Kvaliteetne püsimeik toob loomuliku ilu esile

Kvaliteetne püsimeik toob loomuliku ilu esile

Kaasaegsete naiste elustiil on dünaamiline ja aktiivne ning nii mõnelgi juhul pole kosmeetikavahendeid mugav kasutada. Oled sa kunagi mõelnud püsimeigi peale? Kvaliteetselt tehtud püsimeik toob nähtavale loomuliku ilu, tõstab naise enesekindlust erinevates situatsioonides, hoiab aega kokku ning annab suurepärase välimuse.

Kaasaegsete naiste elustiil on dünaamiline ja aktiivne ning nii mõnelgi juhul pole kosmeetikavahendeid mugav kasutada. Oled sa kunagi mõelnud püsimeigi peale? Kvaliteetselt tehtud püsimeik toob nähtavale loomuliku ilu, tõstab naise enesekindlust erinevates situatsioonides, hoiab aega kokku ning annab suurepärase välimuse.

Autor: dr. Alla Kostina, Tartu Medicumi perearst

Protseduur ise põhineb mikropigmentatsiooni meetodil, mis tähendab hüpoallergeense naturaalvärvi sisseviimist naha pindmisesse kihti. Kaasaegne apartuur  ja lokaalne tuimestus lubavad protseduuri teha praktiliselt valutult. Protseduuri soovitan teha ilusalongi või spaa-keskuse tingimustes, kus on spetsiaalselt väljakoolitatud inimene (eelistatud on meditsiinilise haridusega spetsialist).
Läbiviidud püsimeigi tulemuse säilimine (kuni viis aastat) sõltub individuaalsest nahatüübist ja kliendi harjumustest (suitsetamine, alkoholi tarbimine, liigne päevitamine jne). Kohe pärast protseduuri näeb tehtud kontuur välja tumedam, 4-5 päeva pärast juba umbes 50% heledam.

Tea vastunäidustusi

Et vältida pärast protseduuri ebameeldivaid tagajärgi, tuleb igale kliendile selgeks teha ka vastunäidustused – nahka ohustavad ägedad infektsioonid, talveperioodil aga eriti herpesinfektsioonid näo piirkonnas. Herpesinfektsioonide esinemissagedus on väga kõrge.
Herpes simplex viirus on sedavõrd tavaline, et ainult väikesel osal inimestest õnnestub elada ilma sellesse nakatumata. Herpesinfektsioon näopiirkonnas, huultel ja suus avaldub ühe või mitme valuliku villikesena, mis teatud aja järel haavanduvad. Väga tüüpiline on villikeste ja haavandite samaaegne esinemine.
Villikese tekkele eelneb punetus ja valulikkus haiguskolde piirkonnas. Herpesest haaratud ala on tavaliselt turses, punetav ja äärmiselt valulik.
Näol ja huultel esinevad klassikalised „külmavillid“ kattuvad hiljem koorikuga. Sellises faasis on püsimeigi protseduur vastunäidustatud ja klient vajab spetsiaalset viirusevastast ravi (nii üldravi kui lokaalset), mida saab määrata ainult arst. Huulte püsimeigi puhul soovitan teha protseduuri eel  ja protseduuri järgselt herpesevastast ravi.
Oleme harjunud mõtlema, et kui „külmaville“ pole kunagi olnud või on ammu esinenud, siis herpesesse nakatumine pole võimalik. Herpes simplex viirusel on keerukas elutsükkel, mis võimaldab sel organismis terve elu püsida. Enamiku ajast on viirus inaktiivne ja lokaliseerub närvilõpmetes. Sellises faasis ei põhjusta viirus inimesele mingeid vaevusi.

Kuna püsimeik on siiski invasiivne protseduur, siis võib see herpese viirust aktiveerida ja põhjustada tüüpiliste sümptomitega haigushoogu. Õigeaegne  viirusevastane profülaktika ja ravi aitab vältida haigusnähtude teket üldse. Selliseks raviks on tablettravi: valatsikloviir (Valtrex), mida võetakse vastavalt arsti ettekirjutusele.
Teisteks olulisteks vastunäidustusteks püsimeigi protseduuri puhul on naha allergilised reaktsioonid, hüübimishäired ja anamneesis siseverejooksud, ägedas faasis infektsioonhaigused (hepatiit, tuberkuloos, AIDS jt), raske südame-, maksa-  ja neerupuudulikkus, dekompensatsioonifaasis diabeet, kiiritus- või keemiaravi ja rasedus.

Püsimeiki on võimalik teha ilusalongis Clinica Afrodite, kus dr. Alla Kostina on arst-konsultant
Kontaktandmed: alla.kostina@minuarst.ee ja tel.53843138