KUUS UUT HARJUMUST, mis kiirendavad sinu juuksekasvu KASULIK!

KUUS UUT HARJUMUST, mis kiirendavad sinu juuksekasvu
Placent Activ

„Sa oled see, mida sa sööd,“ on täiesti õige mõtteviis ning seda ka siis, kui mõtteis on kiirem juuksekasv. Tervislik toitumine, füüsiline aktiivsus ning võimalikult stressivaba elu on selle saavutamiseks uskumatult olulised.

Kirsiks tordi peal on aga juuksekasvu kiirendavad tooted. Aga ka parim juuksekasvu kiirendaja ei toimi, kui su igapäevaelus leiduvad allpool mainitud kuus halba harjumust.

1. Märgade juuste karm kohtlemine
Kui sooviks on kiirem juuksekasv, on juuste hooldamine enne pesu äärmiselt tähtis. Võrreldes kuivade juustega on märjad juuksed õrnemad ja hapramad. Seega, kui oled juuksed märjaks teinud ning hakkad
siis pusasid lahti harutama, teed oma juustele liiga. Sama kehtib ka siis, kui tegeled pusadega pärast pesu. Murduvad juuksed on aga kindlaks viisiks, et juuksed jääksidki lühikeseks.

Uus harjumus! Kindlasti kammi juukseid enne pesu. Pärast peapesu, ära hõõru neid rätikuga, vaid mässi lõdvalt pehmesse rätikusse. Selliselt imendub niiskus tasapisi kangasse ning juustesse jäetavad juuksekasvu soodustavad tooted, nagu näiteks juuksekasvu seerum, mõjuvad tõhusamalt. Kammimiseks
kasuta spetsiaalset painduvate piidega pusaharja või harvade naturaalsest materjalist piidega harja.

Placent Activ

2. Liiga tihe peapesu
Juuste liiga tihe pesemine võib olla isegi kahjulikum, kui liiga harv pesemine. Iga kord, kui pesed juukseid, eemaldad juuste naturaalse rasu. Tulemuseks on elutud ning tuhmid juuksekarvad ning juuksed ei kasva.

Uus harjumus! Harju juukseid pesema kord või paar nädalas ning kasuta kvaliteetset šampooni ja palsamit, mis toetavad juukseid. Kui juuksed muutuvad siiski raskeks, proovi lihtsalt veega loputamist.

3. Ekstreemsed temperatuurid on juuste suureks vaenlaseks
Talvisel ajal puutume kokku madalate temperatuuridega, ent kuumarünnakud on tihedamad. Saunas käimine, koolutamine, föönitamine ja sirgendamine tähendavad kõik äärmuslikult kuumi temperatuure.
Veel hullem kui juuksed on kuumutamise ajal märjad või isegi niisked! Selliselt käitudes lõhud keratiini,
misjärel on juuksed kuivad ja kipuvad kergelt murduma.

Placent Activ

Uus harjumus! Parim valik oleks loobuda kuumaga töötlemisest ning kasutada madalamaid
temperatuure. Alternatiiviks on efektiivne kuumakaitse ning saunalaval istumiseks muretse stiilne
saunamüts, mille alla juuksed peitu panna.

4. Juuksekasvu kiirendamine on võimatu, kui väldid juuksurit
Mõned inimesed väldivad juuksuris käimist, sest kardavad, et nad kaotavad kogu oma saavutatu! Samas, katkiseid juukseotsi pole võimalik parandada ja kui jätad nad omapea, lõhenevad juuksed aina pikemalt.

Uus harjumus! Regulaarne juuksuriskäik võib olla vastuseks, kuidas juuksed kasvama panna. Katkiste
juuste regulaarne lõikamine tähendab kergemat juuste hoolitsemist ning seda, et korraga lõigatakse maha vaid lühikene osa, mitte pikem jupp. Ka värvimiseks tasub paluda juuksuri abi. Mida vähem juuksevärvi peanahale jõuab, seda parem, ent ise värvides on seda pisut raskem saavutada. Värvituid juukseid saad aga toetada korraliku palsami kasutamise ja heade harjumustega.

5. Üks ja ainus lemmiksoeng
Kõikidel on soeng, mis lisab enesekindlust. Juuste kasvu soodustamine ning pidevalt sama soengu kandmine ei käi aga sugugi kokku. Väga tugevasti kinni tõmmatud soeng kahjustab juuksejuuri ning ka
patsikummid ja juukseklambrid pole süütud lisad – mõnikord on survejälg juustel näha ka siis, kui
aksessuaarid eemaldatud!

Placent Activ

Uus harjumus! Loo endale ”soengukataloog”, et saaksid kasutada alternatiive, millega oled sama rahul
kui oma ühe lemmikuga. Kõige parem variant on see, kui kannad juukseid vaheldumisi lahtiselt, lõdvalt
kinnitatuna ühtmoodi ning seejärel näiteks patsi punutuna.

6. Juukselaki vale kasutamine
Juuste kuumtöötlemine pole ainus probleem. Ka juukselaki või -geeli liigne kasutamine on halb. Selles
sisalduvad orgaanilised VOC-ühendid, mis mõjuvad ärritavalt silmadele ning hingamisteedele. Neid lenduvaid ühendeid kahtlustatakse ka vähi põhjustamises!

Uus harjumus! Kui soovid kasutada juukselakki, tee seda õigesti. Juuksed kammi ja kuumtöötle enne
laki kasutamist. Lakki lase juustele umbes 30cm kauguselt ning väldi selle peanahale sattumist. Peanahalt imendub lakk organismi, ummistab karvafolliikuleid ning rikub naha niiskustasakaalu.

Nagu näha, ei tähenda juuksekasvu kiirendamine tingimata seda, et peab kogu oma elu kardinaalselt
muutma. Tihtipeale piisab paarist väikesest muudatusest, Placent Activ juuksekasvu soodustavate toodete appivõtmisest ja saadki oma juuksed kasvama!

Placent Activ

Sarnased artiklid