Reklaam sulgub sekundi pärast

Märgid, mis viitavad sellele, et sa vananed liiga kiiresti

Meie keha annab meile aimu tervislikust seisundist, kui midagi on korrast ära, siis ilmnevad sellest konkreetsed märgid. Kui tihti pöörame me aga tähelepanu sellele, mida meie keha meile öelda soovib?

Meie keha annab meile aimu meie tervislikust seisundist - kui midagi on korrast ära, siis ilmnevad konkreetsed märgid, mis sellele viitavad. Kui tihti pöörame me aga tähelepanu sellele, mida meie keha meile öelda soovib?

Kuigi vananemine on elu loomulik kulg ning suures osas määravad meie geenid selle, kui kiiresti me vananeme, on siiski meil endil võimalik oma elulaadi ja harjumustega seda protsessi kas aeglustada või veelgi kiiremaks muuta. Märke, mis viitavad sellele, et vananemine võib toimuda liiga kiiresti, on mitmeid. 

 

1. Tuhm naeratus

Teatud toitude söömine ning jookide joomine võib muuta meie hambatooni kollakaks, kuid oma panuse hammaste tuhmumisele lisab kindlasti vananemine. 

Lahendus: 

Tarbi vähem magusat, kofeiini ja gaseeritud karastusjooke. 

Ürita vältida näksimist, kuna see suurendab happesuse taset suus ning kahjustab üleüldist suuõõne tervislikku seisukorda.

Söö rohkem värskeid puu- ja juurvilju.

 

2. Kulmude ja ripsmete hõrenemine

Teatavasti toob vananemine endaga kaasa juuste hõrenemise, kuid hormonaalsed muudatused meie kehas võivad muuta ka meie kulmud ja ripsmed ebaühtlaseks ja hõredamaks.  

Lahendus: 

Lisa oma menüüsse toidud, milles leidub palju A-, C- ja E-vitamiini. 

Masseeri hõredatesse kohtadesse kookosõli.

 

3. Punased silmad 

Punased silmad ei viita üksnes unetule ööle või allergilisele reaktsioonile, vaid ka sellele, et meie kehas võib olla tekkinud mõni põletik. Põletikulised reaktsioonid ja vananemine on omavahel tihedalt seotud, kuna vananedes hakkab meie kehas aset leidam rohkem põletikke, mis võivad seotud olla liigesevalu, artriidi ning isegi Alzheimeri tõvega. 

Lahendus: 

Mõtesta oma toitumine, lisage menüüsse kindlasti roheline tee, antioksüdantiderikkad marjad ja oomega-3-rasvhapped. 

Pese oma silmi kummeliteega või aseta soojad kummeliteekotid oma silmadele. 

Lisa aeg-ajalt pipetiga paar tilka kastoorõli oma silmanurkadesse. 

 

4. Muudatused nahatoonis ja tekstuuris

See, et vananemisega muutub meie nahatoon ja tekstuur, on paratamatu. Kui kiiresti see juhtub, sõltub aga suuresti meist endist. See, kuidas me toitume, kui palju magame ning liigume, kui palju viibime päikese käes ning värskes õhus, saab siinkohal määravaks. 

Lahendus: 

Kasuta naturaalset päikesekreemi, võid isegi kasutada üksnes kookos- ja oliiviõli.

Koori oma keha suhkru, sooda ja jogurtiga, see muudab nahka heledamaks ja õrnemaks. 

Määri oma nahka K-vitamiini vedelikuga, see aitab helendada ja muuta nahka nooremaks.

 

5. Tuhmid ja haprad juuksed

Lisaks vananemisele võib ka sagedane stress, ravimid, tihe värvimine ja muud keemilised protseduurid meie juukseid tuhmiks ja hapraks muuta. Vanemaks saades muutub eriti oluliseks see, et meie juuksehooldusrutiinid oleksid leebemad ja tervislikumad ning meie peanahafolliikulid oleksid terved ja produktiivsed. 

Lahendus: 

Asenda tugevatoimelised keemilised juuksehooldusvahendid looduslike toodetega. 

Kaasa biotiin oma igapäevaste toidulisandite hulka. 

Masseeri kord nädalas sooja õli oma pealaele. 

Ära pese oma juukseid iga päev.

 

Allikas: powerofpositivity.com