MODELLEERIDES LOODUD ILU – moodsa jumestuse salarelv

MODELLEERIDES LOODUD ILU – moodsa jumestuse salarelv

Näo modelleerimine on trendikas meigitehnika, millest räägib õhinal kogu maailm – Kim Kardashianist naabrinaiseni välja. Nüüd on aeg ka sinul vooluga kaasa minna ja avastada kontuurides ja highlight’ides loodud, perfektsionismile rajatud jumestus. 

Näo modelleerimine on trendikas meigitehnika, millest räägib õhinal kogu maailm – Kim Kardashianist naabrinaiseni välja. Nüüd on aeg ka sinul vooluga kaasa minna ja avastada kontuurides ja highlight’ides loodud, perfektsionismile rajatud jumestus. 

Kui aastakümneid tagasi kasutati modelleerimistehnikat üksnes modellide palgeil, nii moe-show’de kui veetlevalt glamuurse fotomeigi loomiseks, siis nüüd on sellel tehnikal täita oluline koht ka paljude naiste igapäevarutiinides. Mida see paeluv meigitehnika endast aga täpsemalt kujutab? Modelleerimine ehk kontuurimine ja highlight’imine on piltlikult öeldes kui reaalse elu Photoshop, illusoorne meigikäsitlus, mis annab võimaluse jumestuse teel oma näostruktuure visuaalselt muuta. Lai nina või häirivad kortsukesed suu ümber – kõigest paar meisterlikku pintslitõmmet ja nad on kadunud. Kõrgemad põsesarnad, rõhutatud kulmuluu, otsmik ja lõug – kõik on võimalik! Seda geniaalset tehnikat peetakse isegi alternatiiviks ilukirurgiale, mis aga ei tähenda kaugeltki mitte seda, et modelleerimisest ei võiks kasu leida perfektse välimusega naised. 

Hollywoodi avalik ilusaladus

Hollywoodi kõige paremini varjatud, kuid ometigi avalik ilusaladus on justnimelt näo modelleerimine. Pea iga teine staar saab enne punase vaiba üritusi oma isikliku meikari poolt modelleerides perfektseks maalitud. Vabadel päevadel oskavad Kim ja Kylie ning paljud teised end loomulikult ka ise üles tuunida. Vaadeldes pilte, mis on tehtud enne ja pärast modelleerimist, on erinevus hämmastav. Ideaal ei ole enam kaugeltki mitte püüdmiseks. Kiiresti arenev ilumaailm on muutnud unelmate välimuse kättesaadavamaks, kui ta on olnud iial enne. Trendid vahelduvad kiirelt ning igal hooajal jõuab massideni uusi ning veel tõhusamaid meigitooteid, mis muudavad jumestusprotseduurid võimalikult lihtsaks ja loomulikuks tegevuseks. Modelleerimine on kui moodne ilurelv, mille luba eeldab mõningaid teadmisi, veidi praktikat ja õigeid meigitooteid.

Üldlevinud toimingud, mida näo modelleerimise juures läbida, on rõhutamine, täiustamine ja varjutamine ehk esiletõstmine. Üheks äärmiselt oluliseks märksõnaks on kindlasti ka ettevalmistus. Selleks et kontuuritud alad püsiks, tuleb nahale esmalt kanda kauapüsiv jumestuskreem. Sajaprotsendilise tulemuse saavutamiseks tuleks highlight’imisel kasutada enda nahatoonist ühe või kahe tooni võrra heledamat toodet. Kontuurimisel jällegi aga ühe või kahe tooni võrra enda loomulikust toonist tumedamat värvi. Tumedate toonidega heidetakse näole varje, heledate abil aga tuuakse soovitud näoosa esile. Kuigi sageli kasutatakse modelleerimiseks kuut või koguni rohkemat värvi ja varieeritakse erinevate varjunditega, saab vajaliku tulemuse luua ideaalselt ka kõigest kahe värviga. Võtmesõnaks modelleerimise juures ongi tumeda ja heleda tooni omavaheline pehme hajutamine, mis jätab väga aimatava ülemineku. Kontrastseid jooni ei tohi absoluutselt näha olla. Kasuks tuleb ka kvaliteetsete meigipintslite ja -svammide omamine, mille abil seda jumestust teostada. Kui jumestuspõhja armastatakse sageli ka sõrmede abil näole kanda, siis kontuurimise ja highlight’imise puhul võib see tehnika, eriti kui tegu ei ole professionaalse jumestajaga, vaid meik saab loodud kodustes tingimustes, jätta mäkerdatud lõpptulemuse. 

Täiuslikud kontuurjooned, mis püsivad kuni 24 tundi 

L’Oreal Infallible Sculpt palett sisaldab kaht tooni, milles kreem on segatud puudriga. Võiks öelda, et see on lausa kohustuslik jumestusvahend, mis aitab kontrollida valgust ja varje täielikult, et tuua esile parimad näojooned ning varjata iluvigu. 

Heledam toon (highlighter) toob esile näo kõrgeimad osad.

Tumedam toon loob illusiooni varjudest, aidates kujundada nägu selliseks, nagu sa soovid.

Kasutamine

Enne modelleerimist kanna oma näole jumestuspõhi, Infallible Sculpt paletiga sobib selleks kõige ideaalsemalt Infallible 24 h Matte jumestuskreem. 

1. samm – vorm ja volüüm 
Kanna heledamat tooni näo keskosale otsmikust lõuani, liikudes üle nina silmadeni, silma alla ja põsesarnade kohale.

2. samm – tee kontuurjooned ja viimistle
Kanna tumedamat tooni näo äärtele, põsesarnade alla ja lõua ümber, et defineerida kontuuritavad piirkonnad.

3. samm – hajuta 
Hajuta piirjooned õrnalt näppude või svammiga.

Tulemuseks on täiuslikult vormitud, kõhnemana näiv nägu, märgatavad põsesarnad.

Artikkel ilmus ajakirjas Buduaar september-oktoober 2016.