MAAILMA KUULSAIMAD KURVID – millised on pluss-suuruses modellide edulood?

MAAILMA KUULSAIMAD KURVID – millised on pluss-suuruses modellide edulood?

Iga-aastastel moenädalatel oleme harjunud nägema lavalaudadel kõndimas üksnes piitspeenikesi modelle. Teatavasti on kõrgmood loonud standardid, milleni õnnestub küündida vaid siis, kui oled piisavalt pikk ja sale.

Jääb mulje, justkui naiselikud kumerused oleksid moemaailmast täielikult välja tõrjutud, kuid tegelikult leidub ka mitmeid väga edukaid pluss-suuruses supermodelle, kes on suutnud oma jala üle karmi moemaailma lävepaku tõsta ning kelle jaoks ei ole mingi probleem poseerida näiteks Vogue’i esikaanel sama enesekindlalt kui Kate Moss või Cara Delevingne.

Emme Miller

Emme Miller (54) on esimene pluss-suuruses supermodell, keda on ühtlasi nimetatud ka kõige ikoonilisemaks naiseks kogu moeajaloos. Kui Emme üheksakümnendatel moeajakirjade veergudele ilmus ja Kate Mossiga lavalaudasid jagas, jahmatasid inimeste pilgud ning hetkega sai temast paljude tüdrukute iidol.

Aastatel 1994 ja 1999 valiti ta ajakirja People viiekümne ilusaima inimese hulka. See oli märgiks, et ilu ei nõua tegelikult ideaalset figuuri, vaid peitub enesekindluses. Tänu Emme’ile said paljud naised oma kompleksidest üle ning hakkasid end omas nahas hästi tundma. 

Emme Miller

Ashley Graham

Ashleyl (30) õnnestus pluss-suuruses modellidest esimesena pürgida spordiajakirja Sports Illustrated esikaanele. Naine nägi kaanel nii kuum välja, et koheselt paluti tal ka kolme järgmise numbri esikaant kaunistada. Nii on ta kaanestaariks olnud ka näiteks Vogue’i, Elle’i ja Cosmopolitani ajakirjale ning mitmetele teistele mainekatele väljaannetele. Ashley on veendunud, et iga naine peaks vaatamata kaalule end oma kehas positiivselt tundma ning sellest inspireerituna kirjutas naine ka raamatu „A New Model: What Confidence, Beauty and Power Really Look Like”.

Ashley Graham

Danika Brysha 

Danika Brysha (30) on naine, kes väga suure osa oma elust on kannatanud toitumishäirete all. Lapseeast saati on ta pidanud erinevaid dieete ning kui ta oli 14aastane, liitus ta juba ka kaalujälgijate klubiga. Nii, nagu paljud noored tüdrukud unistavad modellikarjäärist, tegi seda ka Danika ning vaadates ajakirjast naisi, kes kõik kannavad XS-suurust, andis see indu hakata kõvasti kaalu langetama. Atkinsi dieeti pidades kaotas naine lausa 45 kilo ning märkas, kuidas inimeste suhtumine temasse koheselt muutus. Mingi aja pärast hakkas naise kaal aga taas tõusma ning ta pidi leidma uusi võimalusi, kuidas vormis püsida. Kogu see pinge ning pidev dieetide pidamine mõjus naisele laastavalt. Ta üritas jätta inimestele muljet, et on õnnelik, kuid sisemiselt oli ta kustumas. Ühel hetkel ta lihtsalt tundis, et ei suuda ega soovi enam sedasi jätkata ning otsustas muuta oma elu ja hakata armastama end sellisena, nagu ta on. Danika loo iva peitub selles, et niipea, kui ta lakkas olemast keegi teine, täitus tema kauaaegne lapsepõlveunistus – pangajärjekorras seistes tehti talle ettepanek hakata pluss-suuruses modelliks. Peatselt peale modellilepingule allakirjutamist tegi ta juba koostööd selliste tuntud brändidega nagu Forever 21, Target ja Kohl’s.

Danika Brysha 

Hunter McGrady 

Oma modellikarjääri algusaastatel oli Hunter (24) kõhn, kuid selleks, et moemaailma jaoks ideaalfiguuris püsida, pidi ta nägema palju vaeva – käima iga päev trennis ning seisma silmitsi nälgimise ja toitumishäiretega. Olenemata saledast figuurist on tal aga alati olnud laiemad puusad. „Neid ma ju maha saagida ei saa,” on naine öelnud. Kuigi tegu oli piitspeenikese tütarlapsega, ei saatnud teda modellinduses edu, kuna elustiil, mida ta kaalus püsimiseks harrastama pidi, muutis ta masendunuks. Selleks aga, et edukas olla, peab silmis sära olema. Ühel hetkel lõi Hunter näljutamisele ja liigsele muretsemisele oma kaalu pärast käega ning avastas võimaluse lüüa läbi pluss-suuruses modellina. Oma keha armastama õppides hakkas Hunterit saatma ka edu ning tänaseks on ta üks nõutumaid pluss-suuruses modelle.

Hunter McGrady

Tara Lynn

Tara (27) oli tavaline tüdruk, kes töötas toidupoes ja kiirtoidurestoranides, ühel päeval aga pöördus õnn ning temast sai pluss-suuruses modell. Ta ei oleks osanud karjäärist modellinduses isegi unistada, kuna tema kehakaal ei vastanud standarditele. Hakata pluss-suuruses modelliks? Ka see mõte ei olnud naise peast läbi käinud, kuid saatusel olid omad plaanid ning Tara kaunis näolapp ja ideaalne pluss-suuruses modelli keha viisid ta ühtäkki moeajakirjade Vogue ja Elle kaante vahele.

Tara Lynn

Tess Holliday

Tess (32) on naine, kellest õhkub enesekindlust ja julgust. Kahtlemata on üheks naise üheks edu trumbiks just tema suhtumine, mis teeb silmad ette nii mõnelegi piitspeenikesele modellile. Stiilsel ja seksikal Tessil on Instagramis miljoneid jälgijaid, olles eeskujuks teistele pluss-suuruses naistele, kes end omas nahas nii kindlana ei tunne. Tess on alati soovinud kuulus olla ning järjepidevus viis ta lõpuks ka sihile. Päeval, mil naine kirjutas alla Milk Models modellilepingule, langes talle osaks privileeg olla kõige suurem modell läbi aegade, kes on nii maineka agentuuri nimekirjas. 

 

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar märts-aprill 2018.