Reklaam sulgub sekundi pärast

MIDA OLULIST TULEKS PÄIKESEPRILLE VALIDES silmas pidada

Kevade ja suve üheks oluliseimaks aksessuaariks on kahtlemata  päikeseprillid, ilma milleta  oleks raske ühte mõnusat päeva ettegi kujutada. Kas sina lähtud päikeseprillide valimisel uusimatest moetrendidest või pigem  kvaliteedist?

Kevade ja suve üheks olulisimaks aksessuaariks on kahtlemata päikeseprillid, ilma milleta oleks raske üht mõnusat päeva ettegi kujutada. Kas sina lähtud päikeseprillide valimisel uusimatest moetrendidest või pigem kvaliteedist?

Kuigi üks ei peaks välistama teist, võivad tuus välimus ja stiilsed raamid pahatihti kahvatada oma silmade kaitsmise funktsiooni poolest päikese kahjulike kiirte ees. Selleks et tagada efektiivne kaitse, tasuks enne päikeseprillide soetamist veenduda nende kvaliteedis. Päikeseprillid peaksid blokeerima 99% nii UVA- kui ka UVB-kiirgusest ning peegeldama tagasi 75-95% päevavalgusest. 

Prillid vastavalt näokujule 

Järgmiseks oluliseks märksõnaks, mida päikeseprille valides arvesse peaks võtma, on näokuju. Vaatamata sellele, mida hetkemood ette dikteerib, ei pruugi üüratult suured klaasid, ümarad või kandilised raamid paratamatult sobida mitte igaühele meist. Millest peaksime lähtuma? Kõige otsesema vastuse annab selles küsimuses meile mõistagi peegel, kuid lisaks on veel mitu üldlevinud soovitust, millisele näokujule milline prill võiks kõige paremini istuda. Prilliraamid võiksid alati olla tasakaalus näodetailide ja -kujuga.

Ümara näo puhul võiks kandmiseks valida prillid, mis moodustavad näo loomulike kumerustega kontrasti. Täisnurksed raamid aitavad muuta ümarat nägu piklikumaks.

Nurgelise näokujuga sobivad see-eest reeglina pigem just ovaalsed prillid, mis lisavad näojoontele visuaalselt pehmust. Samuti võiksid suurepäraselt sobida kassisilmaraamid, mis toovad peenelt esile kõik näo peened detailid ning viivad tugeva lõuajoone tasakaalu prilli terava nurgaga.

Ovaalse näokuju puhul töötavad väga kenasti pea kõik prilliraamid - ümaratest nelinurkseteni. 

Kuid sellegipoolest proovi alati erinevaid variante, tee endast poes pilte ning kui kõhkled, küsi nõu klienditeenindajalt või sõbrannalt. 

Kas teadsid, et...

Päikeseprillide ajalugu ulatub kaugetesse aegadesse. Juba Vana-Roomas üritati leida mooduseid, kuidas oma silmi päikesevalguse eest kaitsta. Rooma keiser Nero kasutas selleks lihvitud smaragde, läbi mille oli gladiaatorite võistlust kuumava päikese käes märksa mugavam jälgida. Hiinas hakati päikeseprille kandma 12. sajandil, materjalina kasutati suitsukvartsi, millest lihviti lamedad klaasid ning väidetavalt olevat Vana-Hiina kohtunikud kasutanud neid ka selleks, et varjata oma näoilmeid tunnistajate küsitlemise ajal. Üle ega ümber ei saa päikeseprillidest rääkides vaadata ka kuusustest, kelle seas muutusid prillid populaarseks 20. sajandi algusaastatel ning kes on nii mõnegi prillipaari oma säraga ikooniliseks muutnud. Massidele paisati päikeseprillid müüki alles aastal 1937, mil Ameerikas müüdi neid 20 miljonit eksemplari. 

Vaata, millised päikeseprillid on moes sel kevadel ja suvel.