LAENU EEST ILUSÜSTE TEGEMA – kas mõistlik või mõtlematu otsus?

21 kommentaar
LAENU EEST ILUSÜSTE TEGEMA – kas mõistlik või mõtlematu otsus?

Rahal võib ajas olla erinev väärtus. Eile ostsid sa endale 800-eurose mantli, aga kuu aja pärast kraabid taskupõhju, et kaheksa eurot söögiraha kokku saada. Kui majandusraskused on ajutised, siis võib nii mõnegi suurema kulutuse katmiseks lühiajalist krediiti võtta, aga kas ilusüstid, hammaste parandamine või rindade kohendamine on see, mida laenurahaga finantseerida?

Rahal võib ajas olla erinev väärtus. Eile ostsid sa endale 800eurose mantli, aga kuu aja pärast kraabid taskupõhjasid, et kaheksa eurot söögiraha kokku saada. Kui majandusraskused on ajutised, siis võib nii mõnegi suurema kulutuse katmiseks lühiajalist krediiti võtta, aga kas ilusüstid, hammaste parandamine või rindade kohendamine on see, mida laenurahaga finantseerida?

Enamik naisi, kes mõtlevad majanduslikult, leiavad tõenäoliselt, et selliste asjade nimel ei tasu laenu võtta. Meie usutlesime Tallinnas kliendihaldurina töötavat Tamarat, kes leiab, et mõistliku maksegraafikuga laenu võtmine on kokkuvõttes samasugune rahaline kohustus nagu kuude kaupa raha kõrvale panemine.

“Kui oled noor, siis ei ole väga keeruline ilus olla,” räägib Buduaarile Tamara. “Aga üle 35 ei ole see enam nii lihtne. Hommikune meik võtab rohkem aega ning õhtune kreemitamine samuti. Ja unetu öö lisab järgmisel päeval kohe viis aastat näkku juurde.” Tamara alustas ilusüstidega 35aastaselt. “Võrreldes oma sõbrannadega olin mina pigem hiline alustaja, enamik mu sõbrannasid süstib ennast juba kahekümnendate lõpust,” räägib naine ausalt. “Ilusüstidega on nii, et kui ükskord teed, siis jäädki tegema, sest tulemus on hea ja nii võib välimust ikka palju aastaid nooremana hoida.

Samas, kui süstide mõju üle läheb, umbes nii poole aasta pärast, siis saad teha endale nn reality check’i, milline sa oleks ilma süstimata. Ja see vaatepilt vähemalt minu puhul on trööstitu. Pool aastat tagasi olin olukorras, kus lihtsalt ei jätkunud raha, et ilusüste teha. Laps läks kooli ja suve lõpus tahtsime teha veel ka ühe päikeselise soojamaareisi. Lapse arvelt loomulikult kokku hoida ei saa, aga põhimõtteliselt oli kaalukausil, kas teen ilusüstid või lähen puhkama. Kange soov oli ikka mõlemat saada, sest suvi oli olnud vihmane ja külm ning keha vajas väga päikest. Teisest küljest jälle on investeering iseenda välimusse alati enesekindlust ja enesetunnet tõstev. Sa võid küll ilusüstide tegemist edasi lükata kuu või kaks, aga pool aastat minu vanuses on juba liig, sest kui lased sügavamatel miimikakortsudel näkku tulla, siis nendest enam nii kergesti lahti ei saa. Seetõttu otsustasin, et kasutan laenu ilusüstide tegemiseks.”

Tamara ütleb, et mõistab ka naisi, kes pigem jätaksid mingi kulu tegemata või loobuksid ilusüstidest, kui et võtaksid laenu, aga kui inimene omab ülevaadet oma rahalistest liikumistest ja on kindel, et ka kõige mustema plaani järgi jõuab ta laenatud raha ära maksta, siis ei peaks küll kellegi asi olema, kuidas keegi oma laenuraha kulutab. “Näiteks minu meelest on laenuga uue auto ostmine kordades mõttetum tegu. Auto ju laguneb ja igaüks teab, et kui sõidad esindusest uue autoga välja, on juba sinu auto 20% odavam. 

Kuna minu sissetulek on stabiilne ja peale kodulaenu muid kohustusi ei ole, siis tõttasin oma panka laenu küsima. Seal aga naerdi mind välja. Tüüpilist SMS-laenu võtta ma samuti ei soovinud, sest need intressid on üldjuhul ebaõiglaselt kõrged. Leidsin lõpuks guugeldades firma Medicredit, mis on spetsialiseerunud just laenu andmisele meditsiiniprotseduuride jaoks.

Laenu taotlemine oli kiire ja lihtne ning raha kanti otse kliinikusse, kus käisin ilusüste tegemas. Minu laenatud summa oli 400 eurot, mille aasta jooksul tagasi maksin kuumaksetega alla 40 euro.“ Tamara ütleb, et 400 euro pealt aastas 76 eurot intressi maksta ei ole kindlasti palju. “Elus on ikka nii, et ühest kohast võidad ja teises jällegi kaotad. Kuna mina tegin oma ilusüstid kliinikus toimunud sooduskampaania ajal ja sain tänu sellele 25% soodsamalt, siis kokkuvõttes hoopis võitsin, mitte ei kaotanud raha.”