LÄBI AEGADE 10 KÕIGE ikoonilisemat kleiti

LÄBI AEGADE 10 KÕIGE ikoonilisemat kleiti

Igal aastal luuakse lugematul hulgal disainerkleite, mida lisaks moenädalate lavalaudadele, võime silmata ka punase vaiba üritustel. Reeglina jagunevad need kleidid kahte eri leeri- on lihtsalt kleidid ning on ikoonilised kleidid. 

Igal aastal luuakse lugematul hulgal disainerkleite, mida lisaks moenädalate lavalaudadele võime silmata ka punase vaiba üritustel. Reeglina jagunevad need kleidid kahte eri leeri: on lihtsalt kleidid ning on ikoonilised kleidid. 

Teatud põhjusel, olgu selleks imeliselt teostatud disain või hoopis midagi šokeerivat, kirjutatakse valitud kleidid ajalukku. Selleks et kleit jääks meelde, peab see rabama ning loomulikult peab ka kandja ise muutuma seeläbi rabavaks. 

Millised on läbi aegade kümme kõige ikoonilisemat kleiti? 

1997. aasta Briti muusikaauhindade jagamisel nägi Spice Girlsi stilistika ette, et Geri Halliwell kannab väikest musta Gucci kleiti. Naine leidis aga, et see jääb tema jaoks liialt igavaks, seega tuli ta idee peale lasta oma õel Suurbritannia lipu mustrilisest nõudekuivatusrätikust uus kostüüm õmmelda – ja ikoon oli sündinud! Kleidi pikkus annab pigem küll topi mõõdu välja, kuid ajalukku on ta sellegipoolest kleidina läinud. 

Lady Gaga legendaarne lihakleit, mida lauljatar 2010. aasta MTV muusikaauhindade galal kandis, pani ilmselt nii mõnegi külalise iiveldama. Tegu ei olnud aga pelgalt sooviga šokeerida, nimelt kandis kleit endas hoopis tõsisemat sõnumit. Kui me ei seisa selle eest, millesse me usume ning kui me ei võitle oma õiguste eest, siis üsna pea on meil sama palju õigusi kui lihal meie luudel. Mina aga ei ole lihatükk,“ lausus Gaga.

Kleit, mida Cher 1986. aasta Oscarite jagamisel kandis, on garanteerinud oma koha ajaloos. „Mind ei huvita, kui neile ei meeldi see, kuidas ma riietun,“ sõnas Cher toona. Kleit sai aga suures osas vaid positiivset kriitikat ning kuni tänaseni seostatakse seda Oscari galat suuresti just Cheriga. 

Jessica Rabbit on küll multifilmi tegelaskuju, kuid tema punane glitter-kleit on aastate jooksul inspireerinud tuhandeid kostüümikunstnikke, moeloojaid ja staare. Pildil on Heidi Klum, kes Halloweeni pidustuste jaoks otsustas end just nimelt Jessicaks maskeerida. 

Marilyn Monroe on kahtlemata läbi aegade üks ikoonilisemaid naisi ning sama ikoonilised on ka tema kleidid. William Travilla disainitud roosa satiinkleit, mida Marilyn „Diamonds are Girl’s Best Friends videos kandis, ei vaja ilmselt pikemat tutvustamist. 

Aastal 2002 võitis Halle Berry Oscari rolli eest filmis „Monsters Ball“. Elie Saabi kleit, milles kaunis naine auhinda vastu võttis, kogub kiidusõnu kuni tänaseni. 

Uskumatu, et juba 16 aastat on möödunud ajast, mil Jennifer Lopez Grammy auhindade jagamisel Versace džunglimustrilist šifoonkleiti kandis! Google’i andmetel ei olnud ükski asi enne seda nende pildiotsingus nii palju sisestamisi leidnud. 

Kui Angelina Jolie 2012. aastal Oscarite punasele vaibale astus, olid kõik sõna otseses mõttes sõnatud. Ilmselt pälvis tol õhtul kogu tähelepanu Jolie säärejooks, mille Versace sametkleit halastamatult esile tõi. 

Audrey Hepburn ja tema must Hubert de Givency õhtukleit, mida igaüks teab eeskätt filmist „Breakfast At Diffany’s“. Kas annab enam ikoonilisemaks minna? 

Omapärane ja veider, kuid üdini ikooniline – Makedoonia moelooja Marjan Pejoski disainitud luigekleit, mida Björk 2001. aasta Oscarite jagamisel kandis, vallutas uudisteedetabeleid veel nädalaid peale sündmust. 

Milline kleit on sinu arvates kõige ikoonilisem?