MIS JUHTUB JUUSTEGA, kui neid söögisoodaga pesta?

19 kommentaari
MIS JUHTUB JUUSTEGA, kui neid söögisoodaga pesta?

Söögisooda on tõeline imevahend, palju aastaid on seda kasutatud kookides ja pirukates, see on efektiivne puhastusvahend ning ka paljude meelest tõhus ravim. Nüüd aga levib internetis soovitus, et see on imevahend, mis paneb ka juuksed kiiresti kasvama. Kas see tõesti on nii ja  millised on sellega seotud ohud?

Söögisooda on paljude inimeste meelest tõeline imevahend. Aastaid on seda kasutatud kookides, pirukates ja muudes toitudes, see on efektiivne puhastusvahend ning ka paljude meelest tõhus ravim. Nüüd aga levib internetis soovitus, et sooda paneb juuksed kiiresti kasvama. Kas see tõesti on nii ja millised on sellega seotud ohud?

Räägitakse, et söögisooda on ohutu vahend, mis ei sisalda kemikaale. Ometigi ei kehti alati reegel, et kõik looduslik on hea ja kunstlikult valmistatud on paha. Seetõttu tasub enne maad uurida, kui mõnda järjekordset eksperimenti enda peal läbi viia. 

Internetis levib soovitus teha juustele söögisoodahooldust või loobudagi šampoonist ning asendada see soodapesuga. Soodavesi peaks parandama juba esimesel kasutamiskorral juuste kvaliteeti ning vähendama peanahaprobleeme. Sooda kasutamine peale šampooni aitab juuksed ka šampoonist puhastada ning taastab juuste läike ja elujõulisuse loomulikult. Tavaliselt tekitab selle efekti mõni juuksepalsam, aga tegelikkuses ei pruugi juuste seisukord sugugi paranenud olla. Sooda efekt seisneb peanaha PH-taseme reguleerimises happelisest aluselisemaks, mis loob olukorra, kus juuksed ei pea enam nii palju võitlema, sest pinnas nende kasvuks on soodsam. Samuti ei ole peanahal enam nii palju stressi, sest juuksed vajavad harvemini pesemist. Söögisoodal on ka kergelt juukseid helendav toime.

Kuidas soodahooldust juustele tehakse? 

Sega väikesesse pudelisse 1/3 soodat ja 2/3 vett ja loksuta see korralikult läbi. Õlgadeni juuste puhul kasuta umbes 1 teelusikatäis soodat ja 6 teelusikatäit vett. Soodaveega võid kasta nii kuivi kui märgi juukseid, juuksed tuleks katta juurtest otsteni ja jätta need paariks minutiks soodaveega kokku. Seejärel pese juuksed sooja veega puhtaks. Loputa juuksed õunaäädikalahusega, mis on valmistatud 1:4 vahekorras. Kui sind õunaäädika lõhn häirib, võid lisada paar tilka sulle meeldivat aroomiõli. Loputa hoolikalt jaheda veega, jälgi, et õunaäädikas silma ei läheks. 

Kõige parem tõestus, et see toimib, on omal nahal järeleproovimine!

Internetis levib mitmeid lugusid ka usaldusväärsematel veebilehtedel, mis kiidavad soodahooldust. Näiteks SIIT saad lugeda, kuidas soodahooldus päästis holistilise terviseõpetaja, kirjaniku ja blogija Sonnet Lauberthi juuksed.  

Palusime soodahooldust teha ka ühel Buduaari lugejal Evelinil ning tema kommentaar oli järgmine: “Olen teinud soodahooldust kaks korda. Esimesel korral pesin enne juuksed šampooniga puhtaks, seejärel tegin juustele soodamaski, hoidsin seda kolm minutit ning loputasin sooja veega puhtaks. Siis tegin vastavalt soovitusele kerge õunaäädikalahuse, millega loputasin juuksed puhtaks. Esimesel korral märkasin seda, et kui muidu lähevad mu juuksed kahe päevaga mustaks, siis püsisid juuksed puhtana neli päeva. Paranes ka kammitavus. Teisel korral pesingi ainult soodaga. Pisut harjumatu oli pesta nii, et pesuvahend ei vahutanud ja jäi tunne, nagu juuksed ei saanud puhtaks. Kui need ära kuivasid, oli pea siiski ilus ja puhas. Juuksed on muutunud kuivemaks, aga tervemaks. Kas nad ka kiiremini kasvama on hakanud, seda on vara öelda, aga plaanin soodaga veel paar kuud edasi pesta ja eks siis näeb, mis saab.” 

Milline on sinu kogemus juuste soodahooldusega?

 

Buduaar.ee