MINU UUS ALGUS! Muutuja Marielle lugu

Uue aastanumbri kohaselt oli Buduaari järjekordse muutumismängu üleskutseks „Minu uus algus”. Ligi saja sooviavaldaja seast, kes olid märganud meie veebis toimuvat muutuja otsingut, sai välja valitud kiri, mis tekitas meis vastupandamatu soovi just teda valida. 

 


Meie valitud noore naise Marielle Mugra (25) kiri: 

„Mina vajan uut algust, kuna ma olen kahtlemata seda väärt. Olen aidanud heategevuslikul organisatsioonil täita laste unistusi. Olen olnud hea tütar oma vanematele ja hea lapselaps vanavanematele. Olen olnud hea sõbranna oma sõpradele ja sõbrannadele. Olen olnud hea ning mõistev töökaaslane oma töökaaslastele ning andnud endast tööalaselt maksimumi. Olen olnud lihtsalt hea, mõistev ning soe inimene.

Kõige selle juures on ka minul unistusi, mida ei ole olnud võimalik teostada. Minu suur unistus on käia koolis ja õppida meditsiini, aga töö kõrvalt ma seda teha ei saa. Loodan, et tulevikus saan seda siiski teha. Ma vajan uut algust, sest tahan jälle uskuda, et unistused lähevad täide.”

Kohtusime tartlanna Mariellega Tallinnas Tartu mnt ääres Sikupilli keskuses asuvas avaras ja stiilse sisekujundusega salongis Hairlook

 

 

Muutumine algas juuksur Annely Taasväli käe all ning peale juuksuri-kliendi omavaheliste nägemuste ja soovide vahetamist said selle toreda päeva toimetused alata. 

Annely: 

Esialgu oli mul plaanis muuta juuksetoon heledamaks, kuid pärast seda, kui Marielle andis märku, et punane toon annab talle uskumatult energiat, kohandasin oma plaane punase tooni kasuks. Tumedam juuksejuur on praegu moetrend ja mis seal salata, ka võimalus mitte muretseda värvi väljakasvu pärast. Lõikuse osas märkasin Marianne kerget loomuliku loki hoiakut ning järguline lõikus toob selle kenasti esile. Sellise lõikuse nimi on lobob, mis tähendab pikemat (long) versiooni bob-lõikusest. Tegemist on soenguga, mida on väga lihtne igal hommikul hooldada ning mis lisaks annab võimaluse soovi korral nii patsi kui ka kõrgema kinnise soengu tegemiseks. Kuna esmalt tegin juuksetooni heledamaks ja siis andsin aktsenti punase tooniga, kasutasin Macadamia Professionals tooteid, mis on lisaks oma värvieesmärgile pakkumas juustele maksimaalset hooldust ja toitu. Neis peituvad makadaamiapähkli- ja argaaniaõli imelised omadused ning nii värvid kui viimistlustooted sisaldavad looduses leiduvate toitvate taimede spetsiaalset segu. Marielle võib kindel olla, et juuksed püsivad pehmed, siidised ja säravad, kui ta ka edaspidi kingikotis peituvaid Macadamia Professionals tooteid kasutab. 

 

 

Hairlook salongi kosmeetik ja meigikunstnik Rellika Egers valis muutuja jumestamiseks Dr Irena Erise tootesarja. 

Rellika: Vastavalt soengule sündis ka make-up, mille osas pidasin eelkõige silmas seda, et kuidas muutuja saaks ennast edaspidiselt  igapäevaselt jumestada.  Meigi tegemisel on kõige tähtsam peale naha puhastamist hea põhja loomine. Minu valikuks oli peale naha niisutamist Dr Irena Erise Provoke sarja matistav jumestuskreem. Nende lauvärvide valikust valisin naturaalsemad toonid ning fotoefektiks kasutasin erksat punast matti huulepulka, mis on samas ka toiteainete rikas ja hea niisutaja. Silmi rõhutasin kerge lainerijoone abil. Natuke põsepuna ning kõige lõpuks värvitu tolmpuuder, et  kinnitada meik. Mulle  endale meeldib eriliselt selle kaubamärgi valikust matistav jumestuskreem, mis on võrratu katvusega. Hea on see, et tooted on allergiaohutu koostisega, mistõttu sobivad need ka kõige tundlikuma nahaga inimestele.  

Kasutatud tooted sai muutuja koju kaasa ning meigi protsessi käigus andsin jumestusalaseid nõuandeid.

 

Päev jätkus Rocca Al Mare keskuse Denim Dream poes, kus meie stilistile Liisa Tupitsale anti vabad käed Mariellele kokku panna erinevaid stiiliideid ning anda üle Denim Dreami poolt kingitusena välja antud 100 € kinkekaart.

 

 

 

Liisa (stilist) : Kuna Marielle on harjunud tööl esindama väga lihtsat ning mugavat stiili, siis mõtlesime, et miks mitte lisada ka igasse tööpäeva killuke särtsu ja sära. Alati pigem teksaseid eelistava naise jaoks võib olla mõnes kirjus kleidis kontorisse ilmumine suureks väljakutseks, kuid siinkohal on tegu taas eneseületusega, mis lõpuks annab juurde nii enesekindlust kui mängulisust argipäeva. Valisime Mariellele ühe idamaises stiilis kergelt hipiliku kleidikese, mis sobis talle imeliselt ning sulandus kokku ka tema uue juuksetooniga. Marielle sõnas, et ise ta sellist riietust endale ilmselt valida ei oleks söandanud, kuid nähes, kui imehästi see talle sobis, lubas naine, et hakkab kindlasti tulevikus oluliselt rohkem oma riietusega katsetama.

Liisa (stilist): Must kleit on riideese, mis võiks vaieldamatult kuuluda iga naise garderoobi. Marielle puhul ei olnud kahtlustki, et tema naiseliku figuuriga sobiks kokku Guessi šikk ja trendikas, rõhutatud pihaosaga ning alt veidi laienev kleidike. Uue punase juuksetooni rõhutamiseks valisime juurde erksinises värvigammas huvitava mustriga mantli ning kuldse varjundiga käekoti, mis lisas naiselikku glämmi kogu tema stiilile. Kuigi Marielle ütleb, et ta ei ole väga sagedane kleidikandja, saime tõestust, et ta võiks kleitide kandmisega kindlasti rohkem eksperimenteerida ning siit sai ka meie järgmine idee indu ja inspiratsiooni juurde. 

 

Liisa (stilist): Kuigi Marielle on naine, kes suurema osa ajast eelistab kanda teksaseid, võime täheldada, et see, millega koos teksaseid kanda, mängib stiili loomise juures väga suurt rolli. Sel korral osutusid valituks Tommy Hilfigeri kitsad teksad, mis tõid väga kenasti esile Marielle sihvaka figuuri ja pikad jalad. Teksade juurde sai valitud klassikaline triiksärk. Marielle sõnul on idee omada mõnd stiilset triiksärki talle alati paeluvana tundunud, kuid siiani ei ole ta oma garderoobi mitte ühtegi veel soetanud. Täna sai ta aga kanda triiksärki, mis koos teksade, kõrge kontsaga poolsaabaste ning punase šiki käekotiga moodustas kütkestavalt naiseliku terviku.

 

Selle päeva kokkuvõtteks soovime öelda, et unistused lähevad täide siis, kui on õige aeg, kui oled selleks valmis. Tegutse selle nimel, et need kiiremini täituksid. Tunne rõõmu juba väikeste õnnelike juhuste üle. Ole ise jätkuvalt hea inimene. Ja sind ootab palju head!

Avaldame ka meie armsa muutuja poolt teele saadetud tänukirja: 

Mul oli suurepärane muutumine ja ei osanud oodatagi, et õnn naeratab minule. Mul oli suurepärane päev!!! Te olete nii vahvad ja soojad inimesed. Need päevad, mil hommikul üles tõusen ja näen, et olen vahva punapea, annavad mulle nii palju energiat. Ilmselt vaatasite, milline punase hull ma olen :) Ootan juba pikisilmi ajakirja ilmumist.

Need varasemad muutujad ja tulevased muutujad võiksid võtta korraks aja, et mõelda, miks neile see võimalus antud on. Minu jaoks on see märk muuta oma elus nii mõndagi. Minu muutumine toimus täpselt sobilikul ajal, et natukene stressinooti eemale peletada.

Igatahes on raske sõnadesse panna, kui tänulik ma olen ja mis see muutumine minu jaoks tähendas. Aga ma loodan, et sellest kirjast natukenegi peegeldab seda kõike välja.

Ja mis kõige tähtsam, ma usun nüüd jälle natukene rohkem imedesse :)

Soovin teile kõigile jõudu ja jaksu. Et teie vahva särasilmsus jõuaks paljude teistegi silmadesse ja südametesse!

Marielle 

 

Lugu ilmus Buduaar jaanuar-veebruar 2017 ajakirjanumbris