MIKS ON KASULIK lisada palsam enne šampooni?

12 kommentaari
MIKS ON KASULIK lisada palsam enne šampooni?

Rääkides juuste pesust, on meil kõigil üks ja seesama rutiin, mida järgime. Esmalt šampoon, seejärel palsam ning siis juuksemask. Aegajalt peame aga siiski tõdema, et soovitud tulemus ei kanna mitte iga kord vilja.

Rääkides juuste pesust, on meil kõigil üks ja seesama rutiin, mida järgime. Esmalt šampoon, seejärel palsam ning siis juuksemask. Aeg-ajalt peame siiski tõdema, et soovitud tulemus ei kanna mitte iga kord vilja.

Kuigi tulemus võib küll sõltuda mitmetest eri faktoritest, on üks nipp, mida katsetades võime üllatuse osaliseks saada. Juuksehoolduseksperdid väidavad, et kui lisada palsam enne šampooni, on tulemused teatud juhtudel olnud vaat et poole tõhusamad, kui vastupidiselt toimides. Erilist imet pidavat see järjekord tegema just õhemate ja rasuste juuste puhul. Niisiis, kui soovid tulemust proovida, tee esmalt juuksed märjaks, seejärel lisa palsam, kuid üksnes juuksejuurtele ning lase mõjuda 2-5 minutit. Loputa palsam juustest välja ning lisa šampoon ning pese juuksed nagu tavaliselt. 

Selline juuksepesemismeetod annab meile: 

  • Volüümikamad juuksed
  • Hea niisutuse
  • Tervena näivad juuksed

Ekspertide sõnul peaksime katsetama seda meetodit pigem just suvekuudel, kuna siis on juuksed päikesest kahjustatud, kuivemad ja nõuavad suuremat niisutust. Lisaks mõjub see meetod juustele ka süvahooldusena. Traditsiooniline pesu ei pruugi ka iga kord tagada seda, et palsam saab nii korralikult juustest välja loputatud, kui vaja ning seega võivad juuksed peale pesu vahel endiselt rasusena näida. Kui lisada esmalt palsam, jääb see probleem olematuks. Sellist meetodit kasutades peaks aga valima hoolikalt, millist palsamit kasutada, ning lähtuma ennekõike enda juuksetüübile mõeldud tootest. 

 

Allikas: healthyfoodhouse.com