KUULSUSTE ILUVEAD: me oleme sama ilusad kui staarid!

KUULSUSTE ILUVEAD: me oleme sama ilusad kui staarid!

Ilmselt sulle tundub, et kõik avaliku elu tegelased, keda Youtube’is, Instagramis, ajakirjades ja televiisoris näed, on justkui ideaalsed inimesed. Kellelgi neist pole nahaprobleeme ega muid iluvigasid.

Ilmselt sulle tundub, et kõik avaliku elu tegelased, keda Youtube’is, Instagramis, ajakirjades ja televiisoris näed, on justkui ideaalsed inimesed. Kellelgi neist pole nahaprobleeme ega muid iluvigasid. Tegelikult sa eksid…Kuigi piltidelt ja teleekraanilt paistavad staarid meile alati laitmatu välimusega, siis tegelikkus on see, et ka nemad on kõigest lihtsad inimesed, kellel on samad probleemid, mis meil. 

Kui võtta ära perfektselt sätitud valgustus, Photoshop ja tippjumestus, siis selle kõige alt kooruvad ka staaride saladused välja. Kuid enesekindlate naistena ei häbene nad oma ilumuresid maailmaga jagada.Need koledad ja tüütud vinnid pole mitte ainult sinul, vaid aknega on kimpus ka näiteks lauljannad Miley Cyrus, Rihanna, Britney Spears, Emma Stone ja Katy Perry. Google’i otsingust leiab üle 50 aknega kimpus staari!

Katy Perry: „Üks mu suurimaid ebakindlusi on aknearmid. Ma olen nendest teadlik ja seetõttu panen mõnikord oma näole nende peitmiseks liiga palju meiki. Kui kannatad vistrikute all, siis sa ei tunne end just väga vabalt.”

Windy Beach aka Tuuli Rand

Terve elu on mul parema silma all, pöse peal, olnud sünnimärk, mida ma nooruses kirusin ja peitsin, kuidas vöimalik. Isegi rääkisin, et oh, kui ma ikka suureks saan, siis ma lasen selle eemaldada. Praeguseks on asjalood teised ja ma olen seda pisikest täpikest enda näos väga armastama ja hindama hakanud. Ka mu emal on samasugune sünnimärk täpselt sama koha peal ehk see meenutab mulle teda ja et ma olen tema tütar – lausa uhkusega kannan selle sünnimärgi välja. Armastan seda, kuna see on justnimelt eriline! Köigil ei ole sellise koha peal sünnimärki ja ma olen peitmise asemel hakanud seda lausa esile töstma! Aga eks mul ole ka piirkondi, mille osas olen möelnud, et tahaks seda ja teist muuta. Millegipärast olen aga tänaseks iseendaga rahu teinud. Ma olen täpselt selline, nagu ma olen ja noa alla ma kindlasti kunagi ühegi asjaga ei läheks. Kui on mingeid „lotendavaid” piirkondi, siis teab ju igaüks, et trenni ja toitumisega saab neid parandada. Eks sisemine rahu tulebki sellest, et oled rahul ja töötad just täpselt sellega, mis sulle antud on! Üldiselt tahaksin südamele panna, et mida erilisem asi, seda rohkem tasub hinnata! Naine on ilus täpselt nii, nagu ta loodud on.

Cameron Diaz: „Mul oli kohutav-kohutav nahk. See tekitas mulle palju häbi. Ma toitusin iga päev juustuburgerist ja friikartulitest. Kuid kui ma sellise söömise lõpetasin, juhtus üks naljakas lugu … Mu näonahk hakkas paranema.”

Modelli Winnie Harlow „iluveaks” on nahahaigus vitiliigo, mis kujutab endast laikpigmenditust ja avaldub nahale ilmuvate ebaregulaarse kujuga heledate või täiesti valgete laikude näol. Winnie ise on oma haiguse üle uhke ja ei soovi meditsiini sekkumist. Vitiliigo on tema jaoks kaasa toonud kiusamist, tagarääkimist ja õelaid kommentaare, kuid nii uskumatu kui see ka ei ole, on ta enesekindel ja kõigutab modellinduse stampe!

Näitlejatar Emma Watson paistab küll alati särav ja veatu jumega, kuid tegelikult on ta tunnistanud, et on tänu oma probleemsele näonahale väga ebakindel. „Märkasin, et mulle ei meeldi see, kui sõbrad minust pilti teevad ja see ajas mind mõne inimesega täitsa tülli. Mõtlesin endamisi, miks see mind nii väga häirib? Miks ma tunnen ebakindlust? Ühel hetkel taipasin, et põhjuseks on see, et ma ei suutnud leppida nende fotodega, mis minust ajakirjades olid. Võrdlesin end tavaelus sellega, mida ma nägin neil fotodel ja… ma lihtsalt ei suutnud nende fotode vääriline olla.”

Laura Põldvere

Mul oli teismelisena väga suur probleem oma ninaga, sest ma arvasin, et see on maailma kõige suurem ja kõige koledam. Mõte oli, et kui ma kunagi rikkaks saan, siis ma lasen endale hästi pisikese nina teha, aga nüüd ma olen ikkagi iseendaga harjunud ja seda mõtet enam ei ole. Tegelikult need „iluvead” ju teevadki meist need, kes me oleme.

Isegi laiast hambavahest võib saada sinu kaubamärk ja edu valem. Nii juhtus modelli Lara Stone’iga, kes põdes tiinekana sageli oma laia hambavahe pärast ega julenud naeratadagi. Kuni ajani, mil temast sai supermodell, kelle üheks huvitavamaks omapäraks sai just seesama hambavahe, mis lennutas ta ka maailma suurima moeajakirja Vogue esikaanele. Tänaseks on Lara üks maailma edukamaid modelle!

Pea igaüks meist leiab enda juures mõne „vea”. Olgu selleks siis vales kohas asetsev sünnimärk, mõni arm, liiga pikk/lühike nina või vale silmavärv. Neid „vigu” on seinast seina ja sageli märkab puudusi ainult nende omanik. Mõni naine on aastaid häbenenud oma suuri silmi või kurvikat keha, samas hiljem on ta mõistnud, et just see „viga” on tema eripäraks ja midagi, mis teda kaunistab. Või siis muutub peegelpilt ühel hetkel selgeks ja pikalt häirinud viga kaob sootuks.

Tõsi on see, et ka moetööstus on hakanud liikuma teises suunas, kus otsitakse ideaalse ilustandardi asemel uusi ja huvitavaid lähenemisi, andes võimaluse särada ka tavapäratutel, ent omamoodi ilusatel inimestel. Vaata videot!

Artikkel ilmus ajakirja Buduaar TEEN mai-juuni numbris.