MEIGIKUNSTNIK Helina Krasnov paljastas oma 10 kõige vingemat meiginippi!

MEIGIKUNSTNIK Helina Krasnov paljastas oma 10 kõige vingemat meiginippi!
pilt: erakogu

Kui Helina Krasnov (33) oli juba mõnda aega oma lemmikjumestajate töid imetlenud, otsustas naine ka ise sama teed käima hakata.

Kolm aastat tagasi astus ilumaailma jumaldav Helina meigikooli. Tänaseks on ta kogunud särasilmse kliendibaasi ning ühes sellega on kasvanud ka tema armastus oma töö vastu. Kõige olulisemaks oma elukutse juures peabki naine armastust ja kirge. ”Arvan, et loominguliste tööde puhul ei ole võimalik saavutada head lõpptulemust, tehes seda vastu tahtmist,” tõdeb Helina ning toob välja teisegi olulise faktori – hea tehnilise baasi, eriti oskuse hinnata kliendi nahatüüpi ning vastavalt sellele valida õiged tooted. ”Kõige tähtsam on saavutada täiuslik ja püsiv meigipõhi. Kui seda ei ole, siis ei piisa ka kõige kaunimast silmameigist, et kogu üldmulje poleks rikutud,” teab Helina, kelle rõõmuks oskavad Eesti naised üha rohkem hinnata loomulikku ilu.

Kui veel aasta tagasi soovis valdav enamus klientidest tugevat meigipõhja ja silmameiki, siis nüüd on tendents selline , et veatut põhja soovitakse küll endiselt, aga silm võiks olla pigem lauvärvide poolest tagasihoidlikum. ”Aktsendina lisame siis vaid kunstripsmed.”

Varasügisene meik soosib samuti kergust ja loomulikkust. Kuidas aga jumestus püsivamaks muuta?

  1. Kõige tähtsam meigis on nahka niisutada. Kui nahk on kuiv, ei ole võimalik saavutada ühtlast, püsivat põhja. Väga head niisutajad on näiteks Kiehl’si Ultra Facial Moisturizer ja Embryolisse’i kreem. Mõlemad sobivad igale nahatüübile.
  2. Jumestuskreemi valikul kehtib reegel: mida vähem, seda parem. Igapäevameigis tuleks vältida raskesti mõjuvaid jumestuskreeme ning eelistada toonitud niisutajaid või BB-kreeme. Kui aga tunned, et vajad rohkem katvust, siis kasuta veekindlat jumestuskreemi, nt Wunder2 24+ hour jumestuskreemi.
  3. Kui parajasti BB-kreemi või kergemat jumestuskreemi käepärast ei ole, sega tavaline jumestuskreem kokku niisutava näokreemiga. Tulemus jääb loomulik ja suviselt kerge.
  4. Üks tõhus nipp saada ilus kumav meigipõhi on lisada jumestuskreemile säratilku. Võid kasutada juba valmis säratilku või osta odavam särapuuder, mida ei oleks kahju kraapida. Pane soovitud kogus jumestuskreemi segamisalusele ning kraabi väike kogus särapuudrit spaatli või lusika otsaga jumestuskreemi hulka. Enne näole kandmist sega need omavahel hoolikalt kokku.
  5. Meigikäsna tuleks enne kasutamist alati niisutada. Niisutatud meigikäsn imab üleliigse jumestuskreemi endasse ning ühtlustab selle näol. Hea nipp meigikäsna niisutamisel on sellele pihustada veidi meigikinnitusspreid. See aitab jumestuskreemil paremini nahale kinnituda.
  6. Tugevama katvusega jumestuse tegemisel pihusta meigikinnitusspreid näole meigi tegemise alguses, kihtide vahel ja lõpus. Minu isiklikud lemmikud on MACi Fix Plus ja Iconic Londoni Prep-Set-Glow meigikinnitusspreid.
  7. Ära karda kontuurimisel kasutada kreemtooteid. Neid on lihtsam hajutada. Kindlasti tee seda aga enne puudri lisamist.
  8. Soojema ilmaga võiks jumestuskreemi puudriga kinnitada. Kerges igapäevameigis piisab väga õrnast kihist tolmpuudrist nendele kohtadele näos, mis võivad läikima hakata. Kui soovid, et meigi lõpptulemus jääks kumav, kasuta mati puudri asemel glowy-puudrit. Nt Laura Mercier’ Translucent Loose Setting Powder Glow jätab ilusa kumava tulemuse.
  9. Eriti tugeva highlight’i saavutamiseks pihusta näole kõigepealt meigikinnitusspreid. Highlighter’it kanna peale siis, kui nägu on veel veidi niiske. See nipp paneb ka vähem pigmenteeritud säratooted toimima.
  10. Silmadel kasuta suvel lauvärvide asemel päikesepuudrit ja sära andvaid tooteid. Päevitunud nahal mõjuvad need silmadel väga kaunilt. Proovi nt Mesauda Milano Wow! Glo highlighterer‘ite paletti.