Millest kõneleb sinu parfüümivalik?

Millest kõneleb sinu parfüümivalik?

„Mida ma voodis kannan? Mõistagi Chanel nr 5!“ ütles kõigile tuntud trendiseadja miss Monroe. Tõepoolest, hästi sobitatud parfüüm on see, mis teeb plikast preili ja naisest naise. Samal ajal kui mitmed tänapäeva kuulsused toovad turule omanimelisi parfüüme, mida loetakse nende signatuurlõhnadeks, ei oska paljud meist siiani kindlaks määrata, milline on nende „üks ja õige“. Selleks et lõhnanoodid sinu ihul igavaks unelauluks või pead valutama panevaks kompositsiooniks ei muutuks, peaks aga käiku laskma mitte üksnes tundliku nina, vaid ka natuke psühholoogiat.

„Mida ma voodis kannan? Mõistagi Chanel nr 5!“ ütles kõigile tuntud trendiseadja miss Monroe. Tõepoolest, hästi sobitatud parfüüm on see, mis teeb plikast preili ja naisest naise. Samal ajal kui mitmed tänapäeva kuulsused toovad turule omanimelisi parfüüme, mida loetakse nende signatuurlõhnadeks, ei oska paljud meist siiani kindlaks määrata, milline on nende „üks ja õige“. Selleks et lõhnanoodid sinu ihul igavaks unelauluks või pead valutama panevaks kompositsiooniks ei muutuks, peaks aga käiku laskma mitte üksnes tundliku nina, vaid ka natuke psühholoogiat.

 

Sa oled see, mida sa kannad! Kas teadsid, et lisaks elustiilile, riietumiskommetele ja kõnepruugile võib sinu kaaslase iseloomust kõneleda ka tema parfüüm? Nii mõnelgi meist on mitu lemmikaroomi, mida me vastavalt tujule või hooajale vaheldumisi kanname. Seega võib kindlalt väita, et lõhnavalik sõltub eelkõige tujust ja muutub üheskoos teadmiste, kogemuste ja sinu sisemise maailmaga. Parfüümikeele tundmine võib sarnaselt astroloogiateadusega aidata sul oma kaaslast, ülemust või sõpra paremini mõista ning vastupidi – iseenda tundmine hõlbustab sobilikuma ja iseloomuga harmoneeruva aroomi leidmist ja loob su ümber aura, mis tõmbab ligi teisi sarnaste omadustega inimesi.

 

Idamaiselt vürtsikaid aroome armastavad rahalises plaanis iseseisvast elust kinni hoidvad naised. Nendele on olulised vabadus, stabiilsus ja majanduslik sõltumatus oma kaaslasest. Suurimaks „vürtsiks“ on nende juures impulsiivsus: nad on suured analüütikud ja planeerijad. Probleemide lahendamisel võtavad arvesse ka kõige pisemad nüansid ja võtavad vastu äärmiselt ratsionaalseid ja kaalukaid otsuseid, kuid viimasel hetkel muudavad oma meelt ning lahendavad olukorra hoopiski vastupidi. 

Selliste aroomide kandjatele on iseloomulik ka tugev intuitsioon, kahjuks aga pole neil alati aega oma sisemist häält kuulata, üldjuhul ignoreerivad nad seda olukordades, kui peas kuulduv sosin midagi head ei tõota. Vaevalt saab idamaise hõnguga parfüüme ihaldav naine üksi hakkama inimtühjal saarel, kus valitseb igavus ja kurbus, sest lai tutvusring ja sõbrad on need, mis muudavad ta elu värvilisemaks ja põnevaks.

Esiletulevad lõhnanoodid: muskaatpähkel, patšuli, ambra, valge pipar, kaneel, tähtaniis, vanill, mesi, viiruk jt.

Idamaiselt salapärased hõngud: YSL Belle d’Opium, Dior Addict, Givenchy Amarige.

 

Lillelõhnalisi parfüüme eelistavad suured perfektsionistid, kes loevad oma kohustuste hulka iga alustatud asja lõpuleviimist: nad loevad viimse punktini juba esimestest lehekülgedest igavaks osutunud raamatut ning ei lahku kinost enne seansi lõppu. Ei ole oluline, kas tegu on maja koristamise või äriplaani kirjutamisega, lillelõhna jumaldavad naised ei tunne end hästi hetkeni, mil kõik ideaalselt tehtud saab. 

Selliste lõhnakompositsioonide esindajate tuju ei ole kunagi võimalik kirjeldada vaid ühe sõnaga – see võib päeva jooksul varieeruda äärmusest äärmusesse. Magusate lillearoomide kummardajad on kergesti haavatavad ja armastavad igat olukorda kontrolli all hoida ja oma tegevusi ette planeerida. Nende huultelt pidevalt kostev küsimus „Kus sa oled?“ ärritab nii nende meest, lapsi kui ka teisi sugulasi.

 

Esiletulevad lõhnanoodid: jasmiin, pojeng, liilia, iiris, ilang-ilang, roos, kannike jt.

Veetlevad lillebuketid: Dior J’adore, Estee Lauder Beautiful, Bvlgari pour Femme, Nina Ricci L’Air du Temps, Chanel №5, Dolce & Gabbana Light Blue.

 

Värskeid aroome eelistavad naised on optimistlikud ja säravad, vahepeal võib nende tuppa sisenemisel tekkida tunne, justkui täituks ruum soojendavate päikesekiirtega. Kuid värskete parfüümide austajaid on ka teisi, neid, kes alles üritavad niisuguste lõhnadega oma ellu pisut rõõmu ja särtsu lisada. Kergete merebriisi nootidega küllastatud lõhnade kandjad oskavad väga hästi vajalikel teemadel keskenduda. Nende seas on liikumas kirjeldamatult palju „tööloomi“, kes suudavad oma õrnu jalgu koormata rohkemgi kui rammumehed. Nad on kannatlikud ja diplomaatilised, kaaslase või tööpartneriga ühise keele leidmine on nende jaoks kerge ja loomulik. Naeratus ei lahku nende suult kauaks ning kui naeratamine ei ole olukorras sobilik, teevad nad seda silmadega. Karismaatilistel südamevallutajatel on palju huvisid ja hobisid ning suur ja lai sõprusringkond.

 

Esiletulevad lõhnanoodid: roheline tee, kurk, melon, arbuus, bergamott, tsitruselised jt.

Klassikalised värsked aroomid: Clinique Happy, Issey Miyake L’Eau d’Issey, Kenzo L’Eau par Kenzo, Davidoff Cool Water, DKNY Women.

 

Puiduhõnguliste nootide kandjad on pisut egoistlikud ja eripärased, nende suurim hirm on sulanduda kokku rahvamassiga. Nad murravad pead selle üle, et maailm ei ole kunagi piisavalt täiuslik ega suuda neile pakkuda rohkemat. Selliseid naisi võib alati väga pikalt vaadata, sest nende riietuses peitub rohkelt läbimõeldud detaile, mis mõjuvad stiilsetena ega torka esmapilgul isegi silma. Aksessuaarideks on maitsekad ehted – näiteks võib selle parfüümi austaja kanda üht pisikest teemantsõrmus Tiffanylt, millel kalliskivid paiknevad sõrmuse sisemisel küljel.

Äärmiselt oluline on selle tüübi naiste jaoks end kehtestada ja realiseerida. Paljud neist panustavad karjäärile, kuid samas ei ole kõrge tööpost nende jaoks eraldi sihtmärgiks, vaid pigem piletiks kaunisse VIP-maailma. Isegi juhul, kui selle sihi saavutamiseks on naine sunnitud abielluma, ei tähenda see iial seda, et tulevasel abikaasal õnnestub teda kunagi lõpuni tundma õppida.

 

Esiletulevad lõhnanoodid: sandlipuu, seedripuu, Palo Santo puu jt.

Puidused lemmikud: Etro Vetiver, Jo Malone Dry Woods, Shiseido Feminite du Bois, L’Artisan Parfumeur Premier Figuer, Jo Malone Dry Woods.

 

Puuderjate aroomisümfooniate eelistajad on peenetundelised, elegantsed, alati viisakad ja diplomaatilised ning vaatamata sellele, et nad ei armasta oma häält tõsta või skandaale algatada, saavutavad nad ikkagi seda, mida tahavad. Kõige naljakam on nende juures see, et mida kauem sa selle lõhna esindajaga suhtled, seda enam jääb mulje, et sa ei tunne teda absoluutselt. 

Puuderjate aroomide fännid ei taha endale liigset tähelepanu tõmmata ja eelistavad oma kehakumerused tagasihoidlikult peidus hoida. Rääkides Eesti meestest, siis leidub kümnest mehest vähemalt paar esteeti, kellele tema stiilitaju ja trenditeadlikkus tõsiselt muljet avaldavad. Nende aroomide pooldajad vajavad kõige enam emotsionaalset tuge ning neile meeldib „mähkida“ end oma aroomi sisse samapalju, kui kallitesse siid- või kašmiirsallidesse.

 

Esiletulevad lõhnanoodid: valge muskus, viirpuu, tonka uba, kassia, oppoponaks jt.

Puuderjad bestsellerid: Chloe Love, Cacharel Noa, Frederic Malle Iris Poudre, Hermes Hiris, Kenzo Flower by Kenzo.

 

Mahlakaid puuviljaseid-marjaseid lõhnakokteile armastavad armsalt jonnakad plikad, kellele meeldib proua Fortuunale väljakutseid teha. Teiseks hobiks on nende elus meeste südamete ja tunnetega mängimine. Flirtimine on nende loomulik olek. Sellest parfüümikategooriast pärinevaid lõhnu valivad neiud on alati naiselikud, isegi siis, kui nad siirduvad trenni või lähevad koeraga jalutama. 

Nad on impulsiivsed, muutliku tujuga, pirtsutavad ning harjunud tegema seda, mida tahavad, ignoreerides kõikvõimalikke kommentaare möödakäijatelt ja nende elus väiksemat rolli mängivatelt isikutelt. Samas ei meeldi neile saatuslikke otsuseid iseseisvalt vastu võtta, pigem lükkavad nad selle au kellegi teise kaela ja juhirolli asemel eelistavad nad pigem muretult elu nautida. Kui teemaks on mõni tõsisem probleem, hakkab mahlakate lõhnade kandjal igav, neile ei meeldi suhelda luuseritega, nad usuvad horoskoope ja loitsude kõikehävitavat jõudu.

 

Esiletulevad lõhnanoodid: virsik, apelsin, mandariin, mango, vaarikas, kirss, ploom jt.

Puuviljases-marjases aroomikorvis on: DKNY Be Delicious, Moschino Hippy Fizz, Escada Sunset Heat, Montale Mango Manga.

 

Puhtaid ja looduslikke parfüüme eelistavad väärtuslikke ja kvaliteetseid tooteid armastavad neiud. Nemad teavad täpselt, mida igalt hetkelt ja elult endalt saada soovivad ning oskavad alati piiri tõmmata oluliste ja ebaoluliste asjade vahele. Loodusliku hõnguga aroomi kandja pigem kahetseb seda, mis jäi tegemata, kui seda, mis juba tehtud sai, sest minevik on nende jaoks see, mis jääb ajalukku ning sellele ta enam suuremat tähelepanu ei pööra. Teiste sõnadega öeldes elavad nad nüüd ja praegu ning üldjuhul näevad oma tegelikust vanusest tunduvalt nooremad välja. Nad usuvad saatusesse, kuid loodavad ikkagi vaid oma jõule, mis pole üldsegi paha, eriti arvestades nende lõputut tahtejõudu, energilisust ja positiivset mõttelaadi. Loodusliku parfüümiga naine usub siiralt, et negatiivsed emotsioonid tuleb jätta kinniste uste taha ning on teiste inimeste juuresolekul alati särav ja rõõmsameelne.

 

Esiletulevad lõhnanoodid: loorber, sammal, ürdid, teepuu jt.

Loodusliku auraga aroomid: Gucci Gucci, Miss Dior Cherie, Sisley Eau du Soir, Acqua di Parma Iris Nobile.

 

 

Tekst: Kristiina Virt

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar Shopping sügis 2013

Sarnased artiklid