MIS ON KATRIN AASMA KÕIGE LEMMIKUMAD asjad maailmas?

Mis võiks olla inspireerivam kuk kohad, mis köidavad meeli, asjad, mis kõnetavad meie loomust või tegevused, mis valmistavad siirast rõõmu? Igaühel meist on elu jooksul välja kujunenud omad lemmikud, ilma milleta ei oleks me need, kes me oleme. Oma lemmikuid jagab Katrin Aasmaa  uus särav täht Eesti moemaailmas. 

Vestige Verdant näoõli. Üldiselt ma endale mingisuguseid teab-mis-peeneid asju näkku ei määri, aga see õli on saanud mu õhtuseks must-have rituaaliks. Toidab mõnusalt nahka ja on väga hea lõhnaga.

Kölsch – Der Alte.  Seda laulu lasi hea sõbranna mulle ERKI moešõu hommikul ja ütles, et see on ühe hea päeva laul. Ja nii läkski. Minu meelest on väga oluline end hommikul õigesti häälestada, et päeva tegemised korda läheksid.

Pärnu rand. Mu emapoolne suguvõsa on Pärnust pärit, nii et see on mulle üpris tuttav kant. Kõik paremad kaltsukad ja söögikohad on teada. Rand meeldib mulle enim siis, kui see on paksult rahvast täis ja igalt poolt kostub kellegi sagimist või õiendamist.

Minu sõbrad. Suhted on üleüldse elu alus. Teineteise mõistmine, aitamine, austamine ja inspireerimine. Suur osa mu loomingust on sündinud just mõne ühise sõnakõlksu või nalja tulemusena. Ma olen väga tänulik, et mu sõbrad mu hullumeelsused välja kannatavad ja nendega kaasa tulevad. Armastan teid väga!!!!

Mustamäe. Mu kodukoht. Pubekaeas väga põdesin, et mul on laual vakstu ja maas linoleum. Mida aastad edasi, sest inspireerivam ja erilisemad ja südamelähedasemad need on. Hiljuti ostis mu ema kööki uue vakstu. See oli ilmselgelt pidupäev!

Eugenio’s tiramisu Balti Jaama turult. Ma olen väga suur magusasõber. Tiramisu avastasin sealt nii, et kõndisin letist mööda ja vaatasin, et üks töötaja kühveldab vahukoort kuskile topsi sisse. Mul hakkasid neelud käima! Ütleme nii, et käin sealt letist läbi nüüd tihemini, kui tahaksin tunnistada.

Body Attack trenn. Trenni mulle meeldib teha. Ja kui ma ennast juba kohale vean, siis tahan ka korralikult pingutada ja higistada. Jooksmine tundub mulle liiga üksluine ning seetõttu ongi mõnus valju muusika saatel seal erinevates suundades hüpata ja karata.

Nike M2K Tekno Future tossud. Nendega on vist täpselt nii, et kas meeldivad väga või ei meeldi üldse. Minu meelest on tossudel väga khuul retro disain, nad on mugavad ja silmapaistvad. Juba seetõttu meeldivad need mulle veel rohkem, et enamus mu sõpru küsib norivalt, et mis imeasjad mul jala otsas on.

Tähendusega ehted. Peamiselt kannan kaelakeesid. Kuigi mulle sõrmused väga meeldivad, jäävad nad mulle töötegemisel pigem ette. ALATI on mul kaelas ristiema kingitud pisike kaelaehe ning ema kingitud kuldne süda. Eks see ole vist selline müstiline mõttejõud, et nad annavad mulle tuge.

Pojengid. Mu lemmiklilled! Kui talvel neid saada pole, siis armastan nelke. Aga pojengi lõhn, see mälestus, kuidas neid vanavanaema aiast korjamas käisin ning nende sättimine ilusti vaasi – see on lihtsalt imeline. Eriti mõnus on nädala jooksul jälgida, kuidas pung end järjest avab ja lõpuks on võimsad õied.

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar juuli-august 2019.