Reklaam sulgub sekundi pärast

MIKS EELISTAB BUDUAARI ILUTOIMETAJA just Eesti väetaimedega ilutooteid?

Buduaar

Pilt: herbazen.eu

Minu jaoks on nahahooldus alati tervikut tähendanud. Kvaliteetset kreemi, tasakaalustatud toitu ja meelerahu. Seetõttu eelistan oma igapäevases ilurutiinis tooteid, mis kehas ei kuhju, toimivad kooskõlas naha loomuliku talitlusega ega koorma loodust.

Kuna viimastel kuudel pole valitsevad olud spaasse sauna- ja veemõnusid nautima lubanud, on koduse vannitoa kasutamine seda tihemas kasutuses – lisaks keha eest hoolitsemisele ka meeleolu tõstmiseks. Nii on iluprotseduuride hulka kuulunud tavapärasest põhjalikum mitmeetapiline näopuhastus, alates koorijast ja/või maskist, lõpetades tooniku, seerumi ja kosutava kreemiga. Kehale on turgutust toonud vannivahud ja kehakoorijad. Seeläbi tutvudes elustiilibrändi Herbazen ilutoodetega olin rõõmsalt üllatunud, leides sümbioosi keskkonnasõbralikest klaaspakenditest ja kodumaistest väetaimedest. Seni polegi naljalt olnud võimalust proovida nahahooldustooteid, kus sisalduksid näiteks vereurma- või raudrohi, mõlemad neist ühed vanimad ravimtaimed. [caption id="attachment_3052777" align="aligncenter" width="580"] Foto: herbazen.eu[/caption] Usun, et keha koorimine on nahahoolduse üks alustaladest, kuna aitab vabaneda elututest naharakkudest ning silendab nahka. Herbazeni suhkruga kehakoorija Female Force on mõnusalt jämedateraline, nii et on peaaegu tunda, kuidas naha vereringe elavneb. Tänu oliivõli sisaldusele jääb nahk pärast koorijat pehmeks, nii et täiendavat kehakreemi pole enam vajagi – nahk tundub niisutatud selletagi. Kuna kehale kantavaid tooteid kulub n-ö „suure pinna tõttu“ üksjagu, on mu meelest oluliseks ka nende aroom, mis pärast tükil ajal enda ümber hõljub – ja Herbazeni särtsakas sidruneukalüpt on ses osas suurepärane leid, tagades nii naha värskuse kui erksa meeleolu. Et olen aastaid kimpus olnud atoopilise dermatiidi ning stressirohkematel perioodidel rohkem vallanduvate psoriaasilaikudega, pean nahka sageli rahustama eri salvidega. Erinevate turulolevate võiete seast pole just lihtne olnud leida toimivat ja sealjuures võimalikult looduslikku kreemi, seetõttu olid mu ootused Herbazeni niisutust ja pehmust lubavale Curetik salvile päris kõrged.
Usaldus tekkis juba purgikeselt koostisosasid uurides: vereurmarohi vähendab punetust, on põletikuvastane ja antibakteriaalne, raudrohi omakorda sügavalt toitev ja taastav.
Meeldis, et salv imendus nobedalt naha sisse ning pehmendav efekt ilmnes kiiresti – küllap on siin boonuseks ka põletikuvastane mesilasvaha, millel on teadaolevalt ka haavu parandav toime. Panin tähele, et juba mõnepäevasel kasutamisel vähenes naha karedus ja ketendus tuntavalt. Seega süvenes Herbazeni tooteid proovides senisest enam usku holistilisesse taimetarkusse, mis lähtub inimesest ja loodusest kui tervikust, kus keha, hing ja meel on omavahel seotud. Krista Kiin, Buduaari ilutoimetaja