sai valiku ja hindade poolest Ralph Lauren. www.foxtown.ch

Vicolungo The Style Outlet Itaalias

Hästi stiilne koht. Meenutab meie Rotermanni kvartalit Tallinnas, kus on mõnus ühest poekesest teise jalutada. Mango outlet’is oli suur valik ja ülisoodsad hinnad.

www.vicolungo.thestyleoutlets.it/en

Fashion Arena, Tšehhis Prahas

Staadionisuurusel alal on poed riburada pidi ringis. Tšehhis on üldse poodides soodsad hinnad. „Outlet’idesse šoppama minnes ei tohiks ootusi väga kõrgeks ajada, muidu võib mingit konkreetset vajaminevat asja taga ajades pettuda. Alati ei pruugi ka õiget suurust leida. Samas on jällegi suur tõenäosus ootamatult midagi väga toredat leida ning sattuda lahedate ja soodsate asjade otsa. Seega tuleks säilitada avatud meel ja pigem lasta end outlet’idel üllatada. Pikale veniva šopingutuuri ajal aitab oluliselt aega ja energiat säästa mugav riietus, mis ei ahista, millega ei ole palav ning mida saaks imekiirelt vahetada,“ jagab Kristi eduka šopingu saladusi.

 

Laura soovitab ostlemas käia Saksamaal

Saksamaa on riik, kus võib leida mitmeid outlet’e ning just seal käivad ka eestlased kõige rohkem. Populaarne outlet’i-linn on näiteks Metzingen. Mõned nendest outlet’idest on lausa linna mõõtu ja nende läbikammimine võtab aega päevi, tõeline šopahooliku paradiis.

Zweibrucken The Style Outlets on arvatavasti Euroopa suurim outlet’i-keskus. Sealt leiab brände igale maitsele. Saksamaal on lausa terve outlet’i-linn nimega Metzingen, mis peamiselt koosnebki erinevate brändide outlet’idest, kust võib leida nii Adidase, Armani, Calvin Kleini, Mango, Quiksilveri, The Body Shopi kui ka Villeroy & Bochi. Ühesõnaga leiab siit igaüks midagi. Enam kui 120 brändi ja stiilset poodi ning seda aastaringse allahindlusega. Kui poodlemise käigus läheb kõht tühjaks, on võimalik seal teha ka kohvipaus ning külastada mõnda kohvikut. Aeg-ajalt korraldatakse hilisõhtuseid šopinguid ja after-work-pidusid koos elava muusika ja stiilinõustajatega.

zweibrucken.thestyleoutlets.de

Metzingen ise on lisaks heale poodlemisvõimalusele ka armas ja romantiline linnake, mis pakub pärast pikka päeva poodides mõnusat lõõgastust ja puhkust. Metzingen asub Stuttgardi lähedal, Müncheni, Frankfurdi, Strasbourgi ja Zürichi vahel. Metzingenist leiab enam kui 60 erinevat disainerpoodi, mille vahel valida ning allahindlused ulatuvad aasta läbi 70 protsendini.

Valikus on nii vaba aja riideid kui ka luksuslikke peoriideid kogu perele. Samuti leiab sealt erinevaid aksessuaare, kehahooldustooteid ning mitmeid teenuseid. Stuttgardi lennuväli on Metzingenist vaid 25 km kaugusel, sinna on lihtne sõita rendiautoga. Samuti saab sinna sõita ühistranspordiga, valides siis kas rongi või fast eXpresso bussi.

www.outletcity.com/en/metzingen/

Ly hindab outlete üle Euroopa 

Olen külastanud erinevaid outlet’e. Kui reisil olen, siis tavaliselt otsin endale sobiva asukohaga outlet’i netist välja. Euroopas on üks tuntumaid McArthurGlen. Selles ketis on esindatud enamik tuntud brände ning hulganisti on ka meile nii mitte väga tuntud brände.

Minule meeldivad selle keti outlet’id, kuna seal on nii-öelda shop in shop-stiil ehk igal brändil on oma väike kauplus. Osades on need outlet’id nagu väikesed armsad linnakesed, kus vasakul ja paremal armsad väikesed poekesed. Ma ise olen kõige rohkem käinud Salzburgi ja Berliini outlet’is, kuna need jäävad tavaliselt alati tee peale, kui Euroopas käime. Bussiga liiklejad viivad kesklinnadest kohale ka tasuta bussid (seda olen ise kohanud Berliinis, Amsterdamis ja Veneetsias).

Hindade kohta võin nii palju öelda, et pärast paari korda Euroopa outlet’ide külastamist siit enam riideid väga osta ei taha. Tavalised soodustused on 30–50 protsenti tavahindadest, kuid kui satud sinna allahindlushooajal, võid osta tooteid tavahinnast lausa kuni 80 protsenti soodsamalt.

Valikust leiab üle 800 brändi ja poode on erinevates riikides kokku 21. Neid outlet’e lihtsalt peab külastama, kui oled šoppamisest huvitatud. Outlet’e leiab nii Austrias, Belgias, Prantsusmaal, Saksamaal, Kreekas, Itaalias, Hollandis kui ka Suurbritannias. Kõige rohkem leidub neid aga Suurbritannias. Kui oled mõnda neist riikidest külastamas, tasub kodulehelt järele vaadata, kus täpsemalt outlet’id asuvad, seal on antud lausa minutilise täpsusega asukoht suurematest linnadest. Sealt leiab tõesti igale rahakotile midagi, kuna esindatud on nii laiatarbe-, disainer- kui ka luksusbrändid. Lisaks leiab sealt kohvikuid ja restorane, kus keha kinnitada ja puhata. Bottega Veneta, Burberry, Gucci, Prada, Ralph Lauren ja Paul Smith on vaid mõned tuntud kaubamärkidest, mida sealt leida võib. McArthurGlen Designer outlet’id pakuvad midagi palju enamat kui lihtsalt šopinguvõimalust, kuna seal toimub erinevaid üritusi, näiteks golfinädalalõpp, moe- ja elava muusika õhtud, stiilinõustamised ja palju muud.

www.mcarthurglen.com/en 

Pamela soosib lähinaabrite outlete Rootsis

Acne Archive

Väga mõnus avar outlet, kus hinnad on kuni 65 protsenti soodsamad ja leidub väga suures valikus eelmistest hooaegadest pärit kaupu. Samuti võib leida riideid, mis on tehtud just selle outlet’i jaoks. Müüakse ka tootenäidiseid, mis pole poodidesse jõudnudki, ja isegi ümbertöötatud teksaseid. Poest leiab nii aksessuaare, jalanõusid kui ka meeste- ja naisteriideid.

Quality outlet

Asub küll kesklinnast väljas, kuid kuna tegemist on põhimõtteliselt linnakuga, tasub seda kindlasti külastada. Valikust leiab üle 50 brändi ja hinnad on all kuni 70 protsenti. Põhimõtteliselt on tegemist šoppajate paradiisiga, kus võib terve päeva veeta ja eelmiste hooaegade kaupu või tootenäidiste kollektsioone osta, mis pole poodidesse jõudnudki.

www.qualityoutlet.com

Below Aplace

Peamiselt sellise kaupluse nagu APLACE outlet. Tegemist on Södermalmis asuva poekesega, mis on suhteliselt kompaktne ning kust võib leida brände nagu Henry Wibskov, Minimarket, Rodebjer, Hope, Nudie Jeans, Designers Remix, Wood Wood, Whyre ja palju teisi Skandinaavia brände, tõesti väga suur valik. Hinnad on 30–80 protsenti soodsamad. Võimalusel tasub sealt kindlasti läbi hüpata, kuna pood asub Lõuna-Stockholmis, siis turistid sinna väga ei satu ning seetõttu on see ka mõnus ja armas piirkond niisama jalutamiseks.

Whyred Outlet

Südalinnas asuv pood on väga avar ja pakub heas valikus kaupa. Teenindajad on seal samuti sõbralikud, nagu alati Stockholmis. Kellele see bränd peale läheb, on õnneseen. Teksapüksid võib saada 10 euroga. Kaupa on nii meestele kui naistele. Soovitan väga!

JUS 

Tegemist on showroom’i ja poega, kus on esindatud valitud kaupa nii Rootsi kui ka rahvusvahelistelt brändidelt. Comme Des Garcons, Alexander Wang, Rick Owens, Maison Martin Margiela, Dries van Noten jne. Nende diskreetsete uste tagant leiab Stockholmis kiivalt kaitstud moe salapaiga. JUS on olnud juba 90ndatest oluline kohtumispaik disainiinimestele üle kogu Rootsi. Seal leidub nii kohalikke kui rahvusvahelisi brände. Kaup on hoolikalt valitud ning massimoodi sealt ei leia. Hinnad kõiguvad äärest äärde ning sobivat kaupa aitab valida diskreetne, sõbralik ja abivalmis kollektiiv. See on pood, kuhu tekib tahtmine jääda pikemaks. Sealt leiab ka brände, mille olemasolust ei pruugi aimugi olla, kuid samas on seal ka maailmatuntud nimesid. Leiab nii igapäevaseid riideid kui ka disainerrõivaid, aksessuaare ja jalanõusid. Nii meestele kui naistele leiab riideid brändidelt Ann Demeulemeester, Dries Van Noten, Maison Martin Margiela, Silent by Damir Doma, Drkshdw by Rick Owens, Comme des Garcons, Kris van Assche, Marsell, Anne Valerie Hash, T by Alexander Wang, Diana Orving, POUR, Edun, Nakkna and The Local Firm.

Kui keegi peaks aga suvisel nädalavahetusel Stockholmi minema, siis igal laupäeval kella 12–18 toimub Trädgårdeni täiturg (aadressil: Hammarby Slussväg 2), kus võib leida väga heas hinnas kvaliteetsete ja eelnimetatud brändide asju. Siinsed täikad erinevad Eesti omadest nii hinna kui kvaliteedi poolest. (https://www.facebook.com/Sommarloppisen).

www.jus.se

Anneli šoppab üle Euroopa

Kõigepealt märgin ära, et enamik outlet’e asub suurlinnadest eemal. Seda sel lihtsal põhjusel, et selle asutamiseks on vaja väga suurt maa-ala, mida linnades aga saadaval ei ole. Enamik neid ostlemisparadiise on nii suured, et nende läbikammimiseks kulub kindlasti terve päev. Tavaliselt on külas olemas ka restorane ja kohvikuid (järjekorrad nendes on tavaliselt väga pikad, seega, kes ei viitsi seista, on targem oma võileib kaasa võtta; samuti ei ole vaba laua leidmine just kergete toimingute killast).

Kõrva taha tasub panna ka see, et ei tasu oodata väga odava hinnaga disainerkaupu – kui Burberry mantli originaalhind on 2000 naela, siis ka outlet’i poes tuleb selle eest ilmselt välja käia enam kui 1000 naela.

Suurbritannia

Bicester Village, Oxfordshire (tunnise autosõidu kaugusel Londonist)

See on suurim outlet-ostukeskus Inglismaal. Ühtlasi on see ka minu lemmik, sest seal on kõige suurem valik erinevaid disainereid.

Käin seal umbes kaks korda aastas – suve- ja talvehooaja lõppedes, kui seal on kõige suuremad allahindlused (kuni 60 protsenti müügihinnast). Minu lemmikbrändidest on esindatud Yves Saint Laurent, Kenzo ja Sandro, aga ka sellised nimed nagu Versace, Valentino, Prada ja Chloe.

London Designer Outlet, Wembley (London)

Populaarne outlet-šopingukoht Londonis. Esindatud on umbes 70 poodi ja brändi, kuid enamasti sellised high street brändid nagu GAP, Guess, H&M, Replay, Superdry ja Marks & Spencer. Sealt on väga suur valik väga soodsa hinnaga rõivaid. Kuna kiirmoepoodide kaup vahetub paari nädalaga, tuuakse sinna kogu aeg asju juurde.

McArthur Glen

See on outlet’ide kett. Londonile kõige lähem pood on Ashfordis Kentis. Selles ostukeskuses on esindatud umbes 80 brändi ja soodustused on ka siin kuni 60 tavahinnast. Märkimisväärseimad on seal The Perfume Shop, kust saab soodsa hinnaga disainerparfüüme, samuti Watch Stationi käekelli, Polo Ralph Laureni ning Lacoste’i lahedaid vaba aja rõivaid.

 

Holland

Batavia Stad, Lelystad  asub 40 minutilise rongisõidu kaugusel Amsterdamist. Väga lahe outlet village Hollandis. Erinevaid poode on umbes saja ringis, lisaks mõnusad restoranid ja kohvikud. Seal saab terve päeva veeta nii, et ei saa arugi, kuidas aeg möödub. Esindatud on segu kiirmoe- ja disainerbrändidest. Viimati ostsin sealt Calvin Kleini teksad 50 euroga ja Hugo Bossi jaki 80 euroga.

Roermond Designer Outlet, Roermond

Suurim outlet Hollandis, umbes kahe sõidutunni kaugusel Amsterdamist. Võiks öelda, et tegemist on iga kõrgmoefänni paradiisiga. Üle 150 kaupluse, kus on esindatud sellised nimed nagu Prada, Gucci, Burberry ja Armani.

 

Belgia

Maasmechelen Village on Belgia suurim outlet-kauplus, umbes tunnise autosõidu kaugusel Brüsselist ja Antwerpenist. Jällegi väga lahe ja luksuslik ostuküla koos paljude restoranide ja kohvikutega. Seal on esindatud üle saja kaupluse selliste brändidega nagu Michael Kors, Hugo Boss, Diesel ja MaxMara.

 

Hispaania

La Roca Village’i viib Barcelonast pooletunnine rongireis. La Rocas on üle saja kaupluse ja kuni 60 protsenti soodustust tavahindadest. Tasuta wi-fi on olemas ning boonusena pakutakse seal personaalse šopingu teenust – pane aeg varakult kinni ja šoppa koos spetsialistiga.

La Rozas Village Madridis sobib neile šoppajatele, kes on huvitatud ka Hispaania disainist, sest seal on lisaks rahvusvahelistele brändidele esindatud ka Hispaania enda disainerid.

Samuti on seal soodushinnaga kosmeetikat, kodutarbeid ja ka spordikaupa. Ühtlasi on see üks väheseid outlet’e, kus on esindatud legendaarne juveelibränd Bulgari.

The Style Outlets on Sevilla parim, asub äärelinnas lennujaama lähedal ning sealt leiab nii Hispaania brändide kauplusi kui rahvusvahelisi poode, nt Ralph Laureni, Hugo Bossi, Lacoste’i jm. Seal jagub šoppamist terveks päevaks, miinuseks on vaid see, et söögikohti on vähe (vaid paar tükki), mida ilmselgelt on selle külastajate massi jaoks liiga vähe.

 

Kui sinagi  tead lisada mõnda head ostuparadiisi, siis lisa see kommentaaridesse. Aitäh!

 

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar

Fotod: erakogu