Missioon – kaunid huuled

Missioon – kaunid huuled

Kui mõelda täitesüstidele, siis esmalt meenuvad ebaõnnestunud operatsioonidega maailmastaarid ja mõningad näited ka Eestist. „Liialdatud on alati odav ja kole,” ütleb omanimelise iluskabineti eestvedaja Marju Karin. Buduaar vestles Kariniga hetkel ilumaailma ühe populaarseima trendi – huulte lopsakamaks muutmise teemal.

Kui mõelda täitesüstidele, siis esmalt meenuvad ebaõnnestunud operatsioonidega maailmastaarid ja mõningad näited ka Eestist. „Liialdatud on alati odav ja kole,” ütleb omanimelise ilukabineti eestvedaja Marju Karin. Buduaar vestles Kariniga hetkel ilumaailma ühe populaarseima trendi – huulte lopsakamaks muutmise teemal.

Kas iluravi ja ilusüstid on tabu ja kas seda peaks varjama?

Nagu igas valdkonnas, nii leidub ka siin patsiente, kes ei taju piire ning on ilusüstide või -lõikustega liiale läinud. See hirmutab inimesi ja tekivad stereotüübid. Eestis suhtutakse neisse teemadesse üldiselt reserveeritult, nagu mujalgi Põhjamaades. Seltskonnas võiks käituda olukorrale vastavalt – kui on näha, et inimesed kipuvad seda teemat taunima, ei peaks seda afišeerima. Kus on aga mõistvamad ja vähem reserveeritud silmaringiga kaaslased, ei tohiks see teema olla probleem. Kõike, mida ma oma klientidele pakun, kasutan või olen valmis ka ise kasutama. Kui ma ise oma teenustesse ei usuks, ei julgeks ma neid ka pakkuda!

Kauni kujuga lopsakad huuled on märk seksikusest ja ilust. Millised on võimalused lopsakamate huulte saamiseks? 

Lopsakaid huuli on võimalik saada sündides, kuid kui loodus pole neid andnud, siis on tänasel päeval enim levinud täitesüstide tegemine. Võimalik on ka oma rasvkoega huuli täita, mida meil teeb plastikakirurg dr Romek Märtsin. Lihtsaim ja kõige vähemate tüsistustega on siiski hüaloroonhape ja maailmas tehakse sellega miljoneid huulte ja kortsude täitmisprotseduure aastas. Meie kasutame Juvedermi tooteid. Oleme ka mitmeid teisi kasutanud, kuid hetkel ei saa Juvedermi uue generatsiooni toodete vastu eriti miski.

Kuidas protseduur välja näeb? 

Hüaloroongeel viiakse huulde ja vastavalt eesmärgile kas värskendatakse (kuivad ja kestendavad huuled), korrigeeritakse asümeetriat (ebaühtlased huuled, erinevatel kõrgustel suunurgad jne), toonitatakse kontuuri (nn suitsukortsud, hajuskontuur jne) või lisatakse volüümi (suurendatud huuled). Protseduur koos konsultatsiooniga kestab umbes 20 minutit, sellest süstimine koos tuimestusega kestab 2–5 minutit.

Mida ei tohiks teha enne ja pärast protseduuri? 

Kindlasti ei tohiks enne protseduuri tarbida alkoholi ja verd lahjendavaid preparaate nagu aspiriin jt. Samuti ei tasuks peale süstimist 24 tunni jooksul minna sauna ja teha sporti. Tuleks vältida tegevusi, mis on seotud liiga külma ja kuumaga ja kus võib tekkida infektsioonioht. Huulte värvimisega peaks samuti ootama seni, kuni paistetus ja punetus on taandunud. Mõnel inimesel ei ole kohe midagi näha, aga keskmiselt kestab taastumine 1–3 päeva. Seepärast ei tasuks protseduuri teha vahetult enne tähtsat pildistamist või üritust.

Kui kaua tulemus püsib? 

Tulemus püsib 9 kuust 15 kuuni, oleneb preparaadist ja inimese organismist. Siinkohal räägin ainult Juvedermist, sest turul on preparaate, mis püsivad 2–4 kuud. Alati peaks küsima, millist hüaloroonhappegeeli kasutatakse. Iga klient peab saama preparaati puudutava info: mis preparaat, säilivus ja partii number, et juhul kui midagi peaks juhtuma, saab vajadusel meediku ja preparaadi tootja poole pöörduda. 

Adekvaatsed preparaadid ei ole mittemeedikute ja väljaõppimata tegijate juures lubatud. Suured ja litsentseeritud tootjad ei anna preparaate ilma koolituse ja meditsiinihariduseta inimestele. Turg on aga hetkel väga erinevaid preparaate täis, kus ei tegijat ega tootjat pole võimalik hiljem vastutusele võtta. Seega peaks klient olema ise nii hoolas ja veenduma, millist preparaati talle süstitakse. 

Kui tihti võiks protseduuri korrata, aga nii, et tulemus ei jääks liialdatud? 

Liialdatud on alati odav ja kole, kahjuks on meie linnapildis palju odavat tööd. Vahel ka naised ise soovivad selliseid huuli. Naiste teadlikkust tuleks tõsta, et ilus on loomulik ja värske, mitte ebaloomulik ja paistes (nn pardimokad). Kordama peab siis, kui on näha, et tulemus hakkab kaduma, või kui soovitakse paremat tulemust. See on aga väga individuaalne – vahel aasta, vahel poolteist kuni kaks.

Paljud naised tahaksid, aga kardavad oma huuli süstida, sest tulemus võib jääda ebaloomulik. Mida teie neile naistele ütleksite? 

Ei pea süstima, kui ollakse rahul või kardetakse. Maailmas on palju teisi asju, millele keskenduda, aga need, kes soovivad oma huulekuju veidi muuta, võiksid leida endale usaldusväärsete teadmiste ja kogemustega süstija, kellega konsulteerida ja nõu pidada, et saavutada sobiv tulemus.

Mida teha tüsistuste korral? 

Süstija teavitab klienti eelnevalt kõikvõimalikest tüsistustest, on võimeline kohe reageerima ja oma klienti aitama. Hüaloroonhappegeeli eelis on see, et seda saab vastava materjaliga ka kaotada, nii et eelis kirurgilise sekkumise ees on see, et kui ei meeldi, saab tulemuse ka n-ö tagasi võtta.

Milliseid teenuseid teie salong veel pakub?

Meie firma ja koostööpartnerid pakuvad esteetilise ilu teenuseid alates hüaloroonhappegeeli süstimistest kuni plastikakirurgiani. Püsiklientidele on meil hetkel Eesti parimad hinnad. Täpsemalt saab lugeda meie veebilehtelt www.marjukarin.ee. Kõik kodulehel registreerujad saavad koheselt ka püsikliendisoodustusi nautida. Ilusüstide ja mesoteraapia ning mesoniitide konsultatsioonid on tasuta. 

 

Artikkel on ilmunud ajakirjas Buduaar suvi 2015