Reklaam sulgub sekundi pärast

MIDAGI PAELUVAT – GUILD punus oma esimese õhtukleidi

Kätte on jõudnud kauaoodatud hetk, mil omanäolise käekirjaga kodumaine rõivamärk GUILD on valmis teinud oma esimese, piduliku õhtukleidi.  

Kuigi peamiselt on GUILD pilke püüdnud oma kergelt noobli lähenemisega tänavamoele, on see tuntust kogunud ka oma üdini harmoonilise tootmismiljöö poolest. Samuti on GUILD moemärk, mis põimib ajastuid ja kultuure uljalt ühte, jäädes seejuures alati äratuntavalt stiilipuhtaks. Ootamatut käiku selgitades jääb GUILD kleidi disainist rääkides siiski kidakeelseks: “Meilt on tegelikult juba mitmeid aastaid nii õhtu- kui pulmakleite küsitud, kuid alati on mingi tõke tekkinud: kas on tuldud liiga viimasel minutil või on jäänud takistuseks meie järeleandmatus kvaliteedis, mis paratamatult tähendab väärtuslikke materjale ja põhjalikku tööd. Vahel pole daamide ootused meie enda esteetilise maailmatunnetusega lihtsalt ühtinud. See leedi andis mulle aga täiesti vabad käed. Olles tema senistest tegemistest ise inspireeritud ning samal ajal tiivustatud ka temapoolsetest juhtnööridest nagu kartmatus, avatus, spirituaalsus, tugevus, sensuaalsus, ilu, kotkad, rongad ja draakonid... Ütleme nii, et mu kujutlusvõime läks lendama ja käed said löödud minutitega. 

Ometigi kujunes sellest kõige keerukam asi, mida olen eales disaininud. Selleks, et tõeliselt tajuda kedagi teist ja seda, mis võiks just teda rõõmustada ja kaunistada, peame esmalt jõudma iseendani, omaenese Hinge olemuseni, sest suures pildis oleme me kõik ju Üks. Meditatsioonist, sisekaemustest ja dimensioonidevahelisest rännakust kuni mitmekuulise vägagi intensiivse valmistamisprotsessini, kus päev ja öö ei läinud mitte sassi, vaid sulasid sujuvalt hoopis ühte, sai loodud terviklik nägemus, mis ei hõlma vaid üht kleiti, vaid kogu üld-look'i ja stilistikat, kandja avatarilikku olemust ning iga väikseimatki detaili nagu aksessuaarid, soeng, meik ja kingad,” räägib müstilise kleidi disaininud GUILDi peakunstnik Joan Hint.

Esmakordselt nägi kleit ilmavalgust Eesti Vabariigi sajandal sünnipäeval, kui seda kandis filmikunstnik, värske liikumise VÕRDSED algataja, Kõue mõisa taaselustaja, pealinna ühe cool'ima restorani Frank looja ning Eerik Niiles-Krossi alati särav abikaasa Mary Jordan.